Košice - Slovan 1:4

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 28. kolo: HC Košice - HC Slovan Slovnaft Bratislava 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 28. kolo:

HC Košice - HC Slovan Slovnaft Bratislava 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 4. Kroták (Kmiť, Kövér) - 15. Pavlas (Pavličko, Kuľha), 36. Halaj (T. Višňovský, Tabaček), 59. Halaj (Cíger), 59. Jánoš (Kuľha, Sejejs)
Zmeny: od 41. Košice bez Kövéra, Draveckého a Rusiča, vylúčení: 1:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čaprnka - Bednár, Orolín, 2000 divákov

Košice: Sopko - M. Segľa, Frühauf, Fabián, Vorobel, Topoli, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Dravecký, Bulik, Holečko - Gajdoš, Caban, Rusič
Slovan: Halák - Pavlas, Tabaček, Sejejs, Hecl, V. Vlk, Jendek - T. Višňovský, Halaj, Cíger - Kuľha, Hujsa, Pavličko - Fábry, Školiak, Jánoš

V Košiciach sa začalo vo svižnom tempe. Už na začiatku 4. min sa do strely oprel Kroták a trafil do horného rohu Halákovej bránky. Gólman belasých {+r5444,305x180}mal v 9. min aj kus šťastia, nechýbalo veľa, aby si odrazenú Ihnačákovu strelu nevrazil za vlastný chrbát. Belasí domácim zavarili počas vylúčenia Krotáka, ale Pavlasova delovka (13. min) našla len pripraveného Sopka. Vzápätí domáceho gólmana neprekonal ani osamotený Jánoš, no v 15. min vystrelil od modrej čiary Pavlas a bolo vyrovnané.

V 27. min sa ocitol v sólovom nájazde Sabol, no bránku netrafil. Strela Ihnačáka skončila následne na brankárovi belasých. V 36. min vypálil Višňovsky, puk sa odrazil k Halajovi a ten ho poslal za Sopkov chrbát. Vedenie Slovana mohol v závere druhej tretiny poistiť Jánoš, ale košický brankár svojich podržal.

V tretej dvadsaťminútovke museli domáci viac útočiť. V 45. min osamotený Sabol mieril vedľa bránky. V 55. min zase Ihnačák neprekonal Haláka. V 59 . min počas košickej hry bez brankára trafil do opustenej domácej bránky Halaj a trinásť sekúnd na to prekvapil z uhla Sopka Jánoš a uzavrel tak na konečných 1:4.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Zápas sme si rozohrali dobre, mali úvodný tlak, ale vyťažili z neho iba jediný gól, hoci šancí bolo viac. V druhej tretine mal súper viac z hry, táto časť nám nevyšla. V tretej hral Slovan to čo potreboval. My sme zvýšili útočné snaženie, mali aj dve výborné príležitosti a také treba využiť. Za to, čo sme ukázali v prvej a tretej tretine, sme si bod zaslúžili."

Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "Bol to veľmi dobrý zápas, vyrovnaný. Obe mužstvá hrali disciplinovane a s veľkým nasadením. Veľmi dobre boli rozohrané aj presilovky, pri ktorých bolo veľa vzruchu pred bránkami. Za stavu 1:1 bolo dôležité, kto sa dostane do vedenia. Podarilo sa to nám. Potom už išlo iba o to, či Košice vyrovnajú, alebo my dáme jeden gól navrch. Bránili sme veľmi dobre, sme radi, že sme vyhrali."