Skalica - Košice 3:2

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 18. kolo: HK 36 Skalica - HC Košice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 18. kolo:

HK 36 Skalica - HC Košice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 8. Grill (J. Mrena), 39. Jarolín (Flamík, Hartmann), 45. Kollár (Mařák) - 21. Bulik (Kledrowetz, Frühauf), 41. Ihnačák (Drotár)
Zmeny: 41. Rusič za Holečka, vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše Flamík 10 min za hrubosť - Nádašdi na 10 min za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čaprnka - Müllner, M. Novák, 3000 divákov

Skalica: Kučera - M. Ivičič, Flamík, Komárek, P. Ivičič, Bukna, R. Sloboda - Kocák, Jarolín, Hartmann - Mařák, Kollár, Čársky - J. Sýkora, J. Mrena, Grill
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Fabián, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Bulik, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda

Skaličania otvorili skóre v 8. min, keď Mrena našiel Grilla a ten strelou spoza hráča prestrelil Sopka. V prvej tretine mali domáci navrh, ale hneď v úvodnej minúte druhej časti hry prihral Kledrowetz Bulikovi, ktorý doklepol puk za chrbát Kučeru. V 39. min posunul Skalicu do vedenia Jarolín, keď pred Sopkom dorazil strelu Flamíka. Košičania si začali vytvárať šance, no narážali na výborného Kučeru. Opäť im vyšiel nástup do tretiny a v 41. min vyrovnal veterán Ihnačák. Víťazný gól strelil v 45. min Kollár, ktorý nastavil hokejku po prihrávke Mařáka.

Hlasy
Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "V dnešnom zápase sme chceli potvrdiť získané body z Bratislavy. Bol to veľmi ťažký zápas, lebo súper hral ako vždy dobrý hokej, ale nakoniec sme víťazstvo vydreli. Dúfame, že psychickej záťaže sa chlapci po dvoch dobrých výsledkoch zbavili."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Zamerali sme sa na defenzívu, vykrývali sme stredné pásmo, čo sa nám celkom darilo. Prvý gól však ide na vrub Sopka, hoci bol nešťastný. Škoda druhej tretiny. Šance Holečka, Šimurdu, Bulika mali skončiť gólom. Potom sme po hrubých chybách inkasovali na 2:1. Odohrali sme nešťastný zápas, remíza by bola spravodlivejšia."