L. Mikuláš - Košice 2:3

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 26. kolo: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

{+5741}

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 26. kolo:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:3 (0:1, 2:2, 0:0){+r5739}

Góly: 22. Misal (Huna), 37. Šebo - 19. Kmiť (Kroták, Šimurda), 25. Drotár (Ihnačák, Kmiť), 35. Kmiť (Rusič, Nádašdi)
Zmeny: od 21. bez Mravca, Krátkeho, Bartíka - od 41. bez Gajdoša, Rusiča, Draveckého, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Krpelec, Novák, 2350 divákov

MHk 32: Lipovský - M. Sejna, Bača, Devečka, M. Školiak, M. Tomas, Urban - Kelner, Polášek, Michal Miklík - Kriška, J. Pleva, Mravec - Misál, Trochta, Rudolf Huna - T. Krátky, Bartík, Šebo
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Šimurda, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Gajdoš, Caban, Rusič - Dravecký, Bulik, Holečko

Oba tímy disponujú kvalitnými brankármi a tí museli riešiť množstvo nebezpečných situácií. V 15. min Lipovskému po Krotákovom zakončení ešte pomohla pravá žŕdka, ale o štyri minúty neskôr bol na Kmiťovu dorážku prikrátky. Domáca odpoveď prišla hneď po prvej prestávke, keď sa Huna v presilovke dravo pretlačil pred bránku a Misal pohodlne vyrovnal. Košičania potom svoju kvalitu potvrdili dvoma utešenými gólmi, ale po chybe brankára Sopka znížil Šebo a vlial domácim čerstvé sily. Hostia však veľmi dobre bránili, napádaním nedovolili súperovi pokojne rozohrať, a tak si z Liptova odniesli zaslúžené tri body.

Ján Šterbák (tréner L. Mikuláša): "V bojovnom a dynamickom stretnutí sme urobili niekoľko taktických chýb, ktoré aj rozhodli o našej prehre. V záverečnej tretine sme sa snažili z plných síl o vyrovnanie, ale hostia hrali vzadu veľmi organizovane a nedali nám veľa priestoru. Aj tak musím pochváliť svojich hráčov za vysoké nasadenie a verím, že v ďalších zápasoch budú za bojovnosť aj odmenení."
Milan Jančuška (tréner Košíc): "V úvode sa nám podarilo eliminovať tlak domácich a kvalitnou hrou v strednom pásme sme si postupne vytvorili dvojgólový náskok. Škoda nešťastného druhého inkasovaného gólu po chybe brankára Sopka, ale umnou defenzívou sme už súperovi nič nedovolili."