Košice vo finále ! ! !

5. semifinále Slovenské Telekomunikácie extraligy: HKm Zvolen - HC Košice 2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1) po predĺžení. Konečný stav série 1:4

{+r3454,305x180}HKm Zvolen - HC Košice 2:3 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1) - konečný stav série: 1:4
Góly: 49. Török (Pukalovič), 53. Weissmann (Török, Šechný) - 32. Ihnačák (Drotár, Nádašdi), 34. Cibuľa (R. Tomas), 71. Kroták (Škovira)
Zmeny: Zvolen od 7.-17. min Kolník za Majeského, od 36. min s Kolníkom, bez Longauera, Liptáka, Pacigu, Kowalczyka - Košice od 41. min bez Horňáka, Holečka, Gajdoša, vylúčení: 11:9 na 2 min, navyše Majeský (Zvolen) na 10 min za úder hokejkou do hlavy, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Pavlovič, 4512 divákov

Zvolen: Križan - Jakeš, Štork, Kowalczyk, Čech, Pukalovič, Škuta, Harabin - Kořínek, Paciga, Igor Majeský - Török, Šechný, Jánoš - J. Čierny, Klouda, Weissmann - Longauer, Mahdalík, Lipták
Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Urban - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Horňák, Holečko, Gajdoš

16:59 - oba tímy prišli na ľad v bielych dresoch, niekto sa bude musieť ísť prezliecť
17:01 - Košičania majú 20-minútový limit na výmenu dresov, začiatok sa o pár minút odkladá
17:05 - Košičania sa vrátili už v tmavomodrých dresoch, všetko je pripravené na úvodné buly

{+l3450,305x180}1. TRETINA:
17:06 - začala sa I. tretina 5. semifinále
1. minúta - Vantroba vylúčený za úmyselné vyhodenie puku z vlastnej obrannej tretiny
1. minúta - Jánoš v dobrej pozícii Šimonoviča neprekonal
2. minúta - Šechný vylúčený za nebezpečnú hru vysokou hokejkou
3. minúta - obojstranné vylúčenie - Škovira a Škuta - nedovolené bránenie a nebezpečná hra vysokou hokejkou
4. minúta - Štork vylúčený - opäť nebezpečná hra vysokou hokejkou !
5. minúta - Košičania sa pri presilovke nevedia usadiť v útočnom pásme
6. minúta - nervozita na strane Zvolena stúpa - za sekanie vylúčený Kořínek. Už štvrtý vylúčený Zvolenčan - čas je len 5:16.
17:17 - diváci nahádzali na ľad nejaké predmety, hra je na chvíľu prerušená
6. minúta - Križan radšej pridržal puk pred rýchlym Drotárom
7. minúta - ďalšie vylúčenie! Za úder do hlavy dostal Igor Majeský 2 minúty + osobný trest 10 minút
8. minúta - Košičania nevyužili krátku presilovku 5:3
9. minúta - Vantroba dal výbornú prihrávku Krotákovi, ten netrafil bránu
10. minúta - Arne Kroták vylúčený za nedovolené bránenie
10. minúta - výborny zákrok Šimonoviča po šanci Šechného, vzápätí brankár Košíc likviduje aj ďalšie šance Zvolena pri presilovke
11. minúta - výborná príležitosť pre Weissmanna, no ten z ťažkého uhla netrafil prázdnu bránu
11. minúta - obojstranné vylúčenie - Škuta a Segľa - crosscheck a hrubosť
11. minúta - Kolník prvýkrát na ľadovej ploche
13. minúta - nebezpečná strela Harabína spoza obrancu, Šimonovič mal čo robiť
15. minúta - backhandová strela Pacigu nemohla Šimonoviča ohroziť
15. minúta - hrá sa väčšinou v strednom pásme, bez väčších šancí
16. minúta - Šimonovič výborne po Jánošovej šanci
16. minúta - Košičania šli traja na jedného, no šancu nepremenili
18. minúta - výborná Sabolova prihrávka na Ihnačáka, ten spomedzi kruhov vystrelil, Drotár sa ešte snažil dorážať. Bola to obrovská šanca Košíc.
20. minúta - Tomáš Nádašdi vylúčený za napadnutie, do konca tretiny ostáva 41 sekúnd
17:41 - záver I. tretiny. Zatiaľ zápas zaostáva za očakávaním, prevláda nervozita, šanci je veľmi málo.
Sumár: vyhrané buly: 11:9, strely na bránu: 9:3

