Košice - Martin 5:2

ST extraliga - 3. kolo: HC Košice - MHC Martin 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 3. kolo:

HC Košice - MHC Martin 5:2 (1:0, 3:2, 1:0){+r4514,175x206}

Góly: 1. Kmiť (Kroták, Kövér), 25. Kledrowetz (Kövér, Kmiť), 30. Topoli (Caban), 37. Kováč (Kledrowetz, Kroták), 41. Kroták (Kmiť) - 21. Važan (Krišák), 25. Mucha (Pokrivčák)
bez zmien, vylúčení: 8:6, presilovky: 0:0 , oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík - R. Bednár T. Orolín, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kroták, Kmiť, Kövér - M. Ihnačák, Caban, Šimurda - Drotár, Sabol, K. Kováč
Martin: Rovnianek - S. Hudec, Gabriš, Kožár, Svačina, Magdoško, R. Böhme, Šterbák - Mucha, Zágora, Pokrivčák - Krúpa, J. Krišák, Važan - Kotlárik, M. Hovorka, Kazda - L. Bokroš, Petričko, Markovič

Úvodná tretina súboja bola jasne v réžii domácich, no tí s výnimkou rýchleho gólu Kmiťa v 19. sekunde z množstva šancí nevyťažili nič. Zápas rozprúdil vyrovnávajúci gól Važana po 32 sekundách II. tretiny. Bol to vôbec prvý gól Martina v sezóne. Košičania odpovedali v 25. minúte, keď Kledrowetz prestrelil Rovnianka, no už o 46 sekúnd Mucha po prečíslení vyrovnal na 2:2. V polovici stretnutia domáci obliehali martinskú bránku a Topoli na dvakrát dostal puk za Rovniankov chrbát. Ešte v tej iste dvadsaťminútovke vypálil od modrej čiary Kledrowetz a Kováč puk tečoval do bránky - 4:2. Po tom, čo Kroták v oslabení pridal v 39. sekunde tretej časti hry piaty gól, bolo rozhodnuté. Košičania hrali aj naďalej útočne, Martin však bojoval až do konca.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Začali sme dobre a už v 19. sekunde sme strelili gól, no potom sme niekoľko sľubných príležitostí zahodili. Súperovi sme dovolili dvakrát vyrovnať, čo vnieslo do našej hry nervozitu. Preto viazla kombinácia aj súčinnosť jednotlivých formácií. Víťazstvo sme na svoju stranu strhli veľkou bojovnosťou."

Milan Hovorka (tréner Martina): "Z doterajších našich zápasov bol tento najlepší, zo začiatku bola badateľná nervozita, veď ani jedno mužstvo nemalo na konte ani bod. Po góle v 1. minúte získali Košice istotu, ťažko sme sa spamätávali. Košičania mali aj viac príležitostí.