Žilina - Košice 5:0

Hokej - ST extraliga - 22. kolo: MsHK Žilina - HC Košice 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

MsHK Žilina - HC Košice 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 14. Plch (Krajči, Hreus), 23. Gálik (P. Augusta), 26. Rehák (Gálik, Hanes), 55. Rehák (Plch), 58. Plch (Kontšek, Hreus)
Zmeny: 26. Fedor za Sopka (Košice), vylúčení: 3:6, navyše: Kövér (Košice) 10 min + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ľ. Jakubec - Krpelec, M. Valach, 2017 divákov

Žilina: Laco - P. Augusta, Senko, Kusovský, Škorvánek, Schneider, Kolba - Plch, Hreus, Krajči - Török, Minčák, Kontšek - Šafárik, Húževka, Oravec - Hanes, R. Rehák, Gálik
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Fabián, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Holečko, Šimurda - Dravecký, Caban, Rusič

Prvú vážnejšiu šancu videli diváci až v 9. min, ale Krajčiho pokus zblízka a ani následná Augustova dorážka cez brankára Sopka neprešli. V 12. min neuznal hlavný rozhodca Jakubec Krajčiho gól pre postavenie hráča v bránkovisku a o minútu nedotiahol svoju akciu do gólového konca Oravec. V 14. min vyrazil Sopko strelu Krajčiho, ale na pohotovú Plchovu dorážku už nestačil zareagovať - 1:0. V 18. min sa po Šafárikovej delovke ozvala pravá žŕdka košickej bránky a minútu pred koncom prvej tretiny zastavila Sabolovu tutovku lapačka Mareka Laca, ktorý na poslednú chvíľu zaujal miesto v bráne namiesto Šimonoviča. Domácim vyšla druhá tretina. V 23. min vyslal z ľavého kruhu delovku Gálik a zvýšil na 2:0 a o tri minúty neskôr doklepol strelu toho istého hráča do bránky zblízka Rehák. Následne Sopka v bráne hostí vystriedal Fedor. Košičania zlyhali aj v 46. min, keď hrali 36-sekundovu presilovku piatich proti trom, no nevyužili ju. Naopak domáci v 55. min áno, keď Rehák opäť dorážkou z bezprostrednej blízkosti zvýšil na 4:0. Dve minúty pred koncom stanovil konečný výsledok gólom do prázdnej bránky po vyšachovaní košickej obrany Plch.

Milan Hovorka (tréner Žiliny): "Konečne sa nám v zápase podarilo zrealizovať v obrane aj v útoku to, čo už dva týždne nacvičujeme na tréningoch. Prvý gól sme dali my, čo bolo z hľadiska ďalšieho vývoja zápasu dôležité. Súperove protiútoky boli nebezpečné, aj preto ma teší, že sme duel vyhrali na nulu. Je to výsledok dobrej defenzívnej hry."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Na začiatku stretnutia sme sa snažili eliminovať tlak domácich. Po hrubej chybe sme však dostali gól. V druhej tretine sa lámal chlieb, keď sme inkasovali ďalšie dva góly. Nepodržal nás brankár. Výsledok 0:5 je pre nás krutý, nie som spokojný s výkonom ani s konečným rezultátom."