Košice - L. Mikuláš 4:0

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 17. kolo: HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 17. kolo:{+r4998}

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 8. Kövér (Kmiť, Kledrowetz), 36. Drotár (M. Ihnačák, Topoli), 47. Kroták (Šimurda), 60. Holečko (Šimurda)
Zmeny: 31. Fabián za Nádašdiho, 54. Bulík za Kövéra (všetci Košice), vylúčení: 2:3, navyše: Nádašdi (Košice) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bodák - M. Grečko, P. Grečko, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda
MHk 32: Lipovský - Devečka, Fatyka, P. Lištiak, Urban, M. Sejna, Bača - R. Školiak, Pleva, Kelner - K. Bartánus, Trochta, Rudolf Huna - T. Krátky, Mravec, Šebo - Kalousek, Bartík, Miklík

Prvú vážnejšiu príležitosť mali hostia, ale Sopko Krátkeho pokus zlikvidoval. Na začiatku 8. min vypálil tvrdo Kmiť, Lipovský puk vyrazil, na Kövérovu dorážku však už nedosiahol. Ten istý hráč mal po individuálnej akcii Krotáka na hokejke aj druhý gól, no v polovici úvodnej tretiny bránku netrafil. V 17. min pre zmenu Lipovský zastavil Ihnačáka. V druhej tretine podržal domácich brankár Sopko. Najskôr v 23. min pri šanci Plevu, v 25. min po Krátkeho strele zblízka a o štyri minúty na to, keď nepríjemne tečoval tesne pred ním puk Miklík. V 36. min sa do puku oprel Drotár a ten skončila v hornom rohu brány Liptákov. Keď v 47. min po bombe Krotáka po tretíkrát zasvietilo červené svetlo za hosťujúcou bránkou, Liptovský Mikuláš rezignoval. Štvrtý gól mohol pridať po brilantnej prihrávke Ihnačáka Drotár, ale minul bránku a to isté zopakoval v sľubnej pozícii Šimurda. Víťazstvo prikrášlil šesť sekúnd pred koncom zápasu Holečko, ktorý pretlačil puk popod ležiaceho Lipovského.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Videli sme len priemerný zápas. Súper sa zameral na bránenie stredného pásma. Aj keď nám chýbalo väčšie nasadenie, aj priemerný výkon stačil na hladké víťazstvo."

Ján Šterbák (tréner L. Mikuláša): "Prehrali sme zaslúžene. Domáci ani nemuseli vyvinúť veľké úsilie, aby nás poľahli zdolali. Naše zakončenie bolo pomalé, chýbala nám dynamika. V poslednom čase sa nám v obrane nedarí, robíme chyby a tie súper využil. Bartánus zápas nedohral, pretože nedokázal reagovať na ľade na tvrdý kontakt so súperom tak, ako by mal. Prišiel na striedačku, búchal s hokejkou, tak som ho poslal do šatne."