1. semifinále: Zvolen zdolal Košice až po predĺžení

1. zápas semifinále Slovenské Telekomunikácie extraligy: HKm Zvolen - HC Košice 3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0) po predĺžení

{+r3394,305x180}HKm Zvolen - HC Košice 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 13. Kořínek (Jánoš, Jakeš), 44. Igor Majeský, 62. Ľ. Kolník (Jánoš) - 13. Ščibran (Vorobel, Kroták), 51. Drotár (Ščibran, M. Ihnačák)

Zmeny: Zvolen od 41. min bez Liptáka, Mahdalíka a Pacigu, od 58. min s Pacigom - Košice od 41. min bez Kövéra, Holečka a Gajdoša,

vylúčení: 10:6 na 2 min, navyše 54. min J. Čierny (Zvolen) DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Novák, 4520 divákov

Zvolen: Križan - Čech, Kowalczyk, Pukalovič, Škuta, Klepáč, Štork, Jakeš - Törok, Šechný, A. Rajčák - J. Černý, Klouda, Igor Majeský - Paciga, Mahdalík, Lipták - Ľ. Kolník, Jánoš, Kořínek
chýbajú: Weissmann - zranený členok

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Kövér, Holečko, Gajdoš
chýbajú: Šterbák a Kováč pre chrípku

{+l3393,305x180}1.TRETINA:
17:01 - začal sa 1. zápas semifinále medzi Zvolenom a Košicami
1. minúta - Čech nebezpečne nahadzoval puk na Šimonoviča, Zvolen napáda už v útočnom pásme
2. minúta - Klepáčova nebezpečná strela od pravého kruhu
3. minúta - Šimonovič chytá do lapačky Kolníkovu strelu
4. minúta - Kledrovedz vylúčený za crosscheck
5. minúta - šance Zvolenčanov na začiatku presilovky rieši Šimonovič, najnebezpečnejší bol Kolník
6. minúta - Košice prežili oslabenie bez ujmy
6. minúta - Klouda hľadal pred bránou spoluhráča, vzápätí sa nebezpečne snažil tečovať puk pred Šimonovičom
8. minúta - Zvolenčania zovreli Košičanov v ich obrannom pásme, Košice sa zatiaľ úspešne bránia
8. minúta - Holečko po tvrdom zákroku na ľade, hrá sa ďalej
9. minúta - Šimonovičovi vypadol puk, no Zvolenčania ho nepotrestali
9. minúta - Zvolenčania atakujú v útočnom pásme až s trojicou hokejistov
9. minúta - za narazenie Kmiťa na mantinel vylúčený Török
10. minúta - Košičania zovreli Zvolen, šancu mal Kroták, Križan reflexívne zachránil - vzápätí šanca Škoviru, tlak Košíc trvá počas celej presilovky
11. minúta - Šechný ušiel v oslabení, vystrelil backhandom, Šimonovič za pomoci obrancu Ščibrana úspešný
13. minúta - 1:0 - Jánoš vnikol do útočného pásma, prenechal Kořínkovi a ten príklepom prekonal Šimonoviča
13. minúta - krátke prerušenie - diváci po góle zahádzali ľadovú plochu okolo Šimonoviča
13. minúta - 1:1 - po 37 sekundách od gólu Zvolena vystrelil Patrik Ščibran od polovice ihriska a Križan inkasoval !
14. minúta - Klouda sa natlačil pred Šimonoviča no gól nedal
14. minúta - Cibuľa prenikal po pravom krídle, šikovnou kľučkou sa zbavil Klepáča, ten ho fauloval - dostal 2 minúty
15. minúta - nebezpečná strela Škoviru od ľavého kruhu, vzápätí ďalšia strela Škoviru, Majeský vyhadzuje puk z obranného pásma
16. minúta - Zvolen v plnom počte
17. minúta - Zvolenčania nasťahovaní v obrannom pásme Košíc, obrovskú šancu mal Čech, výborne zakročil
19. minúta - strely na bránu zatiaľ 11:7 pre Zvolen
20. minúta - Majeský sa snažil tečovať nahodený puk, Šimonovič všetko vyriešil
20. minúta - Majeský nahadzuje puk na Šimonoviča od polovice ihriska
17:37 - skončila sa prvá tretina. Doposiaľ vidíme hokej vynikajúcej úrovne, viac z hry má Zvolen ale stav 1:1 zodpovedá dianiu na ľade.
Sumár: vyhrané buly: 17-8, strely na bránu: 12-8

