Zvolen - Košice 2:0

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 32. kolo: HKm Zvolen - HC Košice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 32. kolo:{+r5871,200x256}

HKm Zvolen - HC Košice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 48. Bartek (Babka, Šechný), 59. Štork (J. Čierny)
Zmeny: od 4. min Fabian (Košice) za Frühaufa, vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Krpelec, Valach, 2372 divákov

Zvolen: Križan - Klepáč, Babka, Harabin, Štork, Velebný, Škuta, Mráz, Priechodský - Bartek, Šechný, Cibuľa - J. Čierny, Klouda, Igor Majeský - Pohorelec, A. Rajčák, Paciga - Cútt, Gašpar, Škvaridlo
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - Gajdoš, Ľ. Sabol, Drotár - Rusič, Caban, Holečko - Dravecký, Bulik, Jenčík

Zvolenčania posilnení o Daniel Babku, ktorý výraznou mierou prispel k víťazstvu, začali na domácom ľade aktívnou útočnou hrou. Už v 45. sekunde zazvonila žŕdka po strele Štorka. V 2. min sa porúčal z ľadu zranený košický obranca Frühauf po tom, čo sa zrazil s protihráčom. Zvolen mal viac šancí, nevyužil však ani dve presilové hry. V 12 min zblízka neprekonal Sopka Cibuľa a tri sekundy pred koncom prvej tretiny spálil tutovku Šechný. Košičania ožili v druhej tretine, v presilovke 5:3 však Krotáka vychytal Križan a košický útočník nedokázal puk poslať ani do odkrytej bránky. Domáci mohli ísť do vedenia v 38. a 39. min - pred Sopkom sa však nepresadil Bartek ani Šechný. V dramatickej záverečnej tretine góly predsa len padli. V 47. min nevyužil sólo Rajčák, v 48. min Babka mieril do žŕdky, no v tej iste minúte v presilovke skóroval po peknej prihrávke Babku kanonier Zvolena Bartek. Vzápätí zlikvidoval tretiu čistú Krotákovu šancu v zápase Križan. Výhru Zvolena poistil Štork v 59. min technickou strelou od modrej čiary.

Ján Jaško (tréner Zvolena): "Bolo to dobré stretnutie po taktickej stránke. Diváci však videli málo šancí. Rozhodujúcim momentom bola druhá tretina, keď sme počas presilovky Košičanov 5:3 neinkasovali gól. Do tretej tretiny sme nastúpili s jasným cieľom vyhrať. Podržal nás brankár Križan."

Róbert Spišák (tréner Košíc): "Bolo to takticky bojovné stretnutie. Robili sme zbytočné útočné fauly. Mrzí nás najmä záver zápasu, kde sme inkasovali oba góly. Za taktický výkon by sme si zaslúžili aspoň bod. Chýbali nám viacerí kľúčoví hráči, Ihnačák mal vysokú teplotu. "