Košice vedú 3:1 na zápasy!!!

4. semifinále Slovenské Telekomunikácie extraligy: HC Košice - HKm Zvolen 3:1 (1:0, 0:0, 2:1), stav série je 3:1

{+3428,305x180}

4. semifinále Slovenské Telekomunikácie extraligy:

HC Košice - HKm Zvolen 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) - stav série 3:1

Góly: 7. Škovira (Vantroba, Kledrowetz), 55. Špilár (Nádašdi), 59. Ľ. Sabol - 48. Jánoš (Šechný, Čech)

Vylúčení: 4:7, navyše: 56. Lipták (Zvolen) 10 minút za napadnutie, 56. Kowalczyk (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Lokšík, Pavlovič, 2000 divákov (vypredané)

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Urban - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Kövér (17. Horňák), Holečko, Gajdoš
Zvolen: Križan - Kowalczyk, Čech, Pukalovič, Škuta, Štork, Jakeš, Harabin, Klepáč - Török, Šechný, Mahdalík - J. Čierny, Klouda, A. Rajčák - Ľ. Kolník, Kořínek, Igor Majeský - Paciga, Jánoš, Lipták

Priebeh:

I. TRETINA:

1. minúta: začal sa štvrtý súboj semifinálovej série Zvolen - Košice.
1. minúta: Košice sa pokúsili založiť prvý útok, nepresnú nahrávku však pre istotu Križan prikryl. Po buly strieľa {+r3427,305x180}Ihnačák len do Križana
2. minúta: pokusy o postupné útoky Zvolena končia pred obrannou tretinou domácich
3. minúta: nepresná strela Kowalczyka Šimonoviča neohrozila. Vzápätí vyrazili domáci do protiútoku, Križan bol však namieste
4. minúta: strela Rajčáka bola zblokovaná Nádašdim. Zatiaľ hrajú obe mužstvá opatrne, nikto nechce urobiť chybu.
5. minúta: Košice forčekujú a získavajú puk. Strela Segľu však nemá potrebnú razanciu.
6. minúta: nebezpečná strela Kledrowetza z prvej. Za hrubosť odchádza na trestnú lavicu Jánoš.
7. minúta: Košice hrajú presilovku. Usadili sa v útočnom pásme a po strele Škoviru medzi betóny Križana sa dostávajú do vedenia! Stav Košice - Zvolen je 1:0
8. minúta: Tomas preniká do útočneho pásma, obrana Zvolena to však s prehľadom rieši.
9. minúta: Šechný sa ocitol sám pred brankárom, nedokázal však spracovať nahrávku. Kroták sa vzápätí rúti sám na Križana, no neuspel.
10. minúta: nepríjemná strela od modrej z hokejky Nádašdiho Križana neprekvapila. Zvolen kontroval zblokovanou strelou.
11. minúta: Tomas sa cez štyroch Zvolenčanov neprebil. Po tvrdom súboji ostal na ľade Kover, ktorý sa chytá za koleno. Za pomoci spoluhráčov odkrivkáva na striedačku
12. minúta: Na striedačke HC sa rozcvičuje Horňák, ktorý by mal vystriedať Kovera.
13. minúta: Drotár sa pekne predral pomedzi dvoch obrancov, nahral Ihnačákovi a ten Križana neprestrelil. Po buly strieľajú Košice. Križan sa hnevá na svojích spoluhráčov za slabé bránenie a zlostne trieska hokejkou o ľad.
14.minúta: protiútok HKM potiahol Torok, vďaka tvrdým obranným zákrokom Košíc sa však Zvolen dostáva iba k slabej strele od modrej.
15. minúta: po vzájomnej potýčke sú vylúčení Gajdoš a Jakeš
16. minúta: Kroták nepremenil svoje sólo, keď blafákom Križana neprekonal
18. minúta: Križan pridržal nahodený puk
19. minúta: dobrá strela zápästím, no Križan svoj tím podržal. Kroták sa obetavo hádže do strely Kowalczyka
20. minúta: hráči odchádzajú za potlesku do kabín

