HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košičania považujú za neúspech horšie ako 4. miesto
zdroj:

Košičania považujú za neúspech horšie ako 4. miesto

Vicemajster uplynulej sezóny hokejovej extraligy HC Košice vstupuje do ďalšieho ročníka opäť s 50-miliónovým rozpočtom. Ten je podľa prezidenta klubu Ľ. Vemeho vykrytý na dve tretiny.

{+r4508}Vicemajster uplynulej sezóny hokejovej extraligy HC Košice vstupuje do ďalšieho ročníka opäť s 50-miliónovým rozpočtom. Ten je podľa prezidenta klubu Ľ. Vemeho vykrytý na dve tretiny. Ambície však budú mať modro-bieli skromnejšie ako vlani, keď prahli po finále a boji o titul.

"Neúspechom bude, ak skončíme horšie ako štvrtí," poznamenal Veme v súvislosti s cieľmi HC Košice. Košičania mužstvo omladili. Odišli Škovira, Šimonovič, Vantroba, Špilár a hosťovanie sa skončilo R. Tomasovi, Cibuľovi, Ščibranovi a Urbanovi. Jediným novým hráčom je Caban z Prešova, ďalší prišli buď z juniorky alebo sa vrátili z hosťovania.

"Tí, ktorí hrávajú extraligu tri-štyri sezóny, musia na seba vziať viac zodpovednosti," vraví tréner HC Milan Jančuška, ktorý chce s kolegom Spišákom stavať tri obranné dvojice a 4 útočné formácie. Východniari odohrali 15 prípravných stretnutí s bilanciou 9. víťazstiev, tri remízy, tri prehry.

"Hlavnou previerkou bol turnaj v Togliatti. Ten ukázal, že sa môžeme optimisticky pozerať do nastávajúcej sezóny," dodal Jančuška. Na poslednú chvíľu Košičania získali späť do svojich radov útočníka Krotáka. Ostáva vraj už len dotiahnuť detaily na zmluve.

Káder HC Košice na sezónu 2003/04:

Brankári: Ramón Sopko, Ivan Fedor

Obrancovia: Juraj Kledrowetz, Štefan Fabián, Marek Topoli, Slavomír Vorobel, Michal Segľa, Tomáš Nádašdi, Peter Frühauf, Milan Varga

Útočníci: Gabriel Köver, Jaroslav Kmiť, Kristián Kováč, Miroslav Ihnačák, Ľubomír Caban, Marcel Šimurda, Juraj Rusič, Ľubomír Sabol, Martin Drotár, Vladimír Dravecký, Tomáš Bulík, Peter Holečko, Arne Kroták

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk