Košice - Slovan 3:1

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 10. kolo: HC Košice - Slovan Slovnaft Bratislava 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

{+4973,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 10. kolo:

HC Košice - Slovan Slovnaft Bratislava 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Kmiť (Kroták, Kledrowetz), 46. Kledrowetz (Kroták), 56. Šimurda (K. Kováč) - 12. J. Sýkora (Hujsa){+r4972,180x235}
Zmeny: Košice od 21. min bez Draveckého, Bulíka a Rusiča, vylúčení: 5 - 5, navyše: 18. Jánoš (Slovan) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Valach, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda - Dravecký, Bulík, Rusič
Slovan: Rybár - V. Vlk, Tabaček, Sejejs, Hecl, Pavlas, Hančák - J. Mrena, Halaj, Cíger - Kuľha, Hujsa, Pavličko - B. Fábry, Jánoš, Macho - J. Sýkora, Kokavec

Prvá vážnejšia strela na Rybárovu bránku prišla až v 11. min a Košičania po nej išli zásluhou Kmiťa do vedenia. Tešili sa však len 97 sekúnd, pretože Sýkora po prihrávke Hujsu vyrovnal. Potom Topoliho jedovka v presilovke skončila v {+l4974,185x222}Rybárovej lapačke a v 20. min v oslabení musel pred Cígerom hasiť Sopko.

Domáci brankár sa vyznamenal aj v úvodných sekundách druhej tretiny, keď si poradil so strelou Hujsu. Potom Košičan Kmiť trafil Rybárovu masku a jeho spoluhráč Kováč lapačku brankára hostí. Gólom smrdela aj príležitosť hosťujúceho Halaja počas presilovky, ale Sopko bol na mieste.

V tretej tretine domáci tempo vystupňovali a po príležitostiach Holečka a Kövéra sa ujala nemastná-neslaná strela Kledrowetza, ktorú si Rybár zrazil do bránky - 2:1. Vzápätí v 48. min trafil Ihnačák žŕdku. Slovan mohol vyrovnať po šanci Hujsu, ale opäť vynikol Sopko. Mrenovi, celkom osamotenému, zase v 54. min skĺzol puk z hokejky. Domácich upokojila definitívne až 56. min, keď po Kováčovej prihrávke bombou rozvlnil sieť Šimurda - 3:1.

Milan Jančuška (tréner Košic): "Bolo to kvalitné extraligové stretnutie. Prvý gól bol dôležitý a vzápätí po vyrovnaní bolo ešte dôležitejšie, kto sa dostane do vedenia. Podarilo sa to nám najmä vďaka veľkej túžbe po víťazstve. Už po stretnutí so Skalicou nervozita z chlapcov opadla a bolo to vidieť aj v tomto stretnutí."

Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Začali sme veľmi dobre, hoci sme inkasovali prví. Úvodná tretina bola v našej réžii, ale Sopko svojich podržal. V druhej časti mali viac z hry Košičania, no potom sme aj my nepremenili veľké šance. Šťastnejší boli domáci, strelili druhý gól, ktorý bol veľmi dôležitý. Tento zápas mal podobný priebeh ako v Bratislave, ale so šťastnejším koncom pre Košice, ktoré podržal brankár Sopko."