{+r3449,305x180}2. TRETINA:
17:57 - začala sa II. tretina
21. minúta -  Török vylúčený za napadnutie
22. minúta - Jakeš hľadal pred bránou Mahdalíka, ten sa však k puku nedostal
23. minúta - Weissmann vylúčený opäť za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou!
24. minúta - Košičania si pri vlastnej presilovke vážnejšiu šancu nevypracovali
25. minúta - Škovira dostal od Majeského ranu hokejkou na nechránené miesto v rozkroku, rozhodca nevylučuje
25. minúta - Ihnačák so Sabolom pekne zakombinovali, no bezúspešne
26. minúta - z protiútoku vo výbornej šanci Jánoš, Šimonovič pozorný
strely na bránu: 11-5, vyhrané buly: 13-14
28. minúta - Križan dostal pukom do masky, hra na chvíľu prerušená
28. minúta - Segľa vylúčený za nedovolené bránenie
29. minúta - Kledrowetz výborne zrazil strelu Čecha z veľmi dobrej pozície
30. minúta - Cibuľa v čistej šanci mieril nad. Bola to situácia dvaja na jedného, na pravom krídle mal voľného Špilára no volil strelu.
31. minúta - Kořínek vylúčený za podrazenie
32. minúta - 0:1 - Drotár priťukol Ihnačákovi a ten otvára skóre. Košičania využívajú presilovku
33. minúta - Pacigov útok vytvoril pred Šimonovičom riadny závar, Košice sa ubránili
33. minúta - Košičania v protiútoku, Sabolovu strelu zneškodnil Križan
33. minúta - tvrdá strela Vorobela, Križan opäť úspešný
34. minúta - 0:2 - zvolenská defenzíva zaspala, puk do siete pretlačil Cibuľa, asistencia pripísaná Tomasovi.
18:22 - na štadióne vypadol elektrický prúd, hráči odchádzajú do kabín
18:36 - svetlá sa už postupne zapínajú, o chvíľu sa začne opäť hrať
18:41 - už sa opäť hrá
35. minúta - do Kolníkovej strely sa obetavo hodil Urban
37. minúta - Šimonovič výborne zakročil po šanci Zvolena. Puk od bránky následne odpálil Arne Kroták.
37. minúta - na 2 minúty vylúčený Škovira
37. minúta - Jánošova strela zrazená do ochrannej siete
38. minúta - Weissmannova šanca nepremenená, Zvolenčania strieľajú pri tejto presilovke veľmi nepresne
40. minúta - takmer sa Zvolen dostal do šance, no Košičania sa ubránili
18:53 - skončila sa II. tretina
Sumár: vyhrané buly: 24-24 strely na bránu: 15-9

3. TRETINA:
{+l3452,305x180}19:08 - začala sa III. tretina
41. minúta - Zvolen stiahol hru na 3 útoky, Košický štvrtý útok už taktiež veľmi nenastupuje
43. minúta - Kmiť s Krotákom šli dvaja na jedného, no Križan Krotákovi čistú šancu chytil
44. minúta - vzápätí závar pred bránkou Košíc, obrancovia všetko vyriešili
45. minúta - výborná prihrávka Jánoša na Kolníka, obrancovia opäť dobre zapracovali
45. minúta - Zvolen pritlačil, zatiaľ bez úspechu
45. minúta - rýchlu kontru Krotáka zlikvidoval pozorný Križan
46. minúta - Škovira sa snažil prekvapiť Križana priamo z buly
46. minúta - Čierny sa dvakrát snažil prekonať Šimonoviča no neuspel
47. minúta - Majeský vo veľkej gólovej príležitosti, Šimonovič so šťastím chytá
48. minúta - hra je rozkúskovaná, prevláda boj o stredné pásmo
49. minúta - 1:2 - Török posiela odrazený puk do Šimonovičovej siete a vracia Zvolen do zápasu!
50. minúta - Šimonovič vyriešil viacero nepríjemných situácií
50. minúta - vylúčený Vantroba za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou
51. minúta - Ihnačák postupoval v oslabení sám na Križana no neuspel
51. minúta - vzápätí veľkú šancu Zvolena likviduje skvelý Šimonovič
51. minúta - Jánoš v dobrej šanci trafil Šimonoviča do masky
52. minúta - Drotár so Sabolom postupovali dvaja na jedného no Drotár namieril nepresne
53. minúta - 2:2 - Weissmann vyrovnáva na 2:2! Asistencia pripísaná Törökovi.
54. minúta - pekný zákrok Križana po strele Segľu
55. minúta - Šechný sa predral stredom, postupoval sám na brankára, no gól nedal
56. minúta - náznak príležitosti Košíc. Škovira spolu s Kmiťom postupovali dvaja na jedného no k strele sa nedostali
57. minúta - Sabol unikal sám na Križana, zo zadu ho zahákol Pukalovič, dostal 2 minúty
58. minúta - Arne Kroták vo veľkej šanci. Dorážal puk, ale len do brankárových betónov
59. minúta - Sabolova strela zrazená na ochrannú sieť
60. minúta - Kmiťova vynikajúca prihrávka na Škoviru, Križan chytá
60. minúta - Šechný strieľa z otočky, opäť výborne Šimonovič
19:49 - skončila sa III. tretina, o chvíľu sa začne predĺženie
počet striel: 31:19

