Nitra - Košice 1:2

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 20. kolo: HKm Nitra - HC Košice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

{+5455,305x180}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 20. kolo:

HKm Nitra - HC Košice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1){+r5453,200x261}

Góly: 57. Š. Rusnák najst. (Podstavek) - 19. Šimurda (Nádašdi, K. Kováč), 44. M. Ihnačák (Ľ. Sabol)
Bez zmien, vylúčení: 1:2, navyše: Strapko (Nitra) 2+2 za hru vysokou hokejkou - Kroták (Košice) 10 min za hru bez prilby, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - T. Orolín, R. Bednár, 3928 divákov

Nitra: Račko - Pukalovič, Zajac, A. Mrena, Strapko, Petrina, Valko - V. Nemec, T. Chrenko, Kmeč - Ľ. Kolník, Kuric, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Š. Rusnák najst. - Jašík, Pavel, Riečičiar
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Fabián, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Bulik, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Rusič, Šimurda - Dravecký, Gajdoš, Horňák

Stretnutie sa od začiatku hralo vo vysokom tempe a pred oboma bránkami bolo niekoľkokrát horúco. Gól však padol až v 19. min a jeho autorom bol hosťujúci Šimurda.

{+l5452,200x256}V druhej časti hry góly nepadli, no hralo sa o niečo nervóznejšie a na oboch stranách agresívnejšie. V tretej tretine si hokejisti Nitry vytvorili veľký tlak, hostia sa väčšinou iba bránili, no dokázali z rýchleho brejku streliť v 44. min druhý gól Ihnačákom.

Napokon sa predsa len domáci dočkali, keď tri minúty pred koncom duelu skóroval Rusnák a uzavrel tak stav stretnutia. Košičania si tak pod Zoborom vybojovali tri dôležité body.

Rudolf Uličný (tréner Nitry): "Bolo to kvalitné stretnutie, v ktorom Košičania predviedli dobrý taktický výkon. Chýbalo nám trochu šťastia, naopak hostia využili dve naše chyby. Chlapcom však ďakujem za dobrý výkon a divákom za atmosféru na štadióne."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Vedeli sme, že nás čaká ťažké stretnutie, pretože nám zápas v Bratislave odobral dosť síl. Domáci nás dostali pod tlak, no hrali sme disciplinovane a napokon zvíťazila naša túžba po víťazstve."