2. finále: Slovan - Košice

2. finálový zápas Slovenské Telekomunikácie extraligy: HC Slovan Slovnaft Bratislava - HC Košice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

{+r3510,305x180}Slovan Bratislava - HC Košice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) - stav série: 2:0

Góly: 5. Javín (Seman, Kapuš), 23. Pavličko (M. Hudec, Kapuš), 27. Lažo (Cíger, Kapuš)

Zmeny: 21. M. Šterbák za Nádašdiho,
vylúčení: 12:12 na 2 min, navyše: 44. Junas na 10 min za nešp. správanie, 53. Lažo DKZ za opustenie striedačky počas šarvátky - 53. M. Segľa DKZ za opustenie striedačky počas šarvátky,
presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,
strely na bránku: 33:21 (14:7, 14:6, 5:8),
rozhodovali: Jakubec - Valach, Krpelec,
diváci: 8787 (vypredané)

Slovan: Rybár - Pavlas, Jendek, V. Vlk, Smerčiak, Seman, Javín, Šafařík - Kuľha, Rataj, Junas - Lažo, Halaj, Cíger - M. Hudec, Kapuš, Pavličko - R. Školiak, J. Mrena, Macho

HC Košice: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, M. Segľa, Urban - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, R. Tomas - Köver, Holečko, Gajdoš

17:01 - podobne ako včera, aj dnes si pred zápasom najprv vypočujeme naživo spievanú národnú hymnu

1. TRETINA:
{+l3509,305x180}17:03 - začalo sa 2. finálové stretnutie ST extraligy !
1. minúta - prvú propagačnú strelu Košíc Rybár v pohode likviduje
2. minúta - prvá nebezpečnejšia situácia - Lažo sa snažil prekvapiť Šimonoviča strelou spoza obrancu
3. minúta - Košičania sa dostávali do prečíslenia 3:2, no dostali sa do postavenia mimo hry
4. minúta - Kuľhovu bombu spoza obrancu likviduje Šimonovič
4. minúta - Cíger v dobrej pozícii pekne vystrelil, opäť výborný zákrok Šimonoviča
5. minúta - 1:0 - Javín prestrelil Šimonoviča strelou od modrej čiary !
6. minúta - Škovira sa natlačil pred Rybára, ešte sa snažil dorážať Kmiť. Košice nevyužili veľkú šancu.
7. minúta - výborná prihrávka Segľu na Sabola, ten mohol ísť sám na Rybára no puk nespracoval
7. minúta - Kapuš sa tiesnený snažil prekonať Šimonoviča jednou rukou
9. minúta - Vorobel s Koverom sa takmer dostali do čistej šance, Kover puk dobre netrafil
10. minúta - Pavlas z ťažkého uhla takmer prekvapil Šimonoviča
11. minúta - Hudecovu strelu výborne chytá Šimonovič
11. minúta - Kapuš v čistej šanci puk nespracoval
12. minúta - za nedovolené bránenie vylúčený Nádašdi. Miesto otraseného Nádašdiho si na trestnú lavicu sadá Tomas.
13. minúta - Vlkova delovka z veľmi dobrej pozície zrazená na ochrannú sieť
13. minúta - Sabol sa snažil prekvapiť Rybára ľahko nahodeným pukom
13. minúta - Šimonovič bol po akcii Slovana už bezmocný no Lažo sa nedostal k dorážke
strely na bránu: 11-5
14. minúta - zranený Nádašdi definitívne odchádza do kabín, nahradí ho pravdepodobne Šterbák
15. minúta - za hru so zdvihnutou hokejkou vylúčený Peter Junas
16. minúta - Košice sa na chvíľu usadili v útočnom pásme no vlastnou chybou sa odtiaľ dostali
17. minúta - Kapuš unikal vo vlastnom oslabení, Šimonovič vyrazil len pred seba no Kapuš sa už k dorážke nedostal
18. minúta - správa z kabíny Košíc - Nádašdi má natrhnutý vnútorný postranný kolenný väz - sezóna sa pre tohto adepta na reprezentačný dres definitívne skončila ! ! !
19. minúta - po Halajovej strele sa takmer dostal k dorážke Zdeno Cíger
17:34 - prvá tretina sa skončila výsledkom 1:0 pre Slovan

