Košice - Nitra 3:1

Hokej - ST extraliga - 29. kolo:HC Košice - HKm Nitra 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Hokej - ST extraliga - 29. kolo:

HC Košice - HKm Nitra 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Góly: 21. Kövér (Kroták, Kmiť), 21. Sabol (Ihnačák, Fabián), 37. Drotár (Sabol, Ihnačák) - 50. Stropko (Mrena, Ľ. Kolník)
Zmeny: od 21. min s Kövérom, Rusičom a Draveckým - od 41. min s B. Majeským a Pupákom, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Račko (Nitra) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bodák - M. Grečko, P. Grečko, 1500 divákov

Košice: Sopko - M. Segľa, Frühauf, Fabián, Vorobel, Topoli, Nádašdi - Bulik, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Gajdoš, Caban, Holečko
Nitra: Račko - Lukáč, Zajac, Stropko, Mrena, Petrina, Valko - Kmeč, T. Chrenko, Nemec - G. Saliji, Poljaček, Ľ. Kolník - Podstavek, M. Chrenko, Š. Rusnák najst. - Riečičiar, Kuric, Jašík

Zápas v Košiciach sa hral od začiatku vo vlažnom tempe. Domáci mali síce optickú prevahu, no gólovo ju nedokázali vyjadriť. Už v 1. min vychytal Račko osamoteného Sabola a o pár sekúnd aj Kmiťa. V 7. min Drotár bekhendom puk do nitrianskej brány nezasunul, krátko nato chýbala Vorobelovej strele zblízka razancia a ešte pred prvou prestávkou Kmiť bekhendom bránku minul. V 24. sekunde druhej tretiny hneď pri prvom striedaní dostal domácich do vedenia Köver a o ďalších 13 sekúnd pridal druhý gól po spolupráci s Ihnačákom Sabol. Košičania potom odohrali tri mizerné presilovky a využili až štvrtú. Sabol priťukol Drotárovi a ten zvýšil na 3:0. Nitra, ktorej ofenzíva bola v Košiciach len platonická, ožila v 50. min. Počas presilovky trafil do vinkla Stropko. Potom ešte hosťujúci Račko zlikvidoval samostatný nájazd Kmiťa a so šťastím si poradil aj so strelou Vorobela. Domáci Sopko musel zasa hasiť v 58. min po závare pred svojou bránkou, stav sa však už nezmenil a Košičania sa tešili z "povinného" víťazstva.

Milan Jančuška (tréner Košíc):
"Prvá tretina bola veľmi slabá, málo sme korčuľovali, hrali málo agresívne a aj keď sme sa dostali do šancí, koncovka bola žalostná. Dva rýchle góly na začiatku druhej tretiny rozhodli o zápase, v tretej tretine sme sa vrátili do starých koľají. S výkonom nie sme spokojní. Hluchých minút bolo priveľa. Bol to zápas, v ktorom sme získali len povinné body, nič iné neteší."

Rudolf Uličný (tréner Nitry):
"Na pohľad je to pre nás dobrý výsledok, nezodpovedá však reálnemu dianiu na ľade. Košice hrali veľmi dobre, naši obrancovia - to bola katastrofa. Sami sme sa dostávali pod tlak, v poslednej tretine sme ako-tak zdvihli hlavu, no na viac ako jeden gól sme sa nezmohli."