Košice krôčik od postupu

Slovenské Telekomunikácie extraliga - štvrťfinále - 3. zápas: MHC Martin - HC Košice 2:4 (2:0, 0:0, 0:4), stav série 0:3

{+r3270,305x180}MHC Martin - HC Košice 2:4 (2:0, 0:0, 0:4) - stav série 0:3
Góly: 13. Šimurda (R. Sýkora), 20. R. Sýkora (Šimurda) - 45. Kmiť, 50. M. Ihnačák (Ľ. Sabol, Drotár), 51. Cibuľa (Kövér, Špilár), 58. Kroták
Zmeny: od 41. min Martin bez Markoviča a Važana - od 21. min Košice bez K. Kováča a Holečka, vylúčení: 7 - 6, navyše Šimurda (Martin) DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - M. Grečko, P. Grečko, 4000 divákov

Martin: Rovnianek - J. Kováčik, R. Böhme, Schneider, Česnek, S. Hudec, Michnáč - Špirko, Šimurda, R. Sýkora - Kazda, Filip, Kotlárik - Pokrivčák, Troliga, Važan - Markovič, Melicherík, R. Paľov
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Kövér, Holečko, K. Kováč

{+l3268}Martinčania sa pomaly rozbiehali a v úvode zápasu mali šťastie, lebo Špilár zaváhal sám pred Rovniankom. Vypredaný štadión domácich hnal dopredu a v 13. min zaburácal, lebo Šimurda strelil dôležitý úvodný gól. Výbornú prvú tretinu uzavrel Sýkora, keď 10 sekúnd pred klaksónom pridal v presilovke druhý gól.

Košičania zvýšili aktivitu, ale narážali na nadšený a bojovný výkon domácich.

Hostia o výsledku rozhodli v tretej tretine. Do hry ich dostal šťastný gól Kmiťa v 45. min, a potom dvoma zlepenými gólmi definitívne naklonili misky váh na svoju stranu. Skóre zaujímavého stretnutia pečatil v 58. min Kroták.

{+r3091}Hlasy trénerov:
Ján Frolo (asistent trénera Martina): "Dve tretiny sme držali súpera na dištanc. Dobre rozbehnuté stretnutie sme však v tretej tretine nezvládli. Asi sme sa zľakli víťazstva. Po šťastnom kontaktnom góle hostí a po našich ďalších veľkých chybách sme už na súpera nestačili."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Ukázalo sa, že v zápasoch play-off treba hrať až do konca. Po zredukovaní našej zostavy na tri útoky sme zrýchlili pohyb, zaktívnili hru a posledná tretina už bola v našej réžii."