HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice vyrovnali na 1:1!
zdroj:

Košice vyrovnali na 1:1!

V druhom semifinálovom stretnutí Slovenské Telekomunikácie extraligy zvíťazili Košice na horúcom ľade HKm Zvolen po vyrovnanom priebehu 2:1. Stav série je tak vyrovnaný - 1:1.

{+3409,305x180}

2. zápas semifinále Slovenské Telekomunikácie extraligy:

HKm Zvolen - HC Košice 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) - stav série 1:1

Góly: 29. Klouda (Jakeš) - 43. Škovira (Kmiť, Kroták), 57. Špilár (Cibuľa)

Zmeny: 41. Zvolen bez Liptáka, Mahdalíka a Pacigu - 35. Urban za Ščibrana, 41. Košice bez Kövéra, Holečka a Gajdoša, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Kledrowetz (Košice) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Čavojský, Pavlovič, 5428 divákov

Zostavy:
Zvolen: Križan - Čech, Kowalczyk, Pukalovič, Škuta, Klepáč, Štork, Jakeš - Törok, Šechný, A. Rajčák - Ľ. Kolník, Jánoš, Kořínek - J. Čierny, Klouda, Igor Majeský - Paciga, Mahdalík, Lipták
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, P. Ščibran, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Kövér, Holečko, Gajdoš

Vo Zvolene sa hral rýchly, dramatický hokej s patričnou tvrdosťou, no s malým množstvom šancí. Po žŕdke hosťujúceho Vorobela si počkal zvolenský štadión na gól až do 29. min. Domáci pri oslabení bránili modrú čiaru, Jakeš vyhodil puk do stredného pásma priamo na hokejku Kloudu, ktorému práve vypršal trest. Zvolenský útočník svoj samostatný nájazd bezpečne premenil - 1:0.

Košičania mali výborný vstup do záverečnej tretiny, keď si utvorili výrazný tlak, ktorý v 43. min využil na vyrovnávajúci gól po spolupráci Kmiťa a Krotáka Škovira. Zvolenčania sa po inkasovanom góle prebrali, vytvorili si množstvo šancí, ale v bránke Košíc stál výborný Šimonovič. V závere hrali obe mužstvá vabank a šťastie sa nakoniec priklonilo na stranu hostí. V 57. min po vyhratom buly napriahol spoza kruhov Špilár a delovkou prekonal bezmocného Križana. Košičania tak vyrovnali stav série na 1:1 a v pondelok, keď sa predstavia na vlastnom štadióne, sa môžu ujať vedenia.

Hlasy:
Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Chceli sme po tomto zápase vyhrávať 2:0, ale nepodarilo sa nám to. Séria je však stále otvorená. V Košiciach chceme vyhrať aspoň jeden zápas a potom otočiť sériu v náš prospech. Podali sme bojovný výkon, hráčom nemám čo vyčítať. O výsledku rozhodla štandardná situácia. Zlomový moment nastal, keď Košičania vyrovnali, my sme otvorili hru a doplatili sme na to."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bol to kvalitný zápas, moji hráči podali dobrý, taktický a disciplinovaný výkon. U mojich zverencov sa prejavila osobná statočnosť za nepriaznivé stavu, čo si veľmi cením. Myslím, že sme dosiahli zaslúžené víťazstvo. Priklonilo sa k nám aj šťastie, ktoré sa nám vo štvrtok obrátilo chrbtom."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk