Žilina - Košice 0:4

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 4. kolo: MsHK ŠKP Žilina - HC Košice 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

{+4758,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 4. kolo:{+r4750,180x221}

MsHK ŠKP Žilina - HC Košice 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 12. Caban (Šimurda), 19. Kmiť (Kroták), 23. Bulik (Holečko, Ihnačák), 31. Dravecký
Zmeny: 21. Pavlusík namiesto Nikišova, 31. M. Laco namiesto Šimonoviča, 41. Nikišov namiesto Kolbu (všetci Žilina), vylúčení: 3:4, navyše: Oravec 10 min za napadnutie zozadu, Török (obaja Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čaprnka - Gašparík, Pavlovič, 2833 divákov

Žilina: Šimonovič - Augusta, Škorvánek, Kusovský, Nikišov, Pozník, Kolba - Voskár, Hreus, Gálik - Kontšek, Beran, Török - R. Rehák, Húževka, Oravec - Šafárik, Krajči, Hanek
Košice: Sopko - Kledrowetz, Fabián, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kroták, Kmiť, Kövér - M. Ihnačák, Caban, Šimurda - Bulik, Dravecký, Holečko - Drotár, Sabol, K. Kováč

{+l4757}Omladený vicemajster z Košíc sa pod Dubňom začal presadzovať od polovice prvej tretiny. Najskôr Caban našiel štrbinku medzi Šimonovičovým betónom a ľavou žŕdkou a na konci prvej časti hry zvýšil pohotovo zo skrumáže Kmiť.

Domáci tréner do druhej tretiny poslal poprehadzované útoky, ale želaný gólový efekt to neprinieslo. Naopak, po góloch Bulika a Draveckého boli Košičania pevne na koni a v domácej bránke vystriedal v polovici duelu nevýrazného Šimonoviča Marek Laco. Ten síce svojich spoluhráčov viackrát podržal, ale v útoku boli domáci "vlci" naďalej bezzubí.{+r4755}

V 57. min po vylúčení Töröka na 10 minút prejavili naplno svoju nespokojnosť diváci a ľad sa premenil na zber plastových fliaš. Po asi 10 minútovej úprave ľadu sa v hre pokračovalo, ale tisícovka najvernejších divákov, ktorá na štadióne ostala, sa už gólu ani v jednej sieti nedočkala.

Peter Mikula (tréner Žiliny): "Dnes sme mali veľmi zlý deň. Zaostali sme za tým, čo sme si predsavzali. Súper bol dnes jednoznačne lepší a zaslúžene vyhral."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Do Žiliny sme prišli s cieľom stopercentne sa koncentrovať a opierať sa o výkon brankára Sopka. To sa nám dnes nakoniec podarilo. Potešili nás svojou hrou juniori a Caban."