Košice - Poprad 4:3

Hokej - ST extraliga - 33. kolo: HC Košice - HK ŠKP Poprad 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

{+6050,305x200}

HC Košice - HK ŠKP Poprad 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Góly: 15. Šimurda (Ihnačák, Kledrowetz), 24. Kövér (Fabian), 42. Kövér (Kroták, Kmiť), 50. Ihnačák (Segľa, Drotár) - 6. J. Hrubý (R. Tomas, Hvila), 11. Horňák (M. Turan), 35. Filip (Lištiak)
Zmeny: od 41. Košice bez Kováča, Draveckého a Jenčíka - od 54. Poprad so Š. Rusnákom st., vylúčení: 2:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gašparík, Krpelec, 1800 divákov

Košice:
Sopko (11. Fedor) - Kledrowetz, Fabián, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Kövér, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kováč, Caban, Šimurda - Dravecký, Bulik, Jenčík
Poprad: Klempa - M. Turan, Viazanica, P. Lištiak, M. Varga, Magdoško, J. Hrubý - Horňák, Filip, Kristián - Hvila, Palovčík, R. Tomas - Jurínyi, Slaninák, Valigura - Polomský, Kalousek, M. Dian

Úvodné príležitosti mali domáci, ale popradský Klempa si poradil so šancou Sabola a potom v 5. min aj s Kmiťom. Za to košický Sopko ostal prekvapený, keď ho v 6. min Hrubý prestrelil. Domáci gólman inkasoval z podobnej pozície o pár minút v presilovke z hokejky Horňáka a potom už prenechal miesto Fedorovi. Zvýšená aktivita Košičanov priniesla ovocie už v 15. min, keď sa Šimurda z vlastnej polovice ihriska dostal až pred Klempu a pálil tvrdo a presne.

Poprad bol pod tlakom aj v druhej tretine. Šancu mal najskôr Bulik, ktorý sa ocitol zoči-voči Klempovi, ale nepochodil. Rovnako tak aj Kováč so Šimurdom. Po fantastickej prihrávke Fabiana až Kövér rutinérsky zakončil sólo a vyrovna - 2:2. Po Jenčíkovej prihrávke mal potom tutovku na hokejke Bulik, ale Klempa svojich podržal. V 35. min našiel Lištiak Filipa a ten prehodil Fedora - 2:3.

V poslednej tretine sa hralo zväčša na polovici hostí. V 42. min počas presilovky vyrovnal z pomedzi kruhov Kövér a v 50. min skončila za Klepovým chrbtom nie príliš prudká strela Ihnačáka.

Milan Jančuška (tréner Košíc):
"Mali sme veľmi zlý začiatok. Sopko si ani nesiahol na puk a prehrávali sme 0:2. Dve tretiny sme hrali zle, slabo korčuľovali, málo napádali a chýbal tomu dôraz. Ako tak môžeme byť spokojní so záverečnou tretinou. Je to však vydreté a utrápené víťazstvo."

Milan Skokan (asistent trénera Popradu): "Zápas sme dobre rozohrali a ešte aj druhá tretina bola pre nás priaznivá. V poslednej sme však inkasovali po chybách v obrane. Treba však priznať, že domáci boli aktívnejší, rýchlejší a mali priamočiarejší ťah na bránku."