Košice - Žilina 3:3 po predĺžení

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 31. kolo: HC Košice - MsHK Žilina 3:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 31. kolo:{+r5148,185x228}

HC Košice - MsHK Žilina 3:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)
Góly: 20. Bulik, 44. Kroták (Segľa), 47. Holečko (Rusič, Kledrowetz) - 23. Plch (Krajči, Húževka), 47. Húževka (Krajči), 52. Húževka (Krajči, Augusta)
Zmeny: od 22. Horňák za Kmiťa, vylúčení: 1:2, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čaprnka - Novák, Štec, 2000 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Gajdoš, Caban, Rusič - Dravecký, Bulik, Holečko
Žilina: Šimonovič - Cebák, Augusta, Kusovský, Škorvánek, Piekarski, Schneider - Plch, Húževka, Krajči - Török, Beran, Voskár - Šafárik, Rehák, Gálik

Košičania začali aktívnejšie a často zamestnávali brankára Šimonoviča. V 3. min to bol Rusič, po ňom Caban, v 5. Kmiť a Kövér. V 10. min nepochodil pred brankárom hostí osamotený Segľa. V 13. min v priebehu niekoľkých sekúnd zachraňoval Šimonovič po strelách Ihnačáka, Nádašdiho i Sabola. V 14. min musel hasiť pre zmenu domáci Sopko pred Krajčim, o minútu na to po strele Töröka zazvonila žŕdka. V závere prvej tretiny najskôr Šimonovič vychytal Sabola, no 40 sekúnd pred prestávkou ho prestrelil Bulik. Druhá tretina patrila Žiline. Plch v 23. min zariadil vyrovnanie a ten istý hráč mal ku gólu blízko v 27. min. Potom domáci Kroták z otočky trafil len Šimonovičove betóny. Hosťujúci Cebák sa natlačil až pred Sopka, ale ten mu zmenšil strelecký uhol a Beran trafil len do lapačky domáceho košického gólmana. V krátkom časovom slede v úvode tretej tretiny nasledovali príležitosti Drotára a Holečka. Košičania sa dočkali v 44. min, keď Kroták prestrelil hradbu tiel i brankára. Po závare v 47. min však Húževka vyrovnal. O 14 sekúnd nato dostal domácich do tretice do vedenia Holečko, no bol to opäť Húževka, ktorý v 52. min dopravil puk do domácej bránky - 3:3. V predĺžení mal najväčšiu príležitosť domáci Nádašdi, ktorý v presilovke v 65. min z ideálnej pozície trafil iba do brankára.

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bolo to len priemerné stretnutie. Chýbala mu dynamika, my sme urobili veľa chýb v obrannej činnosti. Zakaždým nás to stálo jednogólový náskok. Kmiť nedohral, pretože už v Martine mal problémy s krkom a zranenie sa mu obnovilo."

Milan Hovorka (tréner Žiliny): "Bol to veľmi náročný zápas fyzicky aj psychicky. Trikrát sme prehrávali, trikrát sa nám podarilo vyrovnať. Najmä po tom treťom góle, ktorý sme dostali krátko po vyrovnaní, to bolo náročné. Škoda nepremenených šancí v prvej tretine, ale zápas mal svoj spád, divák si prišiel na svoje."