Košice - Martin 7:0

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 21. kolo: HC Košice - MHC Martin 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 21. kolo:{+r5488,200x264}

HC Košice - MHC Martin 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)

Góly: 3. K. Kováč (Nádašdi), 20. K. Kováč (Kmiť, Frühauf), 21. Ihnačák (Ľ. Sabol), 22. Šimurda (Nádašdi, Kováč), 28. Šimurda, 29. Ľ. Sabol (Ihnačák, Fabián), 54. Kroták
Zmeny: od 29. Dzubina za Petríka, Martin od 41. min bez Čacha, Pokrivčáka, Frkáňa, Krčulu a P. Tabačeka, vylúčení: 6:5, navyše Hudec 10 min za nešp. správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Mihálik - Kubuš, Orolín, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Fabián, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda - Dravecký, Caban, Rusič
Martin: Petrík - S. Hudec, R. Böhme, J. Kováčik, Česnek, Šterbák, Gabriš, Magdoško, Frkáň - Važan, Vozdecký, Čacho - Kazda, Petričko, Kotlárik - Pokrivčák, Hovorka, Sýkora - Krčula, Zágora, P. Tabaček

Už v úvodnej minúte počas presilovky sa Košičania pustili do ostreľovanie martinskej bránky, ale puk do nej dostal až v 3. min Kováč, ktorý sa rútil na Petríka sám a rozhodol sa pre strelu. Ten istý hráč krátko pred koncom prvej tretiny z podobnej situácie trafil horný roh martinskej bránky - 2:0.

Kapitán domácich Ihnačák pridal hneď na začiatku druhej tretiny šťastný gól a ten hostí dostal do kolien. Už o minútu na to doklepol strelu Nádašdiho Šimurda a ten istý hráč v 28. min v oslabení potrestal zaváhanie hosťujúcej obrany. Brankára Petríka potom nahradil Dzubina, no stačilo pár sekúnd a inkasoval aj on po strele Sabola. Košičania za stavu 6:0 ubrali plyn a do šancí sa dostali aj Martinčania.

V 41. min počas presilovky Sopka neprekonal Kazda a krátko na to ani Vozdecký. V 54. min pridal poľahky siedmy gól Košíc Kroták. Na nádielku sa tréner hostí Ján Hegyi prizeral len z tribúny, na striedačke nestál pre nevybavené formality.

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Mali sme pomalší rozbeh, keďže v reprezentáciách sme mali osem hráčov a všetkých sme mali pokope až v deň zápasu. Ale s pribúdajúcimi gólmi sa naša hra zlepšovala. Dostávali sme sa do streleckých šancí a aj ich premieňali. Dominovali sme vo všetkých herných činnostiach a vyhrali sme zaslúžene."

Ján Frolo (asistent trénera Martina): "Jasne sa ukázala kvalita Košíc, ktoré boli vo všetkých činnostiach lepšie. Využili šance, dokázali sa strelecky presadiť. Naša hra bola bez pohybu a bez patričného nasadenia v osobných súbojoch. A prečo nebol na striedačke tréner Ján Hegyi? To vám musí povedať vedenie klubu, no niektoré veci sú ešte nedoriešené, preto na striedačke sedieť nemôže."