Košice - Žilina 6:1

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 13. kolo: HC Košice - MsHK Žilina 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

{+5145}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 13. kolo:

HC Košice - MsHK Žilina 6:1 (3:1, 2:0, 1:0){+r5148}

Góly: 3. Kövér (Kmiť, Kroták), 16. Kroták, 18. Vorobel (Drotár), 23. K. Kováč (Nádašdi), 27. Šimurda (Holečko), 57. K. Kováč (Nádašdi) - 4. Plch (Hreus)
Zmeny: od 41. Bulík namiesto Krotáka - od 27. M. Laco za Šimonoviča, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Druga, Orolín, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda
Žilina: Šimonovič - Augusta, Škorvánek, Kusovský, Kolba, Schneider, Pavlusík - Plch, Hreus, Oravec - Török, Voskár, Gálik - Šafárik, Beran, R. Rehák - Hanes, Minčák, Krajči

Už v 3. min dostal Košice do vedenia po milimetrovej prihrávke Kmiťa jeho spoluhráč z útoku Kövér. V 4. min sa však presadila aj Žilina, keď Plch prekonal Sopka. Vzápätí mohol Kmiť dostať Košice do vedenia, ale neuspel. V 16. min zacvičil Kroták so žilinským brankárom a opäť poslal domácich de vedenia (2:1). V prvej tretine pri hre štyroch na štyroch zakončil svoj výlet gólom {+l5146}obranca Vorobel. V úvodných sekundách druhej tretiny sólo nezužitkoval Kroták, ale Kováč v 23. min poľahky pridal štvrtý gól. A keď v 27. min skóroval Šimurda, nechal sa Šimonovič vystriedať Lacom. Ten potom statočne odolával nepríjemným strelám domácich. Napokon aj on inkasoval, po individuálnej akcii ho prekonal Kováč a zaznamenal svoj druhý gól v zápase.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Súpera sme prevyšovali v pohybe i nasadení. Presadzovali sme sa kombinačnou hrou, často sme sa dostávali do šancí. Už v polovici zápasu bolo o výsledku rozhodnuté. Víťazstvo je zaslúžené. Kroták nedohral, pretože si v Martine narazil chrbát a nebol úplne v poriadku."

Peter Mikula (tréner Žiliny): "Čo dodať po prehre 1:6. Tá hovorí za všetko. Dve tretiny boli Košice lepšie. Veľmi dobre sa na nás pripravili. My sme nehrali príliš sebavedomo, koncentrácia bola niekde inde ako mala byť. Košice nás rozdrvili."