SLOVAN BRATISLAVA ZÍSKAL MAJSTROVSKÝ TITUL!!!

Hokejisti Slovana dokázali na ľade Košíc vyhrať i štvrtý finálový zápas. Majstrom Slovenska sa tak v sezóne 2002/2003 stal obhajca titulu HC Slovan Slovnaft Bratislava!!!

HC Košice - HC Slovan Slovnaft Bratislava 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) , konečný stav série 0:4, Slovan získal titul!{+r3525,1x1}{+r3526,170x225}

Góly: 56. Kmiť (Kroták, Škovira) - 27. Macho (Mrena, R. Školiak), 38. Junas, 43. V. Vlk (Cíger, Halaj), 44. Pavlas (Rataj, Kuľha)

Zmeny: 41. Gajdoš za Tomasa - 45. bez Hudeca, vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 33:31 (15:6, 7:17, 11:8), rozhodovali: J. Konc - Bednár, Valach, 2000 divákov (vypredané)

Vylúčenia: 28.56 Segľa, 42.16 Kover, 51.05 Segľa -  18.05 Rataj

HC Košice:
Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, M. Šterbák, Vorobel, M. Segľa, Urban, Gajdoš - Škovira, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Cibuľa, Špilár, Köver - Kováč, Holečko, Tomas
Slovan: Rybár - Pavlas, Jendek, V. Vlk, Smerčiak, Seman, Javín - Kuľha, Rataj, Junas - Lažo, Halaj, Cíger - M. Hudec, Kapuš, Pavličko - Školiak, Mrena, Macho

PRIEBEH:

I.TRETINA:

1.minúta: začalo sa štvrté stretnutie finálovej série Slovenské telekomunikácie extraligy
1.minúta: prvú strelu zápasu vyslal Kuľha, netrafil však bránku.
2.minúta: po prihrávke Sabola sa dostal do peknej šance Drotár. Z priestoru ľavého kruhu však tvrdou strelou Rybára neprekonal. Ten pohotovo zasahoval lapačkou. O pár sekúnd neskôr chytá i strelu Ihnačáka
2.minúta: Urban nebezpečne vystrelil a puk zostal po zásahu Rybára len tesne pred bránkovou čiarou
3.minúta: Školiak sa snaží založiť útok, ale jeho nahrávka prechádza cez všetky čiary.
4.minúta: Lažo sa po páde košického obrancu dostal do výhodnej pozície, jeho tvrdú strelu však Šimonovič chytá.
5.minúta: Špilár sa snažil o individuálny prienik, obrana Slovana ho však odzbrojila.
5.minúta: Vorobel sa pekne dostal do útočnej tretiny, nahral Tomasovi a ten v dobrej príležitosti na dvakrát Rybára neprekonal
6.minúta: strela Urbana od modrej čiary je stečovaná až na ochrannú sieť.
7.minúta: Kmiť sa dostal s pukom až za bránu hostí, Škovira však akciu nezakončil. Do protiútoku vyráža trio bratislavčanov a Jendek po kombinácii triafa z bezprostrednej blízkosti žŕdku.
8.minúta: Košice sa dostali do útoku dvaja proti jednému, Seman sa však hodil do nahrávky a je po šanci.
9.minúta: domáci sa dostávajú do útočnej tretiny, rozhodca však odpískal postavenie mimo hry.
10.minúta: Vantroba pri snahe vystreliť zlomil hokejku. Po strele Pavlasa zasahuje Šimonovič
11.minúta: po nepresnej rozohrávke hostí mal Cibuľa 100% šancu, úplne sám pred brankárom však prestrelil.
12.minúta: Vorobel našiel dlhou prihrávkou Krotáka, tomu však puk odskočil. Na druhej strane mal dobrú šancu Lažo, Šimonovič výborne zasiahol
13.minúta: hrá sa pomerne otvorený hokej, na domácich hokejistoch je vidno veľkú snahu po víťazstve.
14.minúta: Ihnačák nahrával na Sabola, ten však prihrávku nezachytil. O niečo neskôr sa individuálne nepresadil ani Drotár
15.minúta: Mrena mieša puk po ľavej strane Šimonoviča, nepresnou nahrávkou sa však hostia z útočného pásma vytlačili.
16.minúta: obrovská chyba Segľu a Cíger sa rúti sám na Šimonoviča. Ten však veľmi dobre zasiahol
17.minúta: prvý košický útok si vytvoril tlak, strela Krotáka však v sieti neskončila. Najlepší strelec domácich trafil len bočnú konštrukciu.
18.minúta: Ihnačák sa pokúsil o strelu spoza dvoch obrancov, nemala však dostatočnú silu
19.minúta: Urban strieľa slabo od modrej. Prvý dvojminútový trest v dnešnom zápase inkasuje Rataj za podrazenie.
19.minúta: Domáci hrajú presilovku. Po strele Škoviru Rybár vyráža puk na ochrannú sieť.
19.minúta: Krotákov útok získal pásmo a roztáča kolotoč. Strela Kledrowtza však míňa bránku a puk sa dostáva do stredného pásma.
20.minúta: Rybára preverili strelami Ihnačák a Segľa. Odrazený puk však nemal kto doklepnúť. Ďalšie dve strely Segľu stav nezmenili, stav po prvej tretine je 0:0.

