V dráme šťastnejší Slovan

V úvodnom zápase finálovej série Slovenské telekomunikácie extraligy sa po obrovskej dráme radovali hokejisti Slovana Slovnaft Bratislava, ktorí zdolali HC Košice 2:1 gólom Vlka v 94. minúte druhého predĺženia.

1. finálový zápas Slovenské telekomunikácie extraligy:{+r3167,140x187}

Slovan Bratislava - HC Košice 2:1 po II. predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0) – stav série: 1:0

Góly: 16. Seman (Kapuš), 94. V. Vlk – 56. Kroták (Škovira, Kledrowetz)

Zmeny:
48. Lažo za R. Školiaka - 50. Košice bez Kövéra, R. Tomasa a Gajdoša.

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:35 (13:7, 9:7, 2:6 – 16:9, 3:6). Rozhodovali: J. Konc – Lokšík, M. Novák. Diváci: 8750 (vypredané)

Vylúčenia: 19.50 Vlk, 28.13 Rataj, 58.59 Kapuš, 78.00 Smerčiak, 88.38 Hudec, 91. Javín - 2.43 Kover, 19.50 Nádašdi, 58.59 Vorobel, 82.16 Kledrowetz, 88.38 Vantroba

Slovan: Rybár - Pavlas, Šafařík, V. Vlk, Smerčiak, Seman, Javín -  Kuľha, Rataj, Junas - R. Školiak, Halaj, Cíger - M. Hudec, Kapuš, Pavličko - Lažo, Mrena, Macho

Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Urban, Horňák - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Kover, Holečko, Gajdoš

Priebeh:

I. TRETINA:

1. minúta: začalo sa 1. finálové stretnutie Slovenské Telekomunikácie extraligy
1. minúta: Rajaj vystrelil bezprostredne po buly v útočnej tretine Košíc
2. minúta: strelu Kapuša zrazil Nádašdi
3. minúta: rozhodca Konc vylučuje Kovera, Slovan hrá prvú presilovku
4. minúta: vo vlastnom oslabení zaútočil Ihnačák, jeho prihrávka sa však k Sabolovi nedostala
5. minúta: Košice hrajú s piatimi hráčmi
6. minúta: Javín strieľa nepresne
7. minúta: Kroták po prvýkrát ohrozil Rybára
8. minúta: Ihnačák nebezpečne vystrelil spoza obrancu Slovana
8. minúta: strela Cígera Šimonoviča neprekvapila. O niekoľko sekúnd neskôr páli Hudec. Nepresnou prihrávkou sa však domáci vytlačili z útočného pásma
9. minúta: tvrdá strela Pavlasa, do protiútoku sa však dostáva Gajdoš. Jeho strela je však zblokovaná
10. minúta: Rybár zasahuje po strelách Vorobela i Krotáka
11. minúta: Košice kombinujú pred Rybárom, po aktivite Ihnačáka, Sabola a Drotára sa Slovan bráni len za cenu zakázaného uvoľnenia
12. minúta: zblokovaná strela Špilára končí v ochrannej sieti.
14. minúta: košický druhý útok útočí, ale vzápätí sa dostáva do protiútoku Kapuš. Jeho nebezepečná príležitosť však gólom neskončila.
15. minúta: Rybár musí zasahovať po peknej šanci Sabola, ktorý bol tienený dvoma hráčmi Slovana
16. minúta: Košice dobre bránia, Cíger sa do črtajúcej sa príležitosti nedostal
16. minúta: Daniel Seman vystrelil od modrej čiary a tečovaná strela prekvapila Šimonoviča - 1:0!
18. minúta: Špilár zaútočil, ale pozorná obrana domácich ho odzbrojila.
19. minúta: Kapuš sa spoza brány dostáva až pred Šimonoviča, ale brankár Košíc úspešne zasahuje
19. minúta: Kmiť vyskúšal pozornosť Rybára strelou zo stredného pásma
20. minúta: akciu Junasa zastavil Kledrowetz. Po strele Školiaka do Šimonoviča dobiedza Vlk. Po vzájomnom spore vylučuje rozhodca Vlka a Nádašdiho.
20. minúta: výsledkom 1:0 sa skončila prvá tretina

