HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice na turnaj do Togliatti
zdroj:

Košice na turnaj do Togliatti

M. Jančuška: "Stretneme sa s kvalitnými súpermi a až tam sa ukáže na čo majú jednotliví hráči, aký kvalitný tím je momentálne v Košiciach"

Hokejisti slovenského vicemajstra HC Košice odcestujú hodinu a pol po polnoci z utorka na stredu autobusom do Bratislavy, odkiaľ odlietajú v stredu pred pol desiatou predpoludním pravidelnou linkou do Moskvy.

V hlavnom meste Ruska sa zdržia do večera a následne sa presunú letecky do Togliatti. V meste účastníka ruskej hokejovej superligy sa uskutoční od štvrtka do nedele (14.-17.8.) medzinárodný turnaj Lada Cup 2003. Okrem slovenského vicemajstra sa na ňom predstavia aj domáca Lada Togliatti a ruskí superligisti Salavat Julajev Ufa a Chimik Voskresensk. Košičanov čakajú tri stretnutia s každým zo spomínaných súperov. V nedeľu 17. augusta je na programe súboj o konečné umiestnenie. "Privítali sme túto previerku. Stretneme sa s kvalitnými súpermi a až tam sa ukáže na čo majú jednotliví hráči, aký kvalitný tím je momentálne v Košiciach," teší sa na náročnú previerku tréner HC Košice Milan Jančuška, ktorý spoločne so svojím kolegom Róbertom Spišákom museli nechať doma piatich hráčov. "Rusi nám hradia pobyt 23-členného hráčskeho kádra a realizačného tímu. Naša výprava má spolu 30 ľudí. Odcestujú tam dvaja brankári, osem obrancov a trinásť útočníkov. Umiestnenie na turnaji nie je prioritou, skôr výkony. Chceme dôstojne reprezentovať Košice, ale aj slovenský hokej. V Rusku sa vynasnažíme uhrať dobré výsledky, no predovšetkým je to dobrá previerka pre náš nový defenzívnejší herný prejav."

Program Košíc na turnaji Lada Cup 2003:
štvrtok 14. augusta - 14.30 Košice - Salavat Ufa
piatok 15. augusta - 14.30 Košice - Chimik
sobota 16. augusta - 18.30 Lada - Košice
nedeľa 17. augusta - 13.00 o 3. miesto, 17.00 finále

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Norimberk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk