Slovan - Košice 2:1 po predĺžení

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 1. kolo: Slovan Slovnaft Bratislava - HC Košice 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

{+4605,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 1. kolo:

Slovan Slovnaft Bratislava - HC Košice 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 55. Pavlas (Cíger, Macho), 64. Pavlas (Cíger, Hecl) - 13. Kroták (Kledrowetz)
Zmeny: od 29. Slovan s Machom, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - R. Müllner, M. Novák, 7745 divákov{+r4612,180x221}

Slovan: Rybár - Vlk, Jendek, Sejejs, Hecl, Hančák, Pavlas - Šatan, Halaj, Cíger - Hujsa, J. Mrena, Pavličko - Kuľha, Jánoš, Kokavec
Košice: Sopko - Kledrowetz, Fabián, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Köver, Kmiť, K. Kováč - M. Ihnačák, Caban, Šimurda - Bulik, Kroták, Dravecký - Rusič, Sabol, Drotár

Do prvej vážnejšej šance sa na bratislavskom štadióne dostal Halaj, ktorý však presnú prihrávku Cígera nevyužil. Košice odpovedali šancou Kováča po úniku z pravej strany. V 9. min sa pokúsil o skórovanie Hujsa, ale košický gólman Sopko jeho strelu vyrazil. Prvý gól strelili hostia. Pri presilovke zabudla obrana Slovana na Krotáka, ktorý si nakorčuľoval pred Rybára a strelou pod brvno poslal hostí do vedenia - 0:1.

V 15. min našiel Cíger pri pravej žŕdke Šatana, ale ten netrafil puk. Začiatok druhej tretiny patril Slovanu, šance si vytváral najmä prvý útok, no Halajove príležitosti zostali nevyužité. V 29. min tvrdo vystrelil Kuľha, Sopko však semaforom zachránil. Rovnako sa vyznamenal pri príležitosti Mrenu, ktorého z pravej strany našiel rýchlou prihrávkou Hujsa. Košice mohli zvýšiť náskok 2 min pred koncom druhej tretiny. Rusič tiesnený Jendekom svoj nájazd na Rybára však presne nezakončil.

Tlak Slovana pokračoval aj v tretej tretine. Pri presilovke v 44. min Bratislavčania zatvorili hostí do pásma, Sopko však svoj tím podržal. Košice ohrozovali bránku Slovana z protiútokov, ale Rusič v 49. min a o chvíľu po ňom Ihnačák tvrdými strelami Rybára neprekonali. Slovanu sa podarilo vyrovnať v 55. min. Cíger našiel prihrávkou Pavlasa a ten trafil puk do poloprázdnej bránky - 1:1. V predĺžení rozhodol o víťazstve Bratislavčanov strelou spomedzi kruhov opäť obranca Pavlas.

Hlasy trénerov:
Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Bol to z oboch strán taktický boj. Košice hrali pozorne v strednom pásme, nedovolili nám prejsť ľahko ani cez útočnú modrú. Z obrany veľmi rýchlo vyhadzovali puky, mali sme problém usadiť sa v ich pásme. Inkasovaný gól naším sebavedomím trochu otriasol. Rýchlo sme sa však spamätali. Sme radi, že sme napokon výsledok otočili."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bol to kvalitný a taktický boj. My sme vsadili na defenzívu, nechýbalo veľa a mohli sme vyhrať. Prvý gól sme inkasovali po chybe nášho útočníka, ktorý nepokryl Pavlasa. Hra v predĺžení štyroch na štyroch je už len lotéria. Musím pochváliť Sopka a aj celý tím, v ktorom boli štyria debutanti v extralige."