Košice vyhrali v Martine 7:2 !

ST extraliga - dohrávka 30. kola: MHC Martin - HC Košice 2:7 (1:3, 1:2, 0:2)

ST extraliga - dohrávka 30. kola:

MHC Martin - HC Košice 2:7 (1:3, 1:2, 0:2)
Góly: 18. Kazda (Petričko, R. Böhme), 24. Krišák (Kotlárik, S. Hudec) - 2. Ihnačák, 4. Sabol (Ihnačák), 6. Kroták (Kmiť, Kövér), 28. Ihnačák (Kroták, Frühauf), 33. Ihnačák (Sabol, Drotár), 44. Kroták (Kövér, Kledrowetz), 46. Caban (Frühauf, Kroták).

Zmeny: Martin od 6. min Dzubina za Petríka, od 41. s Frkáňom, vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše R. Sýkora (Martin) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - M. Novák, Horínek, 1600 divákov

Martin: I. Petrík (6. Dzubina) - J. Kováčik, R. Böhme, Česnek, S. Hudec, Gabriš, Šterbák, od 41. Frkáň - Vozdecký, Laštiak, Čacho - Kazda, Krišák, Kotlárik - Pokrivčák, Petričko, R. Sýkora - Malček, Hovorka, Važan
Košice: Sopko - Frühauf, Kledrowetz, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Gajdoš, Caban, Rusič - Dravecký, Bulik, Holečko

Už v 6. min prehrával Martin 0:3 a ani v ďalšom priebehu okrem krátkej pasáže medzi 19. a 24. min nebol Košičanom vyrovnaným súperom. Skóre otvoril v 66. sekunde Ihnačák po hrubej chybe Krišáka. V 4. min na súperovej modrej čiare chyboval Gabriš a po úniku Sabol pohodlne upravil na 2:0 pre hostí. Po góle si martinská lavička zobral time out, ale ani oddychový čas domácich hráčov nezobudil, pretože v 6. min potrestal ich laxnosť v obrane Kroták. Do bránky prišiel namiesto Petríka Dzubina a skóre sa v prvej tretine menilo v 19. min, keď moment prekvapenia v košickom obrannom pásme využil Kazda. Domáci sa opäť vrátili do zápasu v 24. min po góle Krišáka, ale ich elán vydržal len do 28. min, kedy Ihnačák potrestal ďalšiu chybu martinských obrancov. Ten istý hráč si v 33. min vychutnal Dzubinu a zavŕšil svoj hetrik. Martinčania v poslednej tretine inkasovali ešte dvakrát. V 44. mi skóroval Kroták a o dve minúty Caban. Oba góly padli z podobnej situácie a predchádzala im martinská odovzdanosť pred svojim brankárom.

Hlasy
Jan Hegyi (tréner Martina): "Po šokujúcom začiatku sme prehrávali 0:3. Prístup našich hráčov nebol optimálny, hrali sme bojazlivo, bez agresivity, nebol to ani štandardný výkon. To sa musí v najbližšom zápase proti Nitre zmeniť. Dnešné stretnutie sa lámalo za stavu 2:3. Keď sme inkasovali ďalší gól, potom už bolo ťažké chlapcov vyburcovať."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Podali sme veľmi dobrý výkon. Mali sme vydarený vstup. Súpera, ktorý často chyboval v obrannom pásme, sme viackrát prečíslili a dávali sme aj góly. Boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene sme vyhrali. Nestarnúci Ihnačák určil smer duelu, no pochvalu si zaslúžia všetci hráči."