Nitra - Košice 1:0

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 2. kolo: HKm Nitra - HC Košice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

{+4637,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 2. kolo:

HKm Nitra - HC Košice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 38. Srnka (Pavel, Zajac)
Vylúčení: 1:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Valach, Gašparík, 4000 divákov

Nitra: Smolka - M. Grman, Zajac, A. Mrena, Klimeš, Petrina, R. Horák - Ľ. Kolník, V. Nemec, Kmeč - Jašík, Š. Rusnák, Poljaček - G. Saliji, Podstavek, Riečičiar - Srnka, Daniel, Pavel
Košice: Sopko - Topoli, Vorobel, Kledrowetz, Fabián, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, K. Kováč - M. Ihnačák, Caban, Šimurda - Bulik, Kroták, Dravecký - Rusič, Sabol, Drotár

Po vyrovnanej prvej tretine, ktorá bola bez vážnejších príležitostí na oboch stranách, domáci pridali. Nováčik extraligy navyše nepustili Košičanov ani v druhej časti hry do šance, napriek tomu, že v obrane chýbal skúsený Pukalovič. Naopak pred bránou hosťujúceho Sopka si vytvorili Nitrania niekoľko dobrých príležitostí. Z gólu sa však radovali až v závere tretiny, keď skóre stretnutia otvoril Srnka strelou z otočky z pravého kruhu. V tretej tretine mali viac z hry hostia, avšak domáci si silou vôle a zásluhou dobre chytajúceho Smolku vybojovali cenné víťazstvo.

Juraj Boldiš (tréner Nitry): "Toto víťazstvo so silným a kvalitným súperom ma nesmierne teší. Bol to vyrovnaný zápas, no my sme mali o trochu viac šťastia a preto sme vyhrali."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas zo súperom, ktorý hrá s elánom. Dve tretiny sme sa hľadali a až v tretej sme si vytvorili tlak, no zlyhali sme v koncovke a preto sme prehrali."