II. TRETINA:

21. minúta: strela Ihnačáka je zblokovaná a končí v hľadisku
22. minúta: Tréner Bokroš zmenil druhý a tretí útok.
23. minúta: Košice dobre bránia, Zvolen sa nedostal ani na trikrát k zakončeniu.
24. minúta: Špilár sa ocitá v nebezpečnej blízkosti pred Križanom, ten však dobre zasahuje hokejkou.
24. minúta: na strestnú lavicu odchádza Kledrowetz. Zvolen hrá presilovku
26. minúta: končí sa presilovka HKM. Košice vďaka dobrému bráneniu nepripustili hostí ani k jednej strele
28. minúta: Škovira postupuje s Vantrobom v situácii dvaja na jedného. Situáciu však rieši obranca Zvolena. Vzápätí sa dostal k zakončeniu Vantroba, no Križan opäť fantasticky zasahuje
29. minúta: po akcii Holečka strieľa naslepo Urban. Kroták opäť korčuluje sám na Križana, no opäť nedáva. O pár sekúnd neskôr prestrelil Kroták z vyloženej príležitosti. Stav 1:0 zostáva len vďaka výbornému Križanovi
30. minúta: Torok prenikol pred Šimonoviča, domáci brankár rieši. Vzápätí sa dostal do útoku Škovira. Prekonal obranu a vylákal Križana z brány. Dostal sa však z uhla a tak nezakončil.
31. minúta: Košice sú v útoku. Segľa z dobrej príležitosti zakončil bez patričnej razancie.  V prvej polovici zápasu boli lepším tímom domáci.
33. minúta: Jánoš neúspešne preniká do útočnej tretiny. Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou je vylúčený Paciga
34. minúta: Košice hrajú presilovku. Po štyridsiatich sekundách Šechný vyhadzuje puk cez všetky čiary.
35. minúta: pekná akcia Vorobela, našiel Drotára, no ten gól z dobrej pozície nestrelil.
36. minúta: Zvolen hrá v plnom počte.
37. minúta: Nahodený puk prikrýva Šimonovič. Nebezbečne totiž dobiedzal Paciga.Jánoš sa po chybe Košíc dostáva k strele, domáci brankár situáciu rieši.
37. minúta: Nádašdi s Krotákom korčuľujú dvaja na jedného, no nenahrali si presne
38. minúta: po kombinácii Ihnačák so Sabolom je strela Sabola zrazená. Zvolen sa bráni len za cenu zakázaného uvoľnenia
39. minúta: po tvrdom strete pri mantineli odchádza na trestnú lavicu Igor Majeský.
40. minúta: Košice pokračujú v presilovke, nevedia sa však dostať do útočnej tretiny. Napokon sa im to podarilo zásluhou prieniku Škoviru.
40. minúta: skončila sa druhá tretina. Prevahu majú domáci hokejisti, Zvolen drží prijateľný stav len zásluhou Križana.

III. TRETINA:

41. minúta: Košice pokračujú v presilovke i na začiatku tretej tretiny. Usadili sa v útočnom pásme, no nakoniec {+r3429,305x180}Čech vyhadzuje puk. Majeský sa vracia na ľad
42. minúta: Ihnačák korčuľuje do útočnej tretiny, strieľa no puk končí na žrdke.
43. minúta: Špilár pokazil prihrávku a Zvolen spálil 100%-nú tutovku. O pár sekúnd neskôr strieľa Kolník. Stav ostáva 1:0
43. minúta: s narazeným kolenom ostáva na ľade ležať Klepáč.
44. minúta: Jánoš sa snaží nafilmovať faul, rozhodca mu však nenaletel.
46. minúta: Roman Tomas sa prebíja pred Križana, stav sa však nemení. Paciga prihráva Mahdalíkovi, no ten nevyužil veľmi dobrú príležitosť
47. minúta: Šimonovič zasahuje po Rajčákovej šanci
48. minúta: Zvolen zvyšuje aktivitu.
48. minúta: Šechný nahráva voľnému Jánošovi a ten vyrovnáva na 1:1!
49. minúta: Špilár s Cibuľom sa dostávajú do vyloženej šance, Križan výborne chytá strelu Cibuľu.
51. minúta: aktivita oboch mužstiev trochu upadla, nikto nechce spraviť chybu
53. minúta: strela Košíc po dlhej dobe Križana neprekvapila
54. minúta: Ihnačák prináša puk do útočnej tretiny, no obrana HKM je pozorná.
56. minúta: Špilár sa dostáva obranou Zvolena ako nôž maslom a po nádhernom sóle dáva vedúci gól Košíc - stav je 2:1!
57. minúta: Nervozita stúpa. Rozhodca vylučuje Ihnačáka na 2+2  a Liptáka na 2+10
57. minúta: Kmiť sa dostáva pred Križana no nedáva. Nervózny Kowalczyk zráža brutálne na zem Krotáka a inkasuje päťminútový trest. Kroták sa po faule nevládze postaviť z ľadu.
57. minúta: ďalším vylúčeným je Štork. Košice hrajú presilovku 5:3. Strelu M. Segľu Križan chytá.
58. minúta: Košice strieľajú, no nevedia dať gól.
59. minúta: Sabol strieľa z velkého uhlu a Križan si vráža puk hokejkou do vlasnej brány. 3:1
60. minúta: Košice zaslúžene vyhrávajú 3:1 a zvyšujú stav semifinálovej série na 3:1.