Po dráme sa opäť radoval Slovan

V treťom finálovom stretnutí sa po veľkej dráme radovali hráči Slovana Slovnaft Bratislava. Košice viedli už 3:1, ale ani to nestačilo. V 87. minúte zápasu rozhodol Pavličko a Slovan vedie 3:0 na zápasy. Štvrtý finálový zápas je na programu už zajtra.

HC Košice - Slovan Bratislava 3:4 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1) - stav série: 0:3

Góly: 7. Kováč (Holečko, Kledrowetz), 21. Škovira (Kroták), 23. Köver (Cibuľa) - 3. Seman (M. Hudec, Pavličko), 34. Kapuš (V. Vlk), 47. Cíger (Lažo), 87. Pavličko (Hudec, Kapuš).

Zmeny: 56. Košice bez M. Šterbáka - 48.-56. Slovan s J. Mrenom, vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: 46. Rataj (Slovan) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 52:53 (15:13, 15:9, 10:11 - 11:15, 1:5), rozhodovali: D. Konc - Lokšík, M. Novák, 2000 divákov (vypredané)

Vylúčenia: 14. Šterbák, 32.24 Šterbák, 32.59 Vantroba, 33.21 Segľa, 45.02 Segľa, 51.19 Šterbák - 3.01 Jendek, 25.54 Rataj, 32.59 Rataj, 33.21 Lažo, 34.23 Javín, 45.53 Rataj, 52.05 Lažo, 54.11 Vlk, 81. Kuľha

HC Košice:
Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, M. Šterbák, Vorobel, M. Segľa, Urban - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, Köver - Gajdoš, Holečko, Kováč
Slovan: Rybár - Pavlas, Jendek, V. Vlk, Smerčiak, Seman, Javín - Kuľha, Rataj, Junas - Lažo, Halaj, Cíger - M. Hudec, Kapuš, Pavličko

PRIEBEH:

1. TRETINA:

1.minúta: začalo sa tretie stretnutie finálovej série ST extraligy
2.minúta: Cíger vyskúšal Šimonoviča z diaľky.
3. minúta: obrana Košíc zabudla na Daniela Semana a ten prestrelil domáceho brankára. 0:1!
4. minúta: Košice vyburcované inkasovaným gólom okamžite zaútočili. Po faule na Krotáka vyulučuje rozhodca Jendeka. Domáci hrajú presilovku a okamžite sa udomácnili v útočnom pásme.
5.minúta: hostia sa dobre bránia a vyhadzujú puk. Košice sa však snažia a po strele Vorobela mohli zo skrumáže vyrovnať.
6.minúta: Slovan hrá s piatimi hráčmi. Rybára ohrozil bekhendom Špilár. Tlak Košíc narastá
7.minúta: 1:1! Holečko sa výborne presadil, našiel K. Kováča a tomu už stačilo iba nastaviť čepeľ hokejky.
9.minúta: Lažo sa v dvojici s Halajom nepresadil.
10.minúta: Kováč aktívne forčekuje, puk však nevybojoval. Počet striel na bránu: 7:3
11. minúta: Šimonovič zasahuje po dvoch strelách Rataja. Drotár stratil puk a o útok sa snaží Lažo. Akciu zakončili hostia strelou z ťažkého uhla. Košickí obrancovia okamžite tvrdo zasahujú a vzniká náznak potyčky.
13.minúta: Hrá sa s nasadením, po zákroku na Kledrowtza sa diváci dožadujú vylúčenia.
13. minúta: tvrdá strela Krotáka ihneď po buly, vzápätí nebezpečne dorážal Škovira
14.minúta: košický druhý útok si vytvoril veľký tlak, nedokázal však prekonať Rybára. Rozhodca Konc vylučuje Šterbáka.
15. minúta: Slovan hrá presilovku, k strele sa dostal Kapuš, Šimonovič vyráža ľavým betónom
16. minúta: domáci gólman zasahuje po tvrdej strele. Po zákroku na Segľu sa diváci dožadujú vylúčenia.
17. minúta: Košice hrajú v plnom počte, v útoku je Škovira. Jeho strela je však nepresná
18.minúta: po chybe Holečka sa do šance dostal Pavličko. Slovan sa snaží strieľať z každej pozície.
19.minúta: Domáci zakladajú útok, Rybár zasahuje po strele Krotáka. O pár sekúnd neskôr musí Šimonovič zasahovať pravou nohou po dobrej strele Laža.
20.minúta: Ihnačák mieša puk za bránkou hostí, jeho späťná nahrávka však končí až v strednom pásme.
20.minúta: stav po I. tretine je 1:1.