{+3522,305x180}

II. TRETINA:

21.minúta: Kuľha našiel Rataja, ten vystrelil švihom, ale netrafil košickú bránku. Na druhej strane skončila Kmiťova strela v ochrannej sieti.
22.minúta: Kover, ktorý dnes oslavuje 25. narodeniny, preveril Rybára strelou od modrej čiary. Špilár sa takmer dostal do úniku, ale nahrávka bola pridlhá.
23.minúta: Holečko nahodil puk do útočného pásma, Kováč ho však nezískal. Na druhej strane sa snažil rovnako založiť akciu Vlk, výsledok bol rovnaký.
24.minúta: Škovira s Kmiťom bojujú za bránkou hostí, puk však nezískali
25.minúta: Sabol sa dostal do šance, Rybára však z bezprostrednej vzdialenosti neprekonal.
26.minúta: tvrdú strelu Hudeca zrazil Vorobel.
27.minúta: Mrena s Machom sa dostali do prečíslenia. Mrena nahral Machovi a ten bol sám nekrytý pred Šimonovičom. Útočník hostí nezaváhal a otvoril strelecký účet stretnutia - 0:1!
28.minúta: po nahrávke Halaja sa k strele dostal Lažo. Šimonovič však výborne zasiahol
29.minúta: prudká strela z hokejky Semana zasiahla Šimonoviča do prilby.
29.minúta: po faule na Školiaka odchádza na trestnú lavicu Segľa. Slovan hrá prvú presilovku.
30.minúta: v oslabení vyráža dopredu Kroták, jeho strela je však zrazená
31.minúta: Slovan si vytvoril v presilovke tlak a Šimonovič musel zasahovať po tutovke hostí. Košice hrajú v plnom počte.
32.minúta: strela Kovera od červenej čiary Rybára neprekvapila
33.minúta: Kledrowetz našiel dlhým pasom Škoviru, toho však zastavilo postavenie mimo hry.
34.minúta: Pekná akcia Košíc. Sabol priviezol puk do útočnej tretiny, nahral Ihnačákovi a ten tvrdou strelou zasiahol jedného z obrancov.
35.minúta: Urbana trafil vysoký puk do hlavy, vďaka ochrannému krytu však k zraneniu nedošlo.
36.minúta: tvrdá strela Kledrowetza letela len vedľa bránky. Vzápätí sa snažil Rybára prekvapiť Kováč
37.minúta: Kováč vypichol puk Šafaříkovi a snažil sa preniknúť do útoku. Jeho tvrdá strela však bola nepresná.
37.minúta: Dvojica Kmiť - Škovira sa dostala do útočného pásma, strela prvého z nich však Rybára neohrozila.
38.minúta: Junas zvyšuje na 2:0! Košice urobili chybu a hostia korčuľovali dvaja na jedného. Junas si počkal a peknou strelou zápästím prekonal Šimonoviča.
39.minúta: Mrena našiel prihrávkou Pavlasa, jeho tvrdú strelu od ľavého kruhu Šimonovič zlikvidoval.
40.minúta: Kmiť sa prediera do útočného pásma, pozorná obrana hostí ho však zastavila.
40.minúta: stav po dvoch tretinách je 0:2.

{+3521,305x180}

III. TRETINA:

41.minúta: strela Vorobela od červenej čiary, rozhodca však odpískal postavenie mimo hry
42.minúta: domácim sa nedarí dostať sa do útočného pásma. Strela Kovera je zblokovaná
43.minúta: rozhodca Konc vylučuje domáceho Kovera, hostia budú hrať druhú presilovú hru
43.minúta: v presilovej hre strieľa od modrej čiary obranca Seman a Slovan už vedie 3:0!
44.minúta: Košice sa po góle nespamätali a Pavlas zvyšuje do odkrytej brány na rozdiel štyroch gólov!
45.minúta: domáci sa snažia, ale nedokážu sa dostať cez útočnú modrú čiaru.
46.minúta: Košice zaútočili, Kroták sa však zrazil s Vorobelom a bolo po šanci. O niečo neskôr útočil Škovira, v postavení mimo hry však bol Drotár.
47.minúta:Pavličko sa snažil zaútočiť, Vorobel ho však odzbrojil
48.minúta: Kováč zaútočil jeden proti jednému, jeho spätnú nahrávku však nikto nezachytil
49.minúta:Ihnačák korčuľoval s Drotárom vo dvojici proti jednému obrancovi hostí. Drotár však trafil len Rybára
50.minúta: Lažo sa natlačil pred Šimonoviča, ale ten zasiahol dobre. Vzápätí míňa košickú bránku tvrdá strela Kapuša
51.minúta: Slovan hrá ďalšiu presilovku po vylúčení Segľu
53.minúta: hostia držia puk v útočnej tretine, k strele sa však nedostali. Snažia sa kontrolovať hru a do útoku sa už neženú. Košice hrajú v plnom počte.
54.minúta: Cibuľa vystrelil zápästím presne do lapačky brankára Rybára
55.minúta: Školiak sa vydal do útoku, strelou spoza košického obrancu však Šimonoviča neprekvapil
56.minúta: Kroták individuálne prešiel cez dvoch obrancov, prihral Kmiťovi a ten sa ocitol pred Rybárom. Košický útočník nezaváhal a znížil na 1:4!
58.minúta: do konca stretnutia (sezóny?) zostávajú necelé tri minúty. Do šance sa ešte dostal Gajdoš, puk mu však v poslednej chvíli odskočil
59.minúta: Rataj vystrelil bez prípravy, do protiútoku vyráža Urban s Krotákom. Kroták sa však ocitol v postavení mimo hry.
59.minúta: nebezpečná strela po ľade z hokejky Vorobela letela tesne okolo bránky belasích
60.minúta: HC SLOVAN SLOVNAFT BRATISLAVA OBHÁJIL TITUL A STAL SA MAJSTROM SLOVENSKA V SEZÓNE 2002/2003!!!