Košice - Zvolen 2:2

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 5. kolo: HC Košice - HKm Zvolen 2:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

{+4778}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 5. kolo:

HC Košice - HKm Zvolen 2:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Góly: 33. Sabol (Ihnačák), 34. Kroták (Kmiť, Kövér) - 32. Šechný, 34. Klouda (Harabín, Čierny)
Zmeny: od 21. Ihnačák namiesto K. Kováča a Rusič namiesto Cabana, od 45. bez Draveckého, Rusiča a Bulíka - Zvolen od 41. bez Pacigu, Mahdalíka {+r4777,180x223}a Kubenka, Velebného, vylúčení: 2:6, navyše: Sabol (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Beniač - Gajan, Grečko, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Fabián, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Caban, Šimurda - K. Kováč, Sabol, Drotár - Dravecký, Bulik, Holečko
Zvolen: Križan - Priechodský, P. Krátky, Harabín, Škuta, Nemčok, Mráz, Velebný - Cibuľa, Šechný, Bartek - Škvaridlo, Klouda, Čierny - Rajčák, Gašpar, Pohorelec - Paciga, Mahdalík, Kubenko

Ozdobou kvalitného stretnutia boli výkony brankárov. Spočiatku sa musel viac činiť zvolenský Križan, ktorý v 8. min zlikvidoval príležitosť Ihnačáka a o dve min neskôr aj Šimurdovu šancu. Potom domáci Sopko v 14. min podržal svojich pri príležitostiach Harabína a Pohorelca. V 18. min nevyužil obrovskú chybu košickej obrany Čierny a krátko pred prvou prestávkou po akcii Kmiťa skončila strela Kövéra v Križanovej lapačke. V druhej tretine domáci tempo vystupňovali. Tutovku mal na hokejke Sabol, ani na trikrát neprekonal Križana Kováč a pred zvolenským brankárom nepochodil ani Drotár a po ňom Rusič. Sopko bol pre zmenu oporou tímu pri sóle Barteka, potom nasledovali v 30. min dve tutovky Drotára. V 32. min počas domácej presilovky sa Šechný natlačil až pred Sopka a s prehľadom skóroval. Presne o 60 sekúnd neskôr po Ihnačákovej prihrávke vyrovnal {+l4776,180x240}Sabol a čosi viac ako minútu potrebovali Košičania na strelenie druhého gólu, ktorý padol z hokejky Krotáka. V 45. min Vystrelil Klouda spoza obrancu a trafil dolný roh Sopkovej bránky. Od tejto chvíle boli Košičania aktívnejší, v presilovke ich mohol opäť do vedenia dostať Kmiť, ale Križan bol pozorný. V 55. min si až pred bránku nakorčuľoval Kövér, ale vystrelil nad. Po dlhšom obliehaní bol v 56. min na konci opäť neúspešný Ihnačák, puk do bránky nedostal ani Vorobel v presilovke. V 1. min predĺženia mal obrovskú príležitosť rozhodnúť zápas domáci Kroták, ale jeho technickej paráde chýbala gólová koncovka. Súperi sa tak rozišli zmierlivo.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Už od začiatku to bol skôr taktický súboj. Myslím, že v tomto stretnutí sme dva body stratili, Zvolen jeden získal. Za veľa hovorí pomer striel 42:21 v náš prospech. Premárnili sme obrovské množstvo šancí. Nad všetkými vyčnievali brankári, Sopko pokračuje vo veľmi dobrých výkonoch. Mrzí nás zranenie Cabana, ktorý má vyskočené rameno."

Ján Jaško (tréner Zvolena): "Každopádne sme získali bod, či skôr ho ťažko vydreli. Výkonom sme však zaostali za stretnutím so Slovanom. V tretej tretine sme sa zlepšili a som rád, že sme v predĺženi prežili i košickú presilovku. Dnes zabrala len Šechného formácia a vynikajúci bol Križan."