2. TRETINA:

21. minúta: Škovira vypichol puk a dostáva do útoku. Individuálne sa veľmi dobre presadil a prekonáva Rýbára - 2:1!
22. minúta: nebezpečná strela Smerčiaka minula košickú bránku. O pár sekúnd neskôr sa rútia belasí dvaja na jedného. Domáci brankár opäť zasahuje. Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, hrá sa výborny hokej.
23.minúta: Cibuľa sa rúti do útoku, jeho tvrdá strela sa odráža od žřdky ku Koverovi a ten puk zasúva do brány hostí. 3:1!
24.minúta: tempo neustáva. Osobné súboje sa striedajú na oboch stranách. Šimonovič opäť zasahuje po dôraze Kuľhovho útoku.
25.minúta: Ihnačákova prihrávka Kmiťa nenašla. Po chybnej rozohrávke hostí puk získava Sabol a takmer sa dostáva do šance. Pod tlakom kopia hostia chyby.
26.minúta: pred Šimonovičom poskakoval nebezpečný puk, domáci brankár situáciu vyriešil. Daniel Konc vylučuje Rataja za podrazenie.
27.minúta: Košice hrajú presilovku. Obrovská šanca Škoviru. Ani na trikrát však Rybára neprekonal.
28.minúta: Slovan hrá v plnom počte. Okamžite sa dostáva do útoku, Pavlas však nedokázal razantne zakončiť.
29.minúta: nebezpečná strela Špilára skončila nad bránkou. O pár sekúnd neskôr strieľa po prihrávke Špilára Cibuľa.
30.minúta: v prvej polovici zápasu boli lepší domáci hráči. Slovan predčili predovšetkým vo väčšej snahe dosiahnuť víťazstvo. Slovan, vedomý si náskoku 2:0 na zápasy, v aktivite zaostáva.
31.minúta: k dobrej strele sa dostal Škovira, Rybár lapačkou zasahuje. Hneď po buly si Ihnačák nakorčuľoval pomedzi kruhy a strelou preveril brankára hostí.
32.minúta: Ihnačák so Sabolom sa rútia dvaja na jedného. Sabol sa snaží zakončiť strelou, Rybár bol však pozorný.
33.minúta: pekná sťahovačka Junasa, jeho prihrávku však nezachytil nikto. Konc po druhý raz vylučuje Šterbáka, tentoraz za držanie. Slovan hrá presilovku
34.minúta: opäť sa bude vylučovať. Na trestnú lavicu odchádzajú Vantroba a Rataj.
34.minúta: Slovan roztočil kolotoč. Cíger našiel Vlka, ten vystrelil a jeho strelu vyrazil Šimonovič. Na dorážku Kapuša už však bol prikrátky. 3:2!
34.minúta: okamžite po góle vylučuje rozhodca Laža a Segľu
35.minúta: Javín spravil chybu a unikajúceho útočníka musel zahákovať. Za tento zákrok inkasuje 2 minúty.{+r3499,165x210}
36.minúta: Domáci hrajú presilovku, Slovan sa však úspešne bráni.
37.minúta: Hostia sú v plnom počte, hráči HC nedokázali počas presilovky ani raz vystreliť.
37.minúta: Segľa sa pekne uvoľnil a natlačil pred Rybára, následne sa však dostávali do nebezpečného protiútoku hostia. Rataja však zastavilo postavenie mimo hry. Po buly skúša Šimonoviča propagačnou strelou Javín.
38.minúta: Slovan hrá na tri útoky, Košice so štyrmi pätorkami. Prvý košický útok mieša puk v útoku, vzápätí ho však stráca a Šimonovič musí vybehnúť až do polovice svojej obrannej tretiny.
39.minúta: strela Laža nemohla skončiť gólom. Na druhej strane zasahuje Rybár po tvrdej strele po ľade od modrej čiary.
40.minúta: Pavličko nahadzuje pred bránku, Slovan sa takmer dostal do dobrej príležitosti. Kmiť však puk vyváža a poslednou strelou uzatvára druhú tretinu. Stav je 3:2 pre domácich.

