ST extraliga - 36. kolo: HK 36 Skalica - HC Košice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

ST extraliga - 36. kolo:

HK 36 Skalica - HC Košice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 31. Frühauf (Kroták), 52. Caban (Hvila, Nádašdi)
Zmeny: 41. Ertel namiesto Baránka, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mihálik - Müllner, Pavlovič, 3000 divákov

Skalica: Kučera - M. Ivičič, Flamík, Komárek, P. Ivičič, Bukna, R. Sloboda - Grill, Jarolín, Hartmann - Mařák, Kollár, Čársky - Baránek, Mrena, J. Sýkora
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi, Šterbák, Fabian - Šimurda, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - K. Kováč, Caban, Hvila - Kövér, Rusič, Dravecký

V poslednom zápase roka si body zo skalického ľadu odviezli hostia z Košíc. Diváci videli dobrý a rýchly hokej, ktorému nechýbalo potrebné tempo a nasadenie. V prvej tretine mali viac z hry hostia, ale sľubné šance Hvilu, Drotára, či Vorobela vychytal skalický gólman Martin Kučera. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a kombinačný hokej priniesol veľa vzruchov, z ktorých efektívnejšie vyšli Košičania. Na prvý gól si počkali do 31. min. Najprv prežili presilovku piatich proti trom a následne im pri vylúčení skalického hráča stačili tri sekundy jeho pobytu na trestnej lavici, Kroták po úspešnom buly našiel Frühaufa a ten presnou strelou prekonal Kučeru. Potom domáci zatlačili Košičanov, ale šance Kollára, Čárskeho, Grilla, Hartmanna, Mrenu či Jarolína sa neskončili úspešne. Po góle Cabana v 52. min sa už hostia zamerali iba na ubránenie náskoku, čo sa im aj nakoniec podarilo.

Ivan Černý (asistent trénera Skalice): "Hráči Košíc nás zaskočili v prvej tretine, keď boli rýchlejší, mali dobrý pohyb. V druhej tretine sa moji hráči chytili, mali sme šance, ale nedali sme góly. V tretej tretine si Košice udržiavali náskok a ešte dali druhý gól. Košice hrajú dobrý a sympatický hokej."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "V Skalici sa nám hrá ťažko. Na domácom ľade je schopná zdolať každého súpera. Tomu sme prispôsobili aj taktiku. V prvej tretine sme si vytvorili tlak, mali sme aj množstvo príležitostí, ale gól sme nedali. Dôležité bolo zvládnutie presilovky piatich proti trom a dôležitý gól Frühaufa. Druhým gólom sme poistili naše víťazstvo."