L. Mikuláš - Košice 3:2 po predĺžení

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 8. kolo: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 3:2 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 8. kolo:{+r4791}

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 3:2 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 11. Miklík (Fatyka), 46. Huna (Školiak), 61. Pleva (Fatyka, Devečka) - 3. Kroták (Kövér), 13. Ľ. Sabol (Frühauf, Drotár)
Zmeny: od 21. L. Mikuláš bez Krátkeho, Badža a Bartíka, vylúčení: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Višňovský, Pavlovič, 1870 divákov

MHk 32: Lipovský - Devečka, Fatyka, M. Sejna, Bača, P. Lištiak, Urban - Kelner, Pleva, Kalousek - R. Školiak, Polášek, Miklík - K. Bartánus, Trochta, Rud. Huna - T. Krátky, Badžo, Bartík
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Gajdoš, Šimurda

Učebnicová útočná hra oboch mužstiev okorenená peknými gólmi sa až príliš často striedala s hluchými miestami a nepresnými prihrávkami. Hostia získali v prvej tretine tesný náskok, ktorý sa snažili udržať. V 28. min sa za košickým brankárom rozsvietilo červené svetlo, ale rozhodcovia po dlhej porade gól neuznali. Potom Liptáci začali stupňovať tlak, ale súper ich "kaziacou" hrou k máločomu pustil. Až v 46. min strelil vytúžený a zaslúžený vyrovnávajúci gól Huna. V 15. sekunde predĺženia potom Pleva vymietol ľavý horný roh košickej bránky, aby dokonale obrátil zápas.

Ján Šterbák (tréner L. Mikuláša): "Bolo to síce bojovné, ale zato priemerné stretnutie. Po našich hrubých chybách sa dostal súper do vedenia. V druhej tretine Košice perfektne bránili, aj keď sme hru zredukovali na tri formácie. V závere sme boli bojovnejší i výbušnejší a nakoniec aj boli odmenení víťazným gólom v predĺžení."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "V priemernom zápase nám chýbal fyzický kontakt, streľba a boli sme pasívni v útoku. V tretej tretine sme si nevypracovali gólovú šancu. Príčinou toho môžu byť aj posledné dve prehrané stretnutia, kde sa nám taktiež nedarilo v koncovke a pred bránou sme boli kŕčovití."