3.TRETINA:

41.minúta: Škovira zakladá útok, po jeho nahrávke sa však Kmiť nepresadil
42.minúta: Ihnačák prenikol až pred Rybára, obrana Slovana však situáciu vyriešila.
43.minúta: Špilár sa prekľučkoval do útočnej tretiny, opäť sa však nedostal k zakončeniu. Spoza Vantrobu sa snažil vystreliť Rataj, Šimonovič nemal s touto strelou problém
44.minúta: Jendek strieľa tesne nad ľadom, brankár HC je opäť pozorný
44.minúta: Kmiť sa dostal k strele, ale netrafil dobre puk
45.minúta: Po Drotárovej prihrávke mal šancu Sabol, ale nahrávku nespracoval podľa svojích predstáv.
46.minúta: za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Segľa. Slovan hrá presilovku a okamžite sa usadil v útočnom pásme.
46.minúta: aktivitu hostí prerušil Špilár, ktorý vyváža puk až do útočného pásma. Rozhodca vylučuje Rataja.
47.minúta: Cíger si nakorčuľoval do útočneho pásma a prudkou strelou od ľavého kruhu prestrelil Šimonoviča ponad jeho lapačku. 3:3!
48.minúta: Kuľha s Kapušom mali ďalšiu príležitosť a takmer zvýšili na 4:3.
49.minúta: Špilár sa snažil presadiť individuálne , Jendek ho však zastavil.
49.minúta: na ľade ostal ležať po zákroku Gajdoša Pavlas, do menšej šarvátky sa pustili Lažo a Gajdoš.
50.minúta: Škovira prenikol do útočného pásma, Kroták však jeho nahrávku nezachytil. Vzápätí strieľa Kmiť, Rybár dobre zasahuje. O niečo neskôr sa takmer dostal do samostatného úniku Drotár, nedokázal však spracovať prihrávku.
51.minúta: Košice opäť pridávajú obrátky. Pavlas je v poriadku a môže sa zapojiť do hry.
52.minúta: za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou je dnes už po tretíkrát vylúčený Šterbák.
52.minúta: vo vlastnom oslabení unikol Kroták, jeho blafák však Rybár vystihol
53.minúta: nervozita stúpa. Lažo nedovolene atakoval Škoviru a rozhodca ho vylučuje. Sily na ľade sú vyrovnané
54.minúta: začína sa košická presilovka. Domáci okamžite roztáčajú kolotoč v útočnej tretine. Vantroba však stráca puk a Hudec ho vyváža do bezpečia.
55. minúta: Kmiť sa dostal až pre Rybára, nič však z toho nebolo. Lažo sa vracia na ľad, ale Slovan bude pokračovať v oslabení. Rozhodca totiž vylučuje Vlka.
56.minúta: Kováč sa prebíja cez troch obrancov a získava pásmo. Ihnačák sa dostal k nebezpečnej strele, Rybár zasahuje. Vzápätí strieľa dvakrát Kledrowetz. Tlak domácich je veľký.
57.minúta: Slovan hrá v plnom počte. Na ľade ostal ležať Vlk. S pomocou dvoch spoluhráčov odkrivkal na lavičku.
58.minúta: po strele Kuľhu zasahuje Šimonovič. V 100% šanci sa ocitol Halaj. Bol sám pred brankárom, ale prestrelil nad domácu bránku
59.minúta: mužstvá netaktizujú, snažia sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hudec doviezol puk do útočnej tretiny, tam ho však oodzbrojil Segľa.
60.minúta: Kroták prešiel celým ihriskom, jeho strelu však Rybár chytá. Vzápätí útočí Slovan, Škovira obetavo zasahuje.
60.minúta: po riadnom hracom čase je stav nerozhodný 3:3.

