Košice - L. Mikuláš 5:2

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 35. kolo: HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Slovenské Telekomunikácie extraliga - 35. kolo:

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Góly: 8. Ľ. Sabol (Drotár, Ihnačák), 41. Šimurda (Kledrowetz, Kroták), 44. Topoli (Ihnačák), 59. Hvila (Segľa), 60. Sabol - 10. Šebo (Kelner, Polášek), 58. Trochta (Pleva, Urban)
Zmeny: 32. Dravecký namiesto Holečka (Košice), vylúčení: 8:7, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beniač - Gajan, Kubuš, 1900 divákov

Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi - Šimurda, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Caban, Hvila - Kövér, Holečko, Rusič
MHk 32: Lipovský - M. Sejna, Bača, M. Tomas, Urban, Devečka, Školiak - Kelner, Polášek, Šebo - Misál, Trochta, Miklík - Kriška, J. Pleva, Mravec - Badžo, Bartík, T. Krátky

Stretnutie v Košiciach sa začalo vo veľmi vlažnom tempe. Debutant v domácom drese Hvila sa v 6. min ocitol v sľubnej pozícii, ale k zakončeniu sa nedostal. V 8. min potiahol útok Ihnačák, Drotár puk posunul Sabolovi a ten dostal domácich do vedenia. Už o 119 sekúnd však Liptáci vyrovnali, keď Sopka prekonal Šebo. V 17. min sa Ihnačák natlačil do streleckej pozície, po zásahu brankára Lipovského pomohla hosťom aj žŕdka. Druhá tretina sa už hrala vo svižnejšom tempe. Hosťujúci Bartík sa v 25. min ocitol pred osamoteným Sopkom, ale ten reflexívne zasiahol. Hneď v úvode tretej tretiny počas presilovky vypálil od modrej Kledrowetz a Šimurda šikovne strelu tečoval - 2:1. Takisto v presilovke v 44. min dotlačil puk za Lipovského chrbát Topoli - 3:1. V 48. min sa ocitol zoči-voči brankárovi Liptákov ocitol Šimurda, no bránku netrafil. V 58. min strelil počas presilovky kontaktný gól hostí Trochta, ale o 30 sekúnd na to Hvila drámu odvrátil, keď takisto v presilovke zvýšil opäť na dvojgólový rozdiel. Za víťazným vystúpením dal bodku Sabol parádnou strelou do vinkla.

hlasy:
Milan Jančuška (tréner Košíc): "Dve tretiny sme sa hľadali, bolo cítiť dvojtýždňový herný výpadok. Teší ma, že sme využili tri presilovky, tie rozhodli. Dôležitý bol aj moment, keď sme za stavu 1:1 uhrali oslabenie o dvoch hráčov. Každopádne boli sme hokejovejší ako súper."

Ján Šterbák (tréner L. Mikuláša): "Po dvoch tretinách bol pre nás výsledok zápasu prijateľný. V úvode tretej časti hry sme však inkasovali góly z presiloviek, čo rozhodlo. Mužstvo Košíc je zrelšie, kontrolovalo vývoj hry. My sme sa pokúšali o zvrat, znížili sme na 2:3, no vzápätí prišiel netaktický faul a vylúčenie, za ktoré sme pykali."