Košice - Skalica 4:0

ST extraliga - 27. kolo: HC Košice - HK 36 Skalica 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)

ST extraliga - 27. kolo:

HC Košice - HK 36 Skalica 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Góly: 7. Gajdoš (Nádašdi), 28. Gajdoš (Drotár, Nádašdi), 29. Kroták (Šimurda, Kmiť), 29. Caban (Drotár, Fabián)
Zmeny: od 29. Košice s Horňákom, od 41. Košice bez Šimurdu - od 24. Ertel za J. Mrenu, od 29. Kompas za Kučeru, vylúčení: 8:5, navyše M. Ihnačák 10 min za nešp. správanie - R. Hartmann 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - M. Grečko, P. Grečko, 2000 divákov

Košice: Sopko - M. Segľa, Frühauf, Fabián, Vorobel, Topoli, Nádašdi - Šimurda, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Dravecký, Bulik, Holečko - Gajdoš, Caban, Rusič
Skalica: Kučera - M. Ivičič, Vrábel, Komárek, P. Ivičič, Bukna, Flamík - Kocák, Jarolín, R. Hartmann - Baránek, Kollár, Čársky - J. Sýkora, J. Mrena, Grill

Zápas sa začal vo vlažnom tempe, no predsa len aktívnejší boli domáci. Drotárovu príležitosť ešte Kučera zlikvidoval, no v 7. min po strele Nádašdiho a teči Gajdoša skalický brankár inkasoval. Potom domáci Sopko vychytal Baránka a košický kapitán Ihnačák z otočky minul skalickú bránku. V 28. min pri hre štyroch na štyroch nevydarený strelecký pokus Gajdoša prekvapil Kučeru, ten o 34 sekúnd inkasoval pri košickej presilovke z hokejky Krotáka a domáci zakončili úspešnú 65-sekundovku ešte v 29. min štvrtým gólom, keď v presilovke už brankára Kompasa, ktorý vystriedal Kučeru, prekonal Caban. Len tu a tam zasahoval domáci Sopko, no v 30. min po pokuse Jarolína mužstvo podržal. V poslednej tretine mal tutovku na palici po prihrávke Ihnačáka Sabol. Ocitol sa pred takmer prázdnou bránkou, no Kompas na čiare zázračne zasiahol. V 49. min sa od polovice ihriska rútil na Sopka Čársky, ale košický brankár jeho úmysel vystihol.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "V komornej atmosfére sme nezačali presvedčivo. V druhej tretine nás prebrali naši fanúšikovia. Dali sme rýchle góly. V tretej tretine sme už len kontrolovali výsledok. Kledrowetz nenastúpil pre problémy so stehenným svalom, Šimurda nedohral, šiel na röntgen. Je tu totiž podozrenie, že má zlomenú kostičku na priehlavku."

Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Zápas nás nezastihol v optimálnej pohode. V prvej tretine sme ako-tak splnili taktické pokyny, no v druhej časti sme v priebehu čosi viac ako minúty inkasovali tri góly a to rozhodlo. Musím však povedať, že druhý gól, ktorý padol v hre štyroch na štyroch, sa nám nepozdával - mali sme hrať presilovku. Víťazstvo Košíc je zaslúžené, veď sme nedali ani gól."