Košice v dramatickom zápase zdolali Zvolen !

3. semifinále Slovenské Telekomunikácie extraligy: HC Košice - HKm Zvolen 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) stav série 2:1

{+r3428,305x180}HC Košice - HKm Zvolen 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) - stav série 2:1
Góly: 6. Kmiť (Kroták), 31. Cibuľa (Špilár), 43. Kroták (Kmiť, Kledrowetz) - 7. Ľ. Kolník (Kořínek, Jakeš)
Zmeny: 3.-21. Jánoš za Mahdalíka, od 44. Klepáč, Harabín, Lipták, Mahdalík, Fatiga (všetci Zvolen), vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - M. Grečko, P. Grečko, 2000 divákov (vypredané)

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Urban - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Kövér, Holečko, Gajdoš
Zvolen: Križan - Čech, Kowalczyk, Škuta, Pukalovič, Jakeš, Štork - Törok, Šechný, A. Rajčák - J. Čierny, Klouda, Igor Majeský - Ľ. Kolník, Jánoš, Kořínek

V treťom semifinálovom stretnutí nastúpil Zvolen v Košiciach s defenzívnejšou taktikou a snažil sa najmä prehusťovať stredné pásmo. Napriek tomu mali Košičania v úvode niekoľko dobrých príležitostí. Najskôr Ihnačák a potom Cibuľa. Gól padol v 6. min, keď puk zamiešal Kroták a popod ležiacim Križanom ho do bránky pretlačil Kmiť. Hostia kontrovali už o minútu, keď zblízka prekonal Šimonoviča Kolník. Nasledovali šance domácich Drotára a Sabola, v závere prvej tretiny musel po obliehaní hasiť košický gólman Šimonovič. V druhej tretine tempo upadlo, opticky mal viac z hry Zvolen, no v 31. min prihral Špilár z rohu Cibuľovi a ten nedal Križanovi šancu. Vzápätí mohol pridať poistku Kroták, ale po sólovom nájazde sa dostal zo streleckého uhla. Potom domácich počas presilovky Zvolena podržal Šimonovič, keď tvrdo od modrej vypálil Pukalovič. Domáci tím ešte viac upokojil Krotákov gól na začiatku tretej dvadsaťminútovky, keď v 43. min najlepší strelec extraligy zavesil puk do prázdnej bránky. Ani dvojgólové manko neznamenalo zvolenský budíček a aj naďalej mali viac šancí Košičania. Križana vyskúšal Ihnačák, v 51. min Sabol a v závere zápasu Kroták.

{+l3429}Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bol to veľmi dôležitý zápas. Pomohlo nám, že sme viedli 1:0. Potom mali viac príležitostí Zvolenčania, ale nám veľmi pomohol gól na 2:1. Prejavilo sa to, že sme točili štyri útoky, pretože aj v závere zápasu boli chlapci fyzicky v pohode. Pochváliť musím všetkých na čele s brankárom Šimonovičom."

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Pre nás to bolo nevydarené stretnutie. V porovnaní so zápasmi vo Zvolene bolo aj menej kvalitné. Viac sa taktizovalo, ale účel svätí prostriedky. Náš výkon nebol najlepší, robili sme taktické aj individuálne chyby, nehrali tak koncentrovane, ako by som si predstavoval. Preto musíme opäť niečo zmeniť, aby sme v utorok nad Košicami konečne v riadnom hracom čase vyhrali."