Liptovský Mikuláš - Košice 3:6

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 51. kolo: MHk 32 L. Mikuláš - HC Košice 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

{+3101,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 51. kolo:

MHk 32 L. Mikuláš - HC Košice 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Góly: 2. Bartík (Rud. Huna), 33. Kohút (M. Kriška), 33. Fatyka (Kalousek) - 1. M. Ihnačák (Ľ. Sabol), 17. Nádašdi (Ľ. Sabol, Drotár), 22. Kroták (Špilár, Škovira), 42. Cibuľa (Holečko), 46. Ihnačák (Ľ. Sabol, Drotár), 60. Špilár (Drotár, Škovira)

Zmeny: od 21. L. Mikuláš bez Droppu - od 21. Košice bez Gajdoša, R. Tomasa a K. Kováča, vylúčení: 3:5, navyše: Pleva (L. Mikuláš) 10 min za nešportové správanie - Kledrowetz (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Findura - M. Grečko, P. Grečko, 1100 divákov

Liptovský Mikuláš: J. Laco - P. Lištiak, Dobrík, M. Droppa, M. Grman, Fatyka, M. Školiak - Goga, J. Pleva, Kalousek - Sakáč, Kohút, Mich. Miklík - M. Kriška, Bartík, Rud. Huna - Malcho, T. Krátky, Milec
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Gajdoš - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - R. Tomas, Cibuľa, Špilár - Kövér, Holečko, K. Kováč

Obaja brankári vyťahovali puk spoza svojho chrbta bez toho, aby si naň siahli. Už v 44. sekunde veterán M. Ihnačák po vhadzovaní prekvapil strelou domáceho brankára Laca, ktorému puk prekĺzol pomedzi betóny. O 27 sekúnd nato mladíci z Liptova predviedli peknú akciu a Bartík vyrovnal. V 17. min po chybe domácej obrany Nádašdi poslal favorita opätovne do vedenia. V 22. min hostia využili presilovku, keď Kroták zvýšil na 3:1. V 33. min Liptáci premenili presilovku a Kohút zdramatizoval stav stretnutia - 2:3. Následne o 11 sekúnd nato Fatyka vyrovnal, keď jeho strela sa odrazila od korčule hosťujúceho obrancu. Na začiatku tretej tretiny Cibuľa po tlačenici pred domácou bránkou opäť poslal Košičanov do vedenia. V 46. min prihrával Ihnačák spoza bránky a puk si hokejkou domáci gólman Laco nešťastne zrazil do vlasntej siete. V záverečnej minúte dokonal dielo Špilár po vyšachovaní celej domácej obrany.

Hlasy trénerov:
Ján Majdek (tréner L. Mikuláša): "Pokračovali sme v dobrých výkonoch z predchádzajúcich zápasov. Konečne sme zvládli druhú tretinu, ktorú sme dokázali vyhrať. V záverečnej časti nám už nestačili sily. Košice boli lepšie a svojou skúsenosťou rozhodli o víťazstve."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Po získaní náskoku 3:1 sme ľahkovážne prišli o vedenie. Chlapci hrali bez nasadenia a aktivity, takže sme pristúpili ku korektúram v zostave. Hru sme stiahli na tri útoky, ktoré sme tiež následne poprehadzovali. Celkove náš výkon nebol optimálny a spokojný môžeme byť iba s treťou tretinou a tromi bodmi."