PREDĹŽENIE:

61.minúta: Kuľhu zastavilo v ťažení na košickú bránu postavenie mimo hry.
62.minúta: Vorobel vyhodil puk z hracej plochy, hostia protestujú a dožadujú sa vylúčenia. Rozhodca ich však nepočúvol.
62.minúta: Hudec prepadol po útoku ponad Šimonoviča a takmer sa zrodila šarvátka. Všetko sa však upokojilo.
63.minúta: Kmiť so Škovirom útočia, výsledok sa však nemení.
64.minúta: Urban pohotovo vystrelil, ale Rybár bol pozorný. Na druhej strane sa pokúšal bekhendom zakončiť Hudec. O pár sekúnd zasahuje Šimonovič po strelách Javína, Pavlička a Hudeca.
65.minúta: Košice útočia, zavreli Slovan v pásme. Na ľade ostal ležať Pavličko, rozhodca však nevylučuje.{+r3506,160x206}
65.minúta: nebezpečná strela Škoviru letí tesne vedľa súperovej brány.
66.minúta: Smerčiak nahodil puk od červenej čiary na domáceho brankára a Slovan získal pásmo. Šimonovič zasahuje po slabej strele Halaja. Na druhej strane strieľa Sabol.
67.minúta: Košickí obrancovia odzbrojili Pavlička a zakladajú protiútok. O strelu sa pokúsil  Škovira, hra už však bola prerušená  - postavenie mimo hry.
68.minúta: veľká šanca domácich, Škovira však Rybára neprekonal.
69.minúta: po strele Javína sa dostal puk na ochrannú sieť.
70.minúta: Košice vyrážajú v trojici do útoku, obrana hostí však situáciu rieši. O poslednú strelu prvej časti predĺženia sa pokúsil Cibuľa. Mužstvá si vymenia strany.

71.minúta: Šimonovič zachránil Košice po obrovskej príležitosti Vlka.
73.minúta: Kováč sa dostal až za bránu hostí, Ihnačáka však prihrávkou nenašiel.
76.minúta: nájazd troch domácich, finálna fáza však nebola kvalitná. Na ľade ostal ležať Smerčiak, po chvíli však korčuľuje na striedačku.
77.minúta: Kapuš preniká do útočného pásma, nahráva Hudecovi, ale Ihnačák situáciu rieši. Vzápätí sa domáci kapitán prebojoval až pred Rybára. K strele sa už nedostal.
78.minúta: z ničoho nič sa na Šimonoviča rútil Rataj, stav ostal nezmenený.
79.minúta: Drotár vystrelil, ale hra už bola prerušená kvôli postaveniu mimo hry.
80.minúta: Hudec sa cez troch súperov nedostal, zastavil ho Segľa.
80.minúta: Vantroba zrazil strelu Cígera až na ochrannú sieť. Skončilo sa prvé predĺženie.

II. PREDĹŽENIE:

81.minúta: Škovira získal puk a v útočnom pásme hľadal Vantrobu. Ten však prihrávku nezachytil. Kuľha vyhodil puk ponad mantinel. Rozhodca ho za to vylučuje.
82.minúta: Košice hrajú presilovku. Halaj však vyhadzuje cez všetky čiary.
83.minúta: Kledrowetz obetavo zachránil pásmo a k strele sa dostal Kmiť. Hra je však prerušená, pretože bratislavská bránka je posunutá.
84.minúta: Kováč sa individuálne prebil až do útočného pásma, tam ale puk stratil. Slovan hrá v plnom počte.
84.minúta: Kuľha sa snažil bekhendom prekvapiť Šimonoviča.
85.minúta: strela Kapuša z diaľky Šimonoviča neprekvapila.
86.minúta: Cibuľa vystrelil spomedzi kruhov, bránku však netrafil. Junas sa natlačil až pred brankára domácich, ten však dobre zasiahol.
87.minúta: Pavličko dáva v čase 86.22 rozhodujúci gól! Košice spravili chybu, a bratislavský útočník sa ocitol sám pred Šimonovičom. Svoju šancu využil a upravil tak stav série na 3:0 pre Slovan.