Poprad - Košice 4:2

ST extraliga - 6. kolo: HK ŠKP Poprad - HC Košice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 6. kolo:{+r4683,180x222}

HK ŠKP Poprad - HC Košice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 3. Jurínyi, 29. Hvila (R. Tomas), 42. Palovčík (Jurčo), 45. Hvila (Gavalier, R. Tomas) - 3. Kroták (Kmiť, Kövér), 44. Kroták (Vorobel, Kövér)
Zmeny: 45. Poprad bez Bondu, Š. Rusnáka ml., Slanináka a Klementa, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mihálik ml. - Čavojský, Mészáros, 2114 divákov

Poprad: Kožuch - Š. Rusnák st., M. Tomas, M. Turan, Kubát, R. Gavalier, Jurčo, Klement, J. Hrubý - Polomský, Filip, M. Dian - Bonda, M. Štefanka, Š. Rusnák ml. - Hvila, Palovčík, R. Tomas - Jurínyi, Slaninák, Valigura
Košice: Sopko - Kledrowetz, Fabián, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Rusič, Šimurda - Dravecký, Bulik, Holečko

Popradčania sa dokonale rehabilitovali za debakel na Slovane víťazstvom v dramatickom a kvalitnom stretnutí. Už v 3. min otvoril skóre Jurínyi. Domáci sa však dlho netešili, lebo už o 23 sekúnd vyrovnal Kroták. V ďalšom priebehu prvej tretiny mali hostia viac z hry a nebezpečne ohrozovali domáceho brankára. V druhej tretine však Podtatranci zlepšili hru a vypracovali si tlak. Ich úsilie prinieslo ovocie v 29. min, keď sa presadil Hvila - 2:1. Popradčania po strelení gólu vo svojom úsilí nepoľavili, ale svoje ďalšie šance už nepremenili. Rozhodnutie o výsledku prišlo na začiatku tretieho dejstva. Najskôr v 42. min skóroval Palovčík, ale o dve minúty nato opäť znížil výborne hrajúci Kroták. Domáci však dokázali rýchlo kontrovať, keď už o minútu získal opäť dvojgólové vedenie strelecky disponovaný Hvila. Aj keď sa Košičania snažili zvrátil nepriaznivý stav, hrali dokonca aj minútovú power play, Popradčania im to už nedovolili.

Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "Po debakli so Slovanom sme urobili všetko preto, aby sme v domácom prostredí tento neúspech odčinili. Prvá tretina sa síce niesla ešte v znamení tejto vysokej prehry v Bratislave, no od druhej časti hry sme náš výkon vystupňovali, aj keď nebol dnes nijak oslnivý. Sme radi, že sme získali tri body."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Okrem prvej tretiny sme hrali veľmi slabo. Podali sme slabý výkon a robili sme veľa hrubých chýb. Aj keď sme sa v závere snažili vyrovnať, na Poprad to dnes nestačilo."