Slovensko - Bielorusko 1:1

ZVOLEN 26. apríla (SITA) - Po víťazstve v prvom prípravnom stretnutí s Bieloruskom v nedeľu 5:2, remizovali slovenskí hokejoví reprezentanti v poslednom prípravnom stretnutí pred MS v Nórsku s tým istým súperom 1:1. Trénerom Jánovi Šterbákovi a Františkovi Hossovi sa predstavil aj obranca New Yorku Islanders Zdeno Chára. Žigmund Pálffy nastúpi v drese Slovenska až v prvom stretnutí na svetovom šampionáte v sobotu s Kanadou.

Slovensko - Bielorusko 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Góly: 26. Sekeráš - 20. Antonenko, vylúčení: 6:11, navyše: Mikulčik (Biel.) 10 min za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Homola (ČR) - Blumel, Lauff (obaja SR), 3012 divákov.

Slovenskí reprezentanti už od úvodných minút nevedeli nájsť recept na bieloruskú obranu. V 5. min nevyužili presilovú hru o dvoch hráčov a v 8. min nepremenil samostatný nájazd Skaličan Hreus a po ňom odrazený puk nedoklepol do siete ani Andrašovský. Na druhej strane mal šancu Bely, ale Murín bol pozorný. V 11. min pálil z prvej Rataj, po ňom v 14. min zoči voči brankárovi nedal gól Kuľha a o minútu Pardavý neposlal puk ani do prázdnej brány. V 18. min mal gól na hokejke opäť Kuľha a vzápätí aj Gavalier. Bielorusi kontrovali 37 sekúnd pred koncom I. tretiny gólom Antonenka. Do II. časti hry nastúpili Slováci s odhodlaním vyrovnať. Zdeno Chára po peknom obrannom zákroku vypracoval v 22. min šancu, na jej konci však bol brankár hostí Šabanov. V 26. min však kapituloval. Pri presilovke 5:3 mieril presne Sekeráš a vyrovnal. V 30. min sme mohli opäť inkasovať. Obrovskú šancu zahodil Kalcov a žŕdku trafil Michajlev. O minútu neskôr nevyužil v presilovke svoje sólo Bartoš a v 34. min zvonila žrď na bieloruskej bránke po strele Šechného. Potom hra upadla do priemeru a postupne preberali iniciatívu Bielorusi. Gól našim reprezentantom hrozil pri presilovej hre Bielorusov, ale Murín dokázal svoje kvality.