Trenčín - Košice 5:1

Hokej - ST extraliga - 16. kolo: Dukla Trenčín - HC Košice 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)

{+5273,305x180}

Dukla Trenčín - HC Košice 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)
Góly: 4. Lezo, 5. Kukumberg (Koložváry, Janík), 13. M. Kováčik (Kukumberg, Janík), 18. Homér, 40. V. Král (Kóňa, T. Melichárek) - 43. Rusič (Bulík)
Zmeny: od 41. Trenčín bez Janíka, Starostu, Fabuša, Vodičku a Leza, 53. Přikryl za Hálu - 13. Fedor za Sopka, 26. až 36. Horňák za Šimurdu, 50. Horňák za M. Ihnačáka, vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Šimurda (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beniač - Gajan, M. Grečko, 5828 divákov

Trenčín:
Hála - Heš, Homér, Janík, Starosta, Šmidriak, Hriňa, Bambúch, Meszároš - Fabuš, Lezo, Opatovský - Kukumberg, Koložváry, M. Kováčik - T. Melichárek, J. Kóňa, V. Král - Sivák, Vodička, Kristín

Košice: Sopko - M. Segľa, Frühauf, Topoli, Nádašdi, Fabián, Vorobel - Kövér, Kroták, Kmiť - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda - Dravecký, Bulík, Rusič

{+r5274}Trenčania začali od úvodných minút aktívne a hra sa odohrávala v košickej obrannej tretine. Už v 4. min otvoril skóre stretnutia Lezo, keď po vyhratom buly trafil pod hornú žŕdku Sopkovej bránky. O 51 sekúnd nato doslova prestrelil košického gólmana z pravého krídla Kukumberg. Trenčania pokračovali v tlaku a v 13. min poslal svojím premiérovým gólom v sezóne Sopka na striedačku Kováčik. Hostia hrozili len občasnými prienikmi do trenčianskej obrany, ale Hála sa nenechal prekvapiť. Ani Sopkov náhradník Fedor si neudržal do konca úvodnej tretiny čisté konto. V 18. min zvýšil na 4:0 od modrej čiary Homér. V druhej časti hry pridali Košičania na dôraze a Trenčín trochu poľavil. Domáci sa dopustili viacerých chýb pri rozohrávke, čo pomohlo hosťom vymaniť sa z tlaku. Hráči Košíc sa častejšie dostávali pred trenčianskeho gólmana, ale ten pôsobil isto aj v najzložitejších situáciách. Skóre sa menilo až v záverečnej minúte tretiny, keď na 5:0 zvýšil s prispením Fedora Král. V záverečnej tretine sa stretnutie už len dohrávalo a Košičanom sa hneď v jej úvode podarilo zaznamenať čestný úspech po góle Rusiča.

Dušan Gregor (tréner Trenčína):
"Som rád, že po dobrom, ale prehratom zápase na Slovane sa chlapci psychicky nezlomili a pokračovali v dobrých výkonoch. Hrali sme dôrazne, čo bolo kľúčom k úspechu. Hra v záverečnej tretine bola poznačená aj tým, že sme dali voľno viacerým hráčom. Predviedli sme dobrý hokej, čo ma naozaj uspokojilo. Po zápase na Slovane sme si v kabíne povedali, že sa nič nedeje a ideme ďalej. Nebol by som proti ďalšej sérii."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Zápas sme zle rozohrali. Boli sme pomalší, menej agresívni a menej dôrazní v osobných súbojoch. Strácali sme puky a robili chyby. V druhej tretine sme hru vyrovnali, na skóre sa to však neprejavilo. Ušiel nám úvod stretnutia."