PREDĹŽENIE:
{+r3453,305x180}20:04 - začalo sa predĺženie
61. minúta - Ihnačák vylúčený za podrazenie Jánoša
62. minúta - Križan odišiel s pukom ďalej od brány, Škovira mu ho takmer vzal
62. minúta - Šimonovič na dvakrát zasahuje po Štorkovej strele
62. minúta - Jánošovu strelu z dobrej pozície zblokoval Segľa na ochrannú sieť
63. minúta - Ihnačák s Drotárom nebezpečne zaútočili, obrancovia Zvolena ich odstavili
64. minúta - Pukalovič z dobrej pozície strieľa len do Šimonoviča
64. minúta - Kolník po odrazenej strele vo výbornej šanci
64. minúta - Šimonovič výborne zakročil aj po Štorkovej strele spoza obrancu Urbana
64. minúta - Harabínová strela, opäť skvelý Šimonovič
počet striel: 36:19
66. minúta - Kroták v dobrej pozícii strieľa nad
67. minúta - tvrdá strela Kolníka
67. minúta - Špilár nahral Cibuľovi do čistej šance, no ten ju nepremenil
68. minúta - Sabol napálil puk pred bránku, neprehľadnú situáciu vyriešil Križan
68. minúta - strela Kledrowtza od modrej letí ponad zvolenskú bránu
69. minúta - Šechný len nahadzuje na Šimonoviča, Zvolenčania získavajú pásmo
70. minúta - Pukalovič vylúčený za úmyselné vyhodenie puku z vlastného obranného pásma
70. minúta - domáci tréner Ernest Bokroš si zobral oddychový čas
20:23 - koniec prvej 10-minútovky 1. predĺženia, nasleduje výmena strán
71. minúta - 2:3 - po skvelej Škovirovej prihrávke strieľa rozhodujúci gól Arne Kroták!

Košice sú vo finále ! ! !

{+l3463}Komentár:

Prvá tretina patrila vo Zvolene vylúčeniam. Hlavný rozhodca Konc poslal na trestnú lavicu spolu 11 hráčov. Ako prvý sa strelecky presadili hostia, ktorých v 32. min poslal do vedenia kapitán Ihnačák. Už o dve minúty na to sa pred bránkou presadil Cibuľa, Košice viedli 2:0 a hru mali vo svojich rukách. Zvolenu pomohol výpadok prúdu tesne po druhom góle a 18 minút sa nehralo. Rýchlu hru Košičanov domáci pribrzdili až v tretej tretine, keď na 1:2 znížil v 49. min zblízka Török a po jeho strele a dorážke Weissmanna domáci hráči o štyri minúty vyrovnali. V závere tretiny nevyužili veľkú šancu Kroták s Kmiťom. Kroták sa však gólu napokon dočkal a v 11. min predĺženia tvrdou strelou od modrej čiary využil presilovú hru a rozhodol o postupe Košíc do finále.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena):
"Chceli sme postúpiť, žiaľ nepodarilo sa to. Opúšťam definitívne Zvolen a považujem to za osobný neúspech, že som napokon s týmto dobrým kolektívom nevybojoval aspoň finále. Ťažko som dvíhal mužstvo za stavu 0:2, pomohol nám výpadok osvetlenia, vyrovnali sme a mali dokonca navrh. Škoda, že v predĺžení rozhodla o výhre Košíc presilovka."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Vychádzali sme zo 100-percentnej defenzívy a vedeli sme, že domáci budú pod tlakom. Podarilo sa nám dať dva góly a zápas sme mali dobre rozohraný. Zvolenčania po výpadku osvetlenia vyrovnali a v predĺžení to bolo iba o šťastí. Chlapcom musím poďakovať, že zvládli kritické okamihy tohto zápasu."