{+r3392,305x180}2.TRETINA:
17:52 - začala sa 2. tretina
21. minúta - Šimonovič radšej pridržal puk, tímy striedajú už po 16 sekundách hry v tejto časti
21. minúta - Holečkova delovka od modrej, Križan sa nenechal nachytať
21. minúta - uplynulo len 42 sekúnd a oba tímy už 2 krát striedali !
22. minúta - obojstranné vylúčenie - za domácich Kořínek, za hostí Kledrowetz
22. minúta - tečovaná Kowalczykova delovka končí na ochrannej sieti
23. minúta - Krotákove sólo od polovice klziska, puk letí ponad hornú žŕdku
23. minúta - výborný prienik Segľu po pravom krídle, vzápätí šanca Ihnačáka, všetko rieši Križan
25. minúta - hrá sa väčšinou v strednom pásme, bez šancí
26. minúta - Kolník po strate puku hákoval, rozhodca ho vylúčil
26. minúta - v úvode oslabenia sa Zvolen bráni dobre, nepúšťa Košice do útočného pásma
27. minúta - Košičania počas presilovky takmer ani neboli v útočnom pásme, Zvolen veľmi dobre prikryl modrú čiaru
28. minúta - tvrdý zákrok Jánoša ostal rozhodcom nepovšimnutý
28. minúta - Cibuľa v dobrej príležitosti, Zvolen od pohromy zachránila pravá tyč !
29. minúta - opäť veľká šanca Košíc, Križan zachránil pravým betónom
29. minúta - diváci vycítili že ich mužstvo potrebuje podporiť, atmosféra graduje
31. minúta - Zvolenčania sa po chybnom košickom striedaní dostali do prečíslenia 3:2 no nevyužili to
32. minúta - Jánoš dostal ideálny puk, Šimonoviča neprekonal
32. minúta - Török si vypítal faul, vylúčený Vorobel za hákovanie
33. minúta - Šechný backhandom neúspešný, ešte sa takmer dostal Rajčák k dorážke
33. minúta - Kledrowetz zachraňuje v poslednej chvíli pred dotierajúcimi Zvolenčanmi
33. minúta - obrovský tlak Zvolena pri presilovke, po krásnej Šechného nahrávke strela Kolníka
34. minúta - ďalšie šance Zvolena bez využitia
36. minúta - Čierny prenikol do útočného pásma, Majeský pri jeho strele tienil pred Šimonovičom
36. minúta - za držanie Kövéra odchádza na trestnú lavicu Rastislav Štork
37. minúta - Klepáč po krásnej nahrávke od Majeského mohol skórovať vo vlastnom oslabení, sám pred Šimonovičom neuspel
38. minúta - veľké šance Ihnačáka a vzápätí Drotára
38. minúta - Zvolenčania opäť prežili vlastné oslabenie
38. minúta - strely na bránu: 16:12
39. minúta - za narazenie na mantinel vylúčený Rajčák
39. minúta - Košice sa nevedia nasťahovať do útočného pásma, Šechný poľahky vyhadzuje
40. minúta - delovka Kledrowtza od modrej čiary nad bránu
40. minúta - po Krotákovej šanci 6 sekúnd pred koncom tretiny Križan zázračne zachránil
40. minúta - v záverečnej sekunde ešte obrovská šanca Škoviru, Križan opäť úspešný
18:26 - skončila sa druhá tretina. Úroveň bola vynikajúca, chýbali akurát góly.
Sumár: vyhrané buly: 29-19 strely na bránu: 16-14

{+l3396}3. TRETINA:
18:41 - začala sa tretia tretina
41. minúta - vylúčený Rajčák sa vrátil na ľad, vzápätí nebezpečná Kowalczykova strela
42. minúta - Majeský krásne zakombinoval s Kloudom, Šimonovič mal plné ruky aj nohy práce
42. minúta - Cibuľa pekne prenikal, Jakeš po faule naňho na 2 minúty vylúčený

