Košice - Poprad 4:2

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 15. kolo: HC Košice - HK ŠKP Poprad 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

{+5216,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 15. kolo:

HC Košice - HK ŠKP Poprad 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Góly: 17. Sabol (M. Ihnačák, Topoli), 20. Sabol (Topoli), 30. Šimurda (K. Kováč, Holečko), 34. Drotár (Vorobel) - 30. Slaninák (Š. Rusnák ml., Valigura), 57. Hrubý
Bez zmien, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Horínek, Tvrdoň, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda
Poprad: Kožuch - R. Gavalier, Klement, M. Turan, Kubát, Š. Rusnák st., Jurčo, Sadiki, J. Hrubý - Misál, Palovčík, R. Tomas - M. Dian, Saluga, Polomský - Jurínyi, Slaninák, Valigura - Trokan, Š. Rusnák ml., Bonda

Košičania boli vo východniarskom derby od začiatku aktívnejší, ale šance Krotáka ani Sabola sa gólom neskončili. Domácich podržal brankár Sopko, keď v 13. min vychytal osamoteného Trokana. V 17. min počas popradskej presilovky sa do sóla dostal Sabol a s prehľadom zakončil. Ten istý hráč sa presadil aj v 20. min počas presilovky, keď puk zasúval za Kožuchov chrbát. Šimurda, ktorý hrá v poslednom čase s chuťou, si v polovici stretnutia pripísal na konto v siedmom stretnutí siedmy gól. Už o 19 sekúnd na to však Košice inkasovali, pričom Sopko ani len netušil, že Slaninákova strela skončila za jeho chrbtom. V 34. min hrali Košice presilovku a vyrazenú strelu Drotár doklepol do bránky. V poslednej tretine mali domáci niekoľko možností zvýšiť svoje vedenie, ale Kmiť nepochodil rovnako ako pri samostatnom nájazde Ihnačák a Sabol. Naopak tešili sa hostia, ktorí zásluhou Hrubého v 57. min znížili na konečných 4:2.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Úvod poznačil náš nevydarený zápas vo Zvolene. Na našich hokejkách bola nervozita. Do útoku zavelil matador mužstva Miro Ihnačák, ktorý predviedol lekciu kontaktnej hry a potom poslal do sóla Sabola. Druhá tretina bola najlepšia, v tretej sme už len kontrolovali vývoj."

Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "Vedeli sme, že domáci majú v nohách sobotňajší zápas vo Zvolene a chceli sme to využiť. Absolútne sa nám to nepodarilo. Až v poslednej tretine, keď sa už Košice snažili kontrolovať hru, sme sa dostávali do šancí. Domáci vyhrali zaslúžene, ale my sme im to zjednodušili."