HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovan poľahky vyhral v Košiciach
zdroj:

Slovan poľahky vyhral v Košiciach

54. kolo Slovenské Telekomunikácie Extraligy HC Košice - Slovan Bratislava 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

{+r3183}HC Košice - Slovan Bratislava 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 6. Junas (Rataj), 23. M. Hudec (Kapuš), 31. Kapuš (M. Hudec), 58. Pavličko (Hudec, Pavlas)
Zmeny: od 34. Košice s Kováčom, Gajdošom a Kövérom, vylúčení: 6 - 7, navyše: Nádašdi (Košice) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bednár, Orolín, 2000 divákov

Zostavy:
Košice: Sopko - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Holečko, R. Tomas
Slovan: Rybár - Pavlas, Jendek, V. Vlk, Smerčiak, Seman, Javín - Kuľha, Rataj, Junas - Lažo, Halaj, Cíger - M. Hudec, Kapuš, Pavličko

Košice začali útočne, ale narážali na pozorný obranný val hráčov Slovana, ktorí následne vyrážali do rýchlych protiútokov. V 6. min poskakoval puk v košickom bránkovisku a Junas ho zo vzduchu doklepol za Sopkov chrbát. Košičania si v ďalšom priebehu vytvorili tlak, ale v koncovke boli bezradní.

{+l3182}Slovan začal druhú tretinu v početnej výhode, skórovať však mohli domáci, keď po uplynutí trestu naskočil na ľad Vorobel, jeho delovku však Rybár kryl. Udrelo na opačnej strane, keď veľkú hrúbku domácej obrany potrestal Hudec. Brankári na oboch stranách boli v plnej permanencii. Východniari doplatili v 31. min aj na ďalšiu chybu obrany a Kapuš s Hudecom si mohli osamoteného Sopka vychutnať.

Strelecká nemohúcnosť domácich pokračovala i v tretej tretine. Najbližšie ku gólu mal Sabol, ktorý v 47. min trafil ľavú žŕdku. Víťazstvo v zápase i v celej základnej časti pre Slovan spečatil tesne pred záverom pri presilovke Pavličko.

Hlasy:
{+r3184}Milan Jančuška (tréner Košíc): "Tento zápas sme zbabrali. Po hrubých chybách sme dostali súpera na koňa. Súťaž sa však začína len teraz, dôležité bude play off. V ňom sa môže stať všeličo."

Július Šupler (tréner Slovana): "Bol to náš najlepší zápas v Košiciach. Chlapcom sa výnimočne darilo, čo pramenilo z hernej disciplíny i prejavu. Chcem sa im poďakovať za zodpovedný výkon a za to, že spravili tú pomyselnú poslednú bodku."

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk