Trenčín - Košice 3:4 po predĺžení

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 53. kolo: Dukla Trenčín - HC Košice 3:4 (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1) po predĺžení

{+3157,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 53. kolo:

Dukla Trenčín - HC Košice 3:4 po predĺžení (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 14. V. Král (J. Kóňa), 16. Kukumberg (P. Janík), 33. Bača (J. Kóňa, Melichárek) - 12. Drotár (Vorobel), 15. Kledrowetz (Kroták), 25. Ščibran (M. Ihnačák), 65. Kroták

Zmeny: od 20. min Trenčín bez Viazanicu, Gábriša, Šagáta, Srnku a Kmeča, od 25. Kompas za Bielika, od 60. Gábriš za P. Janíka - od 33. Sopko za Šimonoviča, vylúčení: 4 - 4, navyše: Kledrowetz 10 min za nešp. správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beniač - Mészáros, M. Novák, 6049 divákov

Trenčín: Bielik - P. Janík, Heš, Sejejs, Starosta, D. Galvas, Bača, Viazanica, Gabriš - Barinka, Kukumberg, M. Kováčik - Sivák, Koložváry, Kristín - Melichárek, J. Kóňa, V. Král - Šagát, Srnka, Kmeč
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, R. Tomas

Trenčania nastúpili so štyrmi kompletnými formácii a v bránke opäť s juniorom Bielikom. Oba tímy od úvodných minút bránili najmä vlastnú modrú čiaru, čo sa im darilo až do polovice úvodnej tretiny. Najskôr unikol po ľavom krídle Košičan Drotár a prestrelil trenčianskeho gólmana. Domácim sa však onedlho podarilo vyrovnať, keď po akcii Kóňu tečoval puk za Šimonovičov chrbát Král. Už o necelú minúty na to však neistého Bielika prekonal ľahkou strelou spomedzi kruhov Kledrowetz. Domácim sa však opäť podarilo vyrovnať, keď gólové dostihy v úvodnej dvadsaťminútovke zakončil v 16. min Kukumberg. Hostia sa dostali hneď v úvode druhej tretiny do vedenia. V 25. min poslal Bielika na lavicu náhradníkov Ščibran a na ľade sa objavil Kompas. Ani skúsený Šimonovič nevydržal v košickej bránke do konca stretnutia, keď v 33. min pustil za svoj chrbát ľahkú strelu z hokejky Baču a na ľad išiel Sopko. V polovici záverečnej tretiny sa naskytla Trenčanom možnosť 93 sekundovej presilovej hry 5:3, ale už po pár sekundách fauloval Kováčik a bolo po výhode. Napriek tomu hrali Trenčania výhodnú presilovku štyroch na troch, ale Sopka v bránke Košíc neohrozili a ani pri nasledujúcom vylúčení Vorobela sa nedokázali usadiť v obrannej tretine Košíc. Rozhodnutie priniesla posledná minúta predĺženia. Tréner domácich Dušan Gregor stiahol za vyrovnaného stavu 3:3 na hráčsku lavicu brankára Kompasa, keďže Trenčanom by len víťazstvo zabezpečilo ešte prežívajúcu teoretickú šancu na tretiu priečku po základnej časti. Sedem sekúnd pred koncom predĺženia dopravil puk do opustenej trenčianskej brány Kroták.

Hlasy trénerov:

Dušan Gregor (tréner Trenčína): "Pokiaľ sme si chceli uchovať šancu na tretiu priečku, museli sme vyhrať. Mali sme podľa môjho názoru viac z hry a boli aj šance, ktoré, ak by sme premenili, mohlo sa stretnutie vyvíjať v náš prospech. Nestalo sa však tak, a preto sme sa odhodlali v závere predĺženia k hre bez brankára. Vabank nám však nevyšiel. Mrzí ma, že zranenia v mužstve ovplyvnili naše postavenie v tabuľke pred play off."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bolo to bojovné a nie veľmi pohľadné stretnutie. Moji hráči boli trochu nervózni, čo sa prejavilo aj na ich súčinnosti. Som však rád, že sme sa vyhli 4. priečke, pretože po tom, ako sme boli v základnej časti prví, resp. druhí, na tím by to nemuselo mať dobrý dopad."