Poprad - Košice 0:4

Hokej - ST extraliga - 24. kolo: HK ŠKP Poprad - HC Košice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

ST extraliga - 24. kolo:

HK ŠKP Poprad - HC Košice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 4. Kmiť (Šimurda, Topoli), 23. Šimurda (Kmiť), 32. Kmiť (Kroták), 51. Šimurda (Kroták, Kmiť)
Zmeny: Poprad od 41. min s Gibom a Klementom, bez štvrtého útoku, Polomský namiesto Š. Rusnáka ml., vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Kmiť (Košice) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - Kubuš, Gajan, 1593 divákov

Poprad: Kožuch - J. Hrubý, Š. Rusnák st., Viazanica, Kubát, Jurčo, P. Lištiak - Paľovčík, Š. Rusnák ml., Kalousek - M. Dian, Polomský, Filip - Jurínyi, Slaninák, R. Tomas - Piatiak, Valigura
Košice: Fedor - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, Nádašdi, M. Segľa - Kroták, Kmiť, Šimurda - Drotár, Ľ. Sabol, M. Ihnačák - Caban, Gajdoš, Rusič - Bulik, Holečko, Dravecký

Gólový účet východoslovenského derby otvoril v 4. min Kmiť po výbornej prihrávke Šimurdu. Tesne pred koncom prvej tretiny mal gól na hokejke Roman Tomas, ale pozorný Fedor stál na svojom mieste. Od úvodných minút druhej tretiny boli Košičania lepším mužstvom, čoho výsledkom bol gól Šimurdu v 23. min. Po druhom presnom zásahu Košičani ešte viac vystupňovali svoju aktivitu a často ohrozovali Kožuchovu svätyňu. Popradský gólman bol pozorný a všetky situácie vyriešil. V 31. min mu pomohla horná žŕdka, ale onedlho už kapituloval po strele najlepšieho hráča na ľade Kmiťa - 0:3 V 34. min sa Rusič sám rútil na Kožucha, ale ten semaforom situáciu vyriešil. V 51. min uzavrel gólový účet stretnutia opäť Šimurda strelou medzi Kožuchove betóny.

Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "Čakali sme, že zápas nebude ľahký. Je vidieť, že sa nachádzame v hlbokej kríze. Svedčia o tom aj naše predchádzajúce výsledky. Chlapci bojovali, súper bol však kvalitnejší a hokejovejší a zaslúžene vyhral."
Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bol to bojovný hokej, ktorému chýbalo viac kvality. Dôležité je, že sme sa ujali vedenia. Potom sme už zápas až do konca kontrolovali. Neurobili sme veľa chýb, ako v predošlých dueloch. Je však pravda, že sme neboli pod takým tlakom ako v posledných troch stretnutiach. S výsledkom sme veľmi spokojní."