HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice - Nitra 7:0
zdroj:

Košice - Nitra 7:0

11. kolo ST extraligy: HC Košice - HKm Nitra 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)

{+5040,305x180}

HC Košice - HKm Nitra 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)
Góly: 2. Kováč (Nádašdi), 3. Kroták (Kmiť, Kövér), 4. Holečko (Kováč), 18. Kroták, 22. Holečko (Ihnačák), 30. Kováč (Holečko), 56. Šimurda (Holečko, Kováč)
Zmeny: 35. Rusič za Krotáka, 46. Horňák a Gajdoša za Sabola a Drotára, Fabián za Topoliho - 4. Hippík za Gabaša, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Druga - Gajan, M. Grečko, 1800 divákov

Zostavy:
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda
Nitra: Gabaš (4. Hippík) - Pukalovič, A. Mrena, J. Lukáč, Kuzmienkov, Petrina, M. Grman, Strapko - V. Nemec, T. Chrenko, Kmeč - Ľ. Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, Kuric, Riečičiar - Jašík, M. Chrenko, Š. Rusnák najst.

Už po 3:35 min si nitriansky brankár Gabaš povedal dosť a prepustil miesto Hippíkovi. Košičania mali raketový nástup a Kováč v druhej, o 14 sekúnd na to v 3. min Kroták a v polovici 4. min Holečko rozhodli o osude zápasu. Príležitosti mal aj hosťujúci tím, ale Kolník stroskotal na Sopkovi. Domáci v 18. min zásluhou Krotáka pridali v presilovke štvrtý gól. Košice aj v druhej tretine mali hru pod kontrolou, v 22. min pridal zblízka svoj druhý gól Holečko. Potom sa dvakrát zaskvel Sopko, aby v polovici stretnutia v presilovke Kováč pohodlne skóroval po šiesty raz. Poljaček potom premárnil tutovku a Sopko vychytal aj v 36. min Kolníka. V záverečnej tretine sa už iba dohrávalo, víťazstvo prikrášlil necelých päť minút pred koncom Šimurda.

Hlasy:
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Začali sme v pohode, prospeli nám dve predchádzajúce domáce víťazstvá. Rýchlo strelené góly tú pohodu ešte viac umocnili. V polovici stretnutia sme už mohli dať priestor náhradníkom. Hráči dnes nechali zachytať i brankára Sopka, keď poľavili v ostražitosti. Víťazstvo je však zaslúžené, vylepšili sme si skóre. Z posledných troch zápasov je presvedčivé 15:2."


Rudolf Uličný (tréner Nitry): "Vedeli sme, že Košice sa dostávajú do pohody a budú hrať uvoľnene. V prvej tretine sme hrali naivne, nedodržiavali taktiku a súpera posadili na koňa. V druhej sme mali už aj my množstvo šancí, ale keď sa niekto pozrie na výsledok, povie si, že to bol absolútne jasný zápas. Inak to dopadnúť nemôže, keď gól nedáte z ničoho."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk