Košice podľahli doma Skalici ! ! !

52. kolo Slovenské Telekomunikácie Extraligy HC Košice - HK 36 Skalica 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

{+r3145,305x180}HC Košice - HK 36 Skalica 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly: 13. Kmiť (Škovira, Kledrowetz), 22. Kroták (M. Ihnačák) - 9. Komárek (Oremus), 31. Hujsa (T. Višňovský, Čársky), 37. R. Hartmann (Kocák)
Zmeny: od 34. min Košice so Šterbákom, vylúčení: 3 - 5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bodák - Gajan, P. Grečko, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Kövér, Holečko, K. Kováč
Skalica: Kučera - Bukna, Vyrúbalík, M. Ivičič, Flamík, Komárek, Novák - T. Višňovský, Hujsa, Čársky - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Kubenko, Prošvic, Oremus - J. Sýkora, Komínek, J. Jurík

Zaskočený zostal reprezentačný brankár Košičanov Šimonovič po tom, čo ho v 9. min nachytal na hruškách Komárek strelou spoza modrej. To bol signál, aby domáci v stretnutí so Skalicou zvýšili obrátky. Šance Kmiťa a Drotára sa ešte gólom neskončili, ale počas prvej presilovky v 13. min prekonal Kučeru pred bránkou dobiedzajúci Kmiť. Druhý gól mohol pridať Kováč, ale stroskotal na brankárovi hostí. Zato v 63. sekunde druhej tretiny po vyrazenej strele Ihnačáka namieril presne medzi betóny Kroták. Séria príležitostí Kövéra, Drotára či Kmiťa ostala bez patričnej gólovej odozvy, na po prečíslení do prázdnej bránky presne zakončoval na druhej strane Hujsa. Skaličanov tento gól zjavne povzbudil a v 37. min trafil Hartmann do vinkľa Šimonovičovej bránky - 2:3. Košičania v tretej tretine zvýšili dôraz, vytvorili si rad šancí, ale výborného brankára Kučeru sa im už nepodarilo prekonať. Skalica vyhrala na ľade favorita zaslúžene.

Hlasy trénerov:
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bez dôrazu a nasadenia sa stretnutia vyhrávať nedajú."

Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Podali sme jeden veľmi zodpovedný výkon a v kútiku duše sme verili, že vyhráme raz aj nad Košičanmi."