2. TRETINA
{+r3511,305x180}17:49 - začala sa II. tretina
22. minúta - Kuľha sa snažil natlačiť pred Šimonoviča, no neúspešne
22. minúta - Košičania vynikajúco zakombinovali, no Sabol gól nedal
23. minúta - 2:0 - Slavomír Pavličko ostal úplne sám pred bránou Košíc a pomedzi Šimonovičove betóny puk prepasíroval do siete!
23. minúta - Vorobel v peknom protiútoku, no obranca Slovana ho vytlačil zo streleckého uhla
24. minúta - Urban za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou vylúčený na 2+2 minúty
26. minúta - Slovan si v prvej polovici svojej presilovky vážnejšiu šancu nevytvoril
26. minúta - Šimonovič musel zasahovať po Pavlasovej strele
27. minúta - 3:0 - Cíger našiel Laža pred prázdnou bránou a ten v pohode skóroval. Slovan potrestal vylúčenie Urbana
27. minúta - Vorobel dostáva 2 minúty za vyhodenie puku z vlastného obranného pásma
28. minúta - Šimonovič s prehľadom chytá Javínovu strelu od modrej čiary
29. minúta - Šimonovič výborne zakročil po Ratajovej šanci
29. minúta - Košičania po takmer šiestich minútach opäť v plnom počte
30. minúta - po zákroku na Holečka za hrubosť vylúčený Šafařík
31. minúta - strela Kledrowtza od modrej zrazená vedľa brány
32. minúta - Javín so Šafaříkom nebezpečne zaútočili, no gól nedali
32. minúta - za podrazenie vylúčený opäť Urban
33. minúta - Slovan pri presilovke zviera Košice, Šimonovič perfektne zasahuje
34. minúta - Kroták z protiútoku strieľa len do dobre postaveného Rybára
35. minúta - za napadnutie Drotára vylúčený český zadák Seman
36. minúta - Košičania hrajú presilovku opäť zle, chýba im viac pohybu, Slovanisti sa v pohode bránia
36. minúta - Kledrowetz strieľal od modrej no Rybár mal odkrytý výhľad a v pohode chytil
37. minúta - po krásnej prihrávke Cibuľu vo výbornej šanci Špilár no mal málo času na zakončenie
38. minúta - Smerčiak v samostatnom úniku od polovice ihriska neúspešný
40. minúta - za hru so zdvihnutou hokejkou vylúčený Miroslav Ihnačák
18:23 - skončila sa druhá tretina

3. TRETINA:
{+l3512,305x180}18:37 - začala sa III. tretina
42. minúta - Košice v plnom počte, Slovan presilovku nevyužil
42. minúta - Sabolovu strela z uhla Rybár s prehľadom zlikvidoval
43. minúta - Pavličko výborne našiel Hudeca no toho v poslednej chvíli odstavil Špilár
44. minúta - po zákroku na Kmiťa vylúčený za crosscheck Peter Junas. V zápätí sekol hokejkou do mantinelu a dostal 10 minútový osobný trest
45. minúta - Krotákovu strelu z uhla Rybár chytil
46. minúta - Košičania sa pri presilovke dostali do útočného pásma, no ich hre chýba myšlienka
47. minúta - Kledrowetz pekne strieľal spomedzi kruhov, vzápätí skúšal zasunúť puk za Rybára po Špilárovej prihrávke Cibuľa
48. minúta - Lažova strela od modrej čiary Šimonoviča nemohla ohroziť
49. minúta - po Halajovej strele sa zatriasla vonkajšia sieť košickej bránky
50. minúta - štadiónom sa už valia mexické vlny, bratislavskí fanúšikovia sú spokojní
50. minúta - za hákovanie Vorobela vylúčený Miroslav Javín
52. minúta - Košice pri presilovke roztočili kolotoč, viacero šancí nevyužili
53. minúta - vynikajúca akcia Kapuša po ktorej sa strhla hromadná bitka. Rozpútal ju Hudec so Šimonovičom. Bije sa azda každý s každým. Do bitky sa z hráčov na ľade nezapojil asi len Rybár. Tak skoro sa v hre pokračovať asi nebude pretože diváci zahádzali ľadovú plochu. Šimonovič je takmer úplne vyzlečený, pomaly sa už začína obliekať.
19:00 - rozhodca Jakubec už hodnú chvíľu diktuje mená vylúčených. Miro Šimonovič sa už poobliekal a v družnej debate s Rišom Kapušom rozoberá bitku. Obaja sa na nej pomerne dobre bavia.
19:02 - za Slovan si na trestnú lavicu sadli štyria hráči, za Košice si tam zatiaľ nesadol nikto.
19:03 - prvý z Košičanov sa na trestnú lavicu vybral Škovira, nasleduje ho Jaroslav Kmiť. Lažo so Segľom naskočili do bitky zo striedačky, za čo dostali trest do konca zápasu.
19:05 - Košičanov na trestnej lavici doplnil Horňák, ktorý si tam sadol za Šimonoviča.
19:06 - opäť sa začalo hrať, pokračuje sa v hre štyria na štyroch
55. minúta - hra je rozháraná, bez súvislejšej akcie na jednej či druhej strane
55. minúta - vylúčení hráči sa v prerušení hromadne vracajú na ľad
56. minúta - výbornej akcii košického tímu chýbalo len kvalitnejšie zakončenie
vyhrané buly: 32-29
57. minúty - Sabol stratil hokejku, no i bez nej dokázal v strednom pásme pekne prihrať Mirovi Ihnačákovi. Boli sme svedkom pekného futbalového momentu
strely na bránu: 31-17
58. minúta - Špilárovu strelu spoza hráča zlikvidoval Rybár na dvakrát
59. minúta - Cíger sa snažil ponúknuť gól Halajovi, no ten sa k puku nedostal
59. minúta - už sa len dohráva, Košice sú zmierené s prehrou
59. minúta - Cíger vylúčený za hákovanie
60. minúta - domáci hráči si vychutnávajú ovácie publika
19:18 - 2. finálové stretnutie ST extraligy sa skončilo výsledkom 3:0 pre Slovan.