43. minúta - Šechný ušiel v oslabení, dokázal sa presadiť proti presile, nahral Čechovi do čistej šance. Košičania si pomohli faulom, rozhodca vylúčil Košičana Vantrobu.
44. minúta - 2:1 - Šimonovič si nešťastne kuriózne zráža puk do vlastnej siete. Najprv ho vyrazil nad seba, potom ho šiel chytiť do lapačky ale puk mu vypadol priamo do brány. Gól pripísaný Majeskému.
45. minúta - Jakeš sa vrátil na ľad, Zvolen hral minútovú presilovku, vážnejšiu šancu si nevypracoval
47. minúta - Ihnačák strieľal spomedzi kruhov, puk mu dobre nesadol
47. minúta - Špilár krásne prenikal, no v poslednej chvíli stratil rovnováhu a spadol
48. minúta - Ščibran vysunul Sabola, ten pred bránkou videl voľného Ihnačáka, no kapitán Košíc nahrávku nečakal
49. minúta - Košice pritlačili Zvolen, nasťahovali sa do útočného pásma no nevypracovali si vážnejšiu šancu
50. minúta - za nedovolené bránenie si na trestnú lavicu sadol Jaroslav Törok
51. minúta - 2:2 - Drotár využíva presilovku. Veľmi dobre to spravil Ihnačák, prihral Ščibranovi a ten našiel samotného strelca v čistej šanci. Veľmi pekná kombinácia.
52. minúta - Ihnačák so Sabolom sa dostali do útočného pásma, do čistej šance sa nedostali no vybojovali buly pred Križanom
53. minúta - začína sa hrať opatrnejšie. Tímy sa boja spraviť chybu v rozohrávke.
53. minúta - Šimonovič mal čo robiť aby po nahodenom puku zabránil Šechnému v dorážke
54. minúta - nervozita stúpa. Rozhodcovia museli rozdeliť Kloudu a Sabola. Najprv nechceli vylučovať no Čierny si neudržal nervy na uzde a kontaktoval čiarového rozhodcu. Dostal 10 minút plus do konca zápasu.
54. minúta - obojstranné vylúčenie - za hrubosť Kořínek a Ščibran. Nervozita je pochopiteľná, ide o veľa.
55. minúta - Kroták strieľal od polovice, Križan s prehľadom kryl
55. minúta - Šechný strieľa do bočnej siete
56. minúta - Sabol zachytil rozohrávku Zvolena, posunul Ihnačákovi no ten sa nepresadil
57. minúta - Jánoš sa snažil preniknúť, prikryl ho Nádašdi
57. minúta - Škovirova nečakaná strela zápästím, tesne vedľa brány
58. minúta - Rajčák so Šechným pekne zakombinovali, Kledrowetz v obrane dobre zapracoval a zabránil gólu
59. minúta - Vorobel pridržal Majeského, dostal 2 minúty a dáva Zvolenčanom veľkú šancu rozhodnúť zápas. Vorobel vylúčený už tretíkrát v zápase.
59. minúta - Kroták so Škovirom vytlačili Zvolenčanov až do ich obranného pásma
59. minúta - Čech so zdvihnutou hokejkou atakoval Krotáka, dostal 2 minúty
60. minúta - Sabol zrazil Šechného na zem, hrá sa ďalej
60. minúta - Cibuľa dobre atakuje Zvolenčanov, nedovolí im v posledných sekundách zaútočiť.
19:23 - koniec riadneho hracieho času, bude sa predlžovať.

{+r3397}PREDĹŽENIE:
61. minúta - Košický hráč postupoval sám na Križana no neprekonal ho
62. minúta - Ľubomír Kolník po akcii Kořínka s Jánošom doklepol puk do prázdnej brány a rozhodol o víťazstve Zvolena
Sumár: vyhrané buly: 48-35 strely na bránu: 24-18

Hlasy trénerov:
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Vyzdvihol by som celý priebeh stretnutia. Oba kolektívy hrali dobre v útoku aj v obrane, ťažko sa presadzovalo. V druhej tretine mali možno Košice navrch, ale to najmä počas našich oslabení. Desať vylúčených hráčov je veľké sústo, rád si tieto situácie pozriem na videu."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Ťažko sa mi hodnotí duel po tejto nešťastnej prehre. Bol to dramatický a kvalitný zápas, v ktorom vyhralo štastnejšie mužstvo. V druhej tretine sme mohli stretnutie zlomiť, keď sme mali tri čisté šance, ale bohužiaľ sme ich nevyužili. Rád si pozriem videozáznam pred druhým zvolenským gólom, nakoľko mu podľa môjho názoru predchádzal ofsajd."