Košice - Zvolen 4:5 po predĺžení

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 23. kolo: HC Košice - HKm Zvolen 4:5 po predĺžení (2:3, 1:1, 1:0 - 0:1)

{+5664}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 23. kolo{+r4991,180x221}:

HC Košice - HKm Zvolen 4:5 po predĺžení (2:3, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 4. M. Ihnačák (Šimurda), 18. M. Ihnačák (Sabol, Vorobel), 39. Sabol (M. Ihnačák, Topoli), 54. Kmiť (M. Ihnačák) - 1. Bartek (Klepáč, Igor Majeský), 10. Štork (Šechný, Bartek), 19. Igor Majeský (J. Čierny, Klepáč), 37. Bartek (Cibuľa, Šechný), 61. Bartek (Krátky, Štork)
Zmeny: 22. Fabián za Frühaufa, 37. - 40. Caban za Holečka, 41. Dravecký za Kövéra - 10. Zvolen bez Mráza, Škvaridla, Gašpara a Cútta, vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: 54. Klouda na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: P. Jonák - Galamboš, Mészáros, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Bulik, Holečko, Šimurda
Zvolen: Križan - Štork, Harabin, Škuta, Klepáč, Velebný, P. Krátky, Mráz, Jakeš - Cibuľa, Šechný, Bartek - Igor Majeský, Klouda, J. Čierny - Paciga, A. Rajčák, Pohorelec - Škvaridlo, Gašpar, Cútt

Hneď prvá strela na Sopkovu bránku dostala hostí do vedenia - v 57. sekunde prekvapil košického brankára Bartek. Aj so šťastím domáci v 4. min počas oslabenia vyrovnali, keď puk za Križanov chrbát pretlačil Ihnačák. V 10. min však neistá domáca obrana nechala veľa priestoru Štorkovi a ten dostal puk poľahky do bránky. Košický kapitán Ihnačák potom po milimetrovej prihrávke Sabola upravil na 2:2, no po niekoľkých sekundách Majeský {+l4626,180x209}prestrelil Sopka - 2:3. V 24. min chýbala sólu Rajčáka len presnejšia koncovka, strelu Majeského vyrazil Sopko aj so šťastím, no na Bartekovu spomedzi kruhov už nestačil. Domácich vrátil do zápasu v 39. min Sabol. V 46. min po strele Bulíka zazvonila žŕdka, tutovku potom premárnil Ihnačák a v koncovke zlyhal Drotár. Počas vylúčenia Rajčáka v 54. min našiel Ihnačák Kmiťa a ten vyrovnal. Už v 33. sekunde predĺženia však hetrikom uzavrel stretnutie Zvolenčan Bartek, keď opäť chybovala domáca obrana.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Škoda toho úvodu. Mali sme byť dôraznejší najmä v koncovke. Časté vylúčenia nám nevyhovovali, v presilovkách sme sa nedokázali presadiť. V prvej tretine sme prehrávali osobné súboje. Dôležitý bol však kontaktný gól Sabola. V závere sme tempo vystupňovali, zvýšili bojovnosť a nasadenie. Myslím si, že by sme si zaslúžili bodovať. Po individuálnej chybe v predĺžení sme ostali bez bodu."

Ján Jaško (tréner Zvolena): "Ceníme si toto víťazstvo. V prvej tretine to z našej strany nebolo ono, v druhej však bola hra podľa našich predstáv. Dostali sme sa do dvojgólového vedenia, súper však znížil. Očakávali sme košický tlak, po zbytočných vylúčeniach prišlo vyrovnanie. Predĺženie je o šťastí, našťastie Bartek mal dnes strelecký deň."