ST Extraliga - Košice - Skalica - sumár, komentár, hlasy

9. kolo ST Extraligy: HC Košice - HK 36 Skalica 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

HC Košice - HK 36 Skalica 5:1 (2:0, 1:1, 2:0){+r4966}
Góly: 4. K. Kováč, 12. Kmiť (Kroták), 35. Holečko (Drotár), 48. Kroták (Kmiť), 54. Šimurda (Topoli, Vorobel) - 24. T. Višňovský
Bez zmien, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Müller - Gašparík, M. Valach, 1800 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda
Skalica: Kompas - Bukna, Sloboda, M. Ivičič, Flamík, Komárek, Vrábel - T. Višňovský, Ertel, Grill - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Mařák, Kollár, Čársky

Po štyroch stretnutiach bez víťazstva nastúpili Košičania s nožom na krku, čo bolo badateľné najmä na ich nasadení {+l4965}a nervozite. Menšie upokojenie prišlo v 4. min, keď Kováč dostal domácich do vedenia. Vyrovnať mohol po chybe Košíc Jarolín, ale boli to opäť Záhoráci, ktorí inkasovali. V 12. min Kompas puk nepodržal a Kmiť ho dostal do bránky. V 15. min trafil Višňovský do žŕdky, no v 22. min v oslabení po sólovom nájazde potrestal zaváhanie domácich bekov. V 28. min trafil Kollár žŕdku a vzápätí chytil brankár Sopko puk na čiare. V 35. min už ležiaceho brankára Kompasa prehodil Holečko. V záverečnej tretine Košičania zvýšili obrátky. Po príležitostiach Krotáka a Kmiťa pridal bombou v presilovke štvrtý gól Kroták a v 54. min po obliehaní hosťujúcej bránky piaty Šimurda.

Hlasy trénerov:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "O dôležitosti tohto zápasu netreba hovoriť. Kŕčovitosť a nervozita zväzovala našim hráčom hokejky, viazla kombinácia. Dôležité boli prvé dva góly, za stavu 2:1 chytil Sopko tri čisté šance hostí. Nervozita opadla až po štvrtom góle. Pevne verím, že toto víťazstvo nás odrazí k ďalším bodom."

Ján Faith (tréner Skalice): "Je to pre nás krutá prehra. Dve tretiny sme boli Košičanom viac ako vyrovnaným súperom. Žiaľ, nedali sme góly. Za stavu 2:1 sme mali šance, hru pod kontrolou, ale nič sme z toho nevyťažili. Tretiu časť hry sme nezvládli, čo sa nám stáva často. S niektorými hráčmi by sa malo vedenie klubu rozlúčiť."