{+3498,305x180}

II. TRETINA:

21. minúta: začala sa druhá tretine, obe mužstvá hrajú so 4 hráčmi
22. minúta: Cíger našiel Halaja, ten z dobrej pozície nedal. O chvíľu neskôr útočí Halaj znovu, Šimonovič však situáciu rieši
23. minúta: Vlk sa ihneď po vypršaní trestu dostáva do útoku. Jeho strelu z dobrej pozície však brankár Košíc chytá. Na druhej strane Holečko neprekonal na dvakrát Rybára
24. minúta: traja Košičania sa rútia na Rybára, Kmiť však triafa len bočnú sieť
25. minúta: po dobrej prihrávke sa dostáva dopredu Ihnačák, jeho strelu príklepom však brankár domácich zneškodnil
26. minúta: Košice nebezpečne forčekujú, len kúsok chýbal a Kmiť by mal stopercentnú šancu.{+r3499,165x210}
27. minúta: Kroták hľadá Škoviru, ten však jeho prihrávku nespracoval.
28. minúta: Pavličko sa pokúša o útok, ale obrana hostí situáciu rieši. Hra sa prelieva z jednej strany na druhú a vypredaný štadión tlieska
29. minúta: za hákovanie J. Konc vylučuje Rataja. Košice hrajú presilovku, ale domáci výborne forčekujú.
30. minúta: Sabol sa pokúša prekľučkovať do útočného pásma, jeho snaha je však neúspešná.
31. minúta: presilovka Košíc sa končí, jedinú strelu v nej vyslal Špilár
32. minúta: Kover strieľa nepresne od modrej čiary.
33. minúta: pekný útok Krotáka so Škovirom. Zakončenie však nie je dôrazné.
34. minúta:  šikovný teč Kuľhu po strele Junasa brankára hostí neprekvapil
35. minúta: Rybár chytá tri strely Košíc. Len jeho zásluhou ostáva stav nezmenený.
36. minúta: Škovira pekne našiel Urbana, ale jeho strela z diaľky gólom neskončila
37. minúta: rodiaci sa tlak hostí zastavujú domáci len za cenu zakázaného uvoľnenia
38. minúta: Gajdoš nahadzuje od modrej čiary, Holečko však pred Rybárom nedokázal letiaci puk stečovať
40. minúta: o strelu sa pokúša Smerčiak.
40. minúta: v druhej tretine gól nepadol a tak hráči odchádzajú do kabín za stavu 1:0.

{+3500,305x180}

III. TRETINA:

41. minúta: začala sa tretia tretina prvého finálového zápasu ST extraligy
42. minúta: Cibuľa sa takmer dostal do výbornej príležitosti, na druhej strane Šimonovič zasahuje po strele Školiaka
43. minúta: tvrdá strela Semana od modrej preletela vedľa košickej bránky. O niekoľko sekúnd neskôr zasahuje Rybár po tvrdej strele Škoviru. Ihneď po buly strieľa Kmiť, puk končí na ochrannej sieti
44. minúta: Pavlas sa dostal cez dvoch obrancov do výbornej šance, ale nedokázal presne zakončiť
45. minúta: po kombinácii Pavlička s Hudecom strieľa z diaľky Javín.
45. minúta: Špilár sa veľmi pekne prepracoval až pred Rybára. Jeho strelu však brankár domácich pravým ramenom vyrazil.
46. minúta: Nebránený Kapuš obišiel košickú bránku, nemal však komu nahrať. O pár sekúnd neskôr strieľa nepresne Junas
47. minúta: Segľa prešiel s pukom cez celé obranné pásmo domácich, po jeho strele bol blízko k vyrovnaniu  Drotár. Z čistej šance však neskóroval
48. minúta: Cíger strieľa spoza dvoch obrancov, ale Šimonovič pravým ramenom vyráža.
49. minúta: do šarvátky sa dostali Seman s Tomasom, po menšej strkanici však Konc nemusí vylučovať
49. minúta: pekná akcia Cibuľu, do šance sa dostáva i Špilár. Vzápätí sa však do protiútoku dostáva Kapuš, ktorý ostáva po obrannom zákroku Košíc ležať na ľade. Faul to však nebol a Kapuš odchádza na striedačku
50. minúta: Holečko má šancu, Jendek sa ho snaží zastaviť v páde a naráža do mantinelu. Na ľade sa namiesto Školiaka objavuje Lažo
50. minúta: po zásahu do tváre ostáva na ľade ležať Martin Drotár. Rozhodca Konc však nevylučuje.{+r3501,160x192}
51. minúta: do konca tretej tretiny zostáva necelých desať minút
52. minúta: Kroták vystrelil, ale veľmi nepresne. Na druhej strane sa na Šimonoviča rúti sám Kapuš, podobne ako Kroták však minul
54. minúta: Košice sa snažia zvyšovať aktivitu, Slovan však pozorne bráni svoju modrú čiaru.
55. minúta: Vorobel sa snažil zakončiť spoza bránky, Rybár však jeho úmysel vystihol. Nepríjemnú strelu vyslal i Holečko. Na ľade ostáva ležať Jendek, rozhodca mu však nenaletel
56. minúta: Arne Kroták sa prekľučkoval obranou domácich a nádhernou strelou do ľavého horného rohu Rybárovej brány vyrovnáva na 1:1!
58. minúta: Košice pokračujú v aktivite. Kmiťova strela lízala žrďku. Slovan je zaskočený, hostia útočia.
59. minúta: Konc vylučuje Kapuša a Vorobela po vzájomnom strete
60. minúta: po 60 minútach je stav nerozhodný 1:1

