Košice zdolali Martin

Slovenské Telekomunikácie extraliga - štvrťfinále play off - 1. zápas: HC Košice - MHC Martin 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

{+r2564,305x180}HC Košice - MHC Martin 4:2 (1:0, 3:1, 0:1) - stav série 1:0
Góly: 7. Sabol (Drotár, Vorobel), 25. Škovira (Kledrowetz, Kroták), 30. Kroták (Kmiť, Vantroba), 36. Vantroba (Škovira, Kmiť) - 23. Špirko, 55. Kotlárik (R. Böhme, J. Kováčik)
Zmeny: Košice od 53. min aj s útokom Kövér, Holečko, K. Kováč - Martin od 41. min s Michnáčom, vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: D. Konc - Mášik, M. Novák, 2000 divákov

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas
Martin: Rovnianek - J. Kováčik, R. Böhme, Schneider, S. Hudec, Magdoško, Stančok - Kazda, Melicherík, Kotlárik - R. Paľov, Troliga, Filip - R. Sýkora, Špirko, Šimko - Pokrivčák, Markovič, Važan

{+l2810,305x180}Prvú vážnejšiu príležitosť Košíc ešte brankár Rovnianek vyriešil, keď v jeho lapačke skončila v 5. min tvrdá strela obrancu Nádašdiho. Pri vylúčení Hudeca v 7. min však hosťujúceho gólmana prestrelil Sabol. Po peknej prihrávke Tomasa sa Špilár v 14. min ocitol sám prd martinským brankárom, položil si ho na ľad, vzápätí ho však trafil.

V úvode druhej tretiny v 23. min hostia zásluhou Špirka vyrovnali, keď v oslabení zabudnutý útočník zasunul puk za Šimonovičov chrbát. Delovka Škoviru v 25. min od modrej takisto v oslabení bola odpoveďou domácich na pre Košice neprijateľný stav - 2:1. Vedenie domácich poistil v 30. min príklepom k žrdí Kroták. Na konci peknej kombinačnej akcie prvého útoku bol v 36. min Vantroba a zvýšil na 4:1.

Pod dojmom trojgólového náskoku Košíc sa v poslednej tretine už len dohrávalo. Hráči tempo zvoľnili, pribudli vylúčenia a Martin v 55. min z presilovky piatich proti trom vyťažil druhý gól. Strelecky sa presadil Kotlárik.

{+r3252,305x180}Hlasy trénerov:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Dôležité víťazstvo, dôležitý prvý krok v tejto sérii play off. Chlapci v prvej tretine chceli, vytvorili si tlak, ale naša koncovka bola kŕčovitá a málo dôrazná. Po tom ako Martin vyrovnal na 1:1, sa ukázala kvalita a skúsenosti nášho tímu. Ešte v druhej tretine sme rozhodli o našom víťazstve."

Milan Hovorka (tréner Martina): "Bolo nám jasné, že play off je už iná súťaž. Vieme, že košický káder je kvalitnejší. Snaha z našej strany bola, ibaže na umenie Košíc to bolo málo. Súper bol vo všetkom lepší, blahoželám mu k víťazstvu."