Košice tretím semifinalistom

ST extraliga - štvrťfinále - 4. zápas: MHC Martin - HC Košice 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) - stav série 0:4

MHC Martin - HC Košice 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) - stav série 0:4, Košice postúpili do semifinále
Góly: 4. Kazda (Filip, J. Kováčik) - 16. Drotár (Vorobel, M. Ihnačák), 19. Kmiť (Škovira), 32. M. Ihnačák (Ľ. Sabol)
Zmeny: od 28. min Imriš za Markoviča - od 21. Košice bez Holečka, K. Kováča a R. Tomasa, vylúčení: 8 - 6, navyše Magdoško 5 + DKZ, R. Sýkora 5 + DKZ, Schneider DKZ - Kroták DKZ, P. Ščibran 5 + DKZ (tresty DKZ dostali všetci za hromadnú bitku), Šimonovič 10 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Lokšík, 3400 divákov

Martin: Rovnianek - J. Kováčik, R. Böhme, Schneider, Česnek, Michnáč, S. Hudec, Magdoško - Kazda, Filip, Kotlárik - Špirko, Šimurda, R. Sýkora - Pokrivčák, Troliga, Važan - Markovič, Melicherík, R. Paľov
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Kövér, Holečko, K. Kováč

Martinčanov neprebudil z útlmu ani úvodný gól Kazdu v 4. min. Celá prvá tretina patrila jednoznačne Košičanom, ktorí si rýchlym pohybom vytvorili tlak a z neho rezultovali góly Drotára a Kmiťa. Aj v druhej tretine hrali hostia iba toľko, koľko potrebovali, ale i tak na ľade dominovali. Svoju prevahu zvýraznili v 32. min, keď strelil Ihnačák tretí gól, ktorý definitívne a zaslúžene posunul hostí do semifinále. Tretia tretina sa niesla v znamení zbytočnej nervozity. Pribudlo šarvátok na oboch stranách, a tak bol najzamestnanejším mužom hlavný rozhodca J. Konc. Po zápase pripravili diváci svojim hráčom ovácie za sympatické účinkovanie v extraligovej sezóne.

Hlasy trénerov:
Ján Frolo (asistent trénera Martina): "Chceli sme ešte potrápiť nášho súpera, ale bohužiaľ nám už chýbali fyzické i psychické sily na to, aby sme vyhrali. Celkove sme však s našim vystúpením v tomto extraligovom ročníku spokojní."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bolo to priemerné stretnutie, v ktorom sme hrali iba toľko, koľko sme potrebovali. Škoda nervózneho záveru, ktorý vrhol zlé svetlo na celú sériu. Sme radi, že sme bez problémov postúpili cez mladé ambiciózne mužstvo Martina."