I. PREDĹŽENIE:

61. minúta: do predĺženia nastupujú obidve mužstvá so 4 hráčmi, Kapuš s Vorobelom si totiž ešte odpykávajú trest
62. minúta: mužstvá hrajú s piatimi hráčmi, o strelu sa pokúša Sabol. Na druhej strane mieri Cíger nad bránu.
62. minúta: vo výbornej streleckej pozícii sa objavil Cibuľa, gól však nestrelil
63. minúta: mužstvá si dávajú pozor na chybu, Kledrowetz však takmer vysunul Škoviru do samostatného úniku
64. minúta: z veľkej diaľky strieľa Vorobel.
65. minúta: Drotár mohol rozhodnúť, keď sa prekvapujúco dostal pred Rybára. Strelu Junasa na druhej strane zblokoval Segľa.
66. minúta: Košice sa dostávajú do prečíslenia dvoch proti jednému, Škovira však strelou brankára domácich neprekonal
67. minúta: nebezpečnú strelu Vorobela vyráža Rybár na ochrannú sieť
68. minúta: Šimonovič zasahuje po strelách Laža a Cígera
69. minúta: puk sa kuriózne zasekol pod mantinelom. Vhadzuje sa v obranom pásme Košíc.
69. minúta: puk priváža pred Rybára Ihnačák, jeho strelu však nemá kto doraziť
70. minúta: Slovan je aktívny, po viacerých strelách sa však stav nemení.
70. minúta: po úvodných desiatich minútach predĺženia sa stále nerozhodlo, hoci šance mali obidve mužstvá. Tímy si vymenia strany a prvé predĺženie bude pokračovať.

71. minúta: Rybár chytil akrobatickým zákrokom čistý gól. Strelcom víťazného gólu mohol byť Ihnačák.
72. minúta: Šimonovič predvádza nádherné zákroky po strelách domácich útočníkov.
72. minúta: Kmiť prestrelil, vzápätí majú Košice obrovskú príležitosť, no Rybár opäť zasahuje po Kmiťovej šanci.
73. minúta: Halaj sa výborne prebojoval až pred Šimonoviča, ten však dobre zasahuje.
74. minúta: Pavličko s Kapušom vyskúšali pozornosť Šimonoviča.
75. minúta: Cíger sa pokúsil prihrať pred bránku, košický brankár však puk prikryl. Vzápätí však musel predviesť ďalší zo svojích vynikajúcich zákrokov.
76. minúta: Pavličko sa ocitol pred Šimonovičom, ten však rieši ďalšiu tutovku domácich. Slovan je aktívny, Kuľha na dvakrát nedal.
77. minúta: Cíger sa predral cez obranu hostí a zakončil. Lapačka Šimonoviča však bola proti. O pár sekúnd neskôr strieľa Cibuľa. Domáci už vyslali v predĺžení 13 striel.
78. minúta: Slovan sa dostal do dvoch stopercentných šancí. Pavličko však triafa hruď brankára hostí a Hudec nevyužíva ani jednu z dvoch dorážok
78. minúta: do protiútoky vyrážajú traja Košičania. Kroták však z uhla Rybára neprestrelil. Po buly nebezpečne strieľa Ihnačák.
79. minúta: rozhodca Konc vylučuje Smerčiaka za sekanie.
79. minúta: Slovan sa dobre bráni a Košice sa ešte k súvislej akcii v útočnom pásme nedostali
80. minúta: v oslabení sa dostal Kapuš až pred Šimonoviča, tiesnený košickým obrancami sa však k zakončeniu nedostal. Poslednú strelu v prvom predĺžení vyslal Sabol, Rybár však chytá

II. PREDĹŽENIE:

81. minúta: sľubnú príležitosť Košíc prerušil hvizd hlavného rozhodcu. Postavenie mimo hry.
81. minúta: Tvrdá strela Kledrowetza sa od Rybára odrazila do košického útočníka a takmer skončila v bránke
82. minúta: Rataj sa snažil zakončiť spoza brány, no Šimonovič situáciu vyriešil.
83. minúta: po závare pred košickou bránkou podrazil Kledrowetz Cígera a Konc ho vylučuje. Slovan hrá presilovku
84. minúta: po strele Laža Šimonovič prikrýva puk. Po buly blokuje obetavo strelu  Vantroba.
84. minúta: o strely sa pokúšajú Lažo i Vlk, sú však nepresní.
85. minúta: Košice sa ubránili, Kledrowetz naskakuje na ľad
85. minúta: po tlaku domácich sa k slovo dostávajú i hostia. O strely sa pokúšajú Sabol i Vantroba.
86. minúta: Cibuľa triafa len Jendeka. V protiútoku sa snaží skórovať Hudec.
88. minúta: hrá sa najdlhší zápas tohoto ročníka. Rybár zasahuje po šanciach Urbana
89. minúta: po vzájomnej potyčke odchádzajú na trestnú lavicu Hudec a Vantroba
89. minúta: na ľade je väčší priestor, snáď sa dočkáme víťazného gólu
90. minúta: skončila sa prvá časť druhého predĺženia

91. minúta: Košice budú hrať presilovú hru. Na trestnú lavicu odchádza za sekanie Javín.
91. minúta: Vorobel nepremenil výbornú šancu na skórovanie po peknej kombinácii v presilovke.
93. minúta: Slovan hrá v plnom počte
94. minúta: Hudec nahadzuje pred bránu, Kapuš však tiesnený Vantrobom nezakončil
94. minúta: Vlk vystrelil od modrej čiary a stečovaný puk sa dokotúľal do bránky Košíc - 2:1!