Slovan - Košice 2:2

Hokej - ST extraliga - 37. kolo: Slovan Slovnaft Bratislava - HC Košice 2:2 po predĺžení (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)

Hokej - ST extraliga - 37. kolo:{+r6326,305x180}

Slovan Slovnaft Bratislava - HC Košice 2:2 po predĺžení (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Góly: 10. Kuľha (D. Pašek, Pavličko), 20. Halaj (V. Vlk, Pavlas) - 8. K. Kováč (Caban), 13. Ihnačák (Ľ. Sabol, Topoli)
Zmeny: 43. bez Tabačeka, 45. bez D. Pašeka - 41. bez Draveckého, Holečka, Rusiča a Šterbáka, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bulko, M. Novák, 6122 divákov

Slovan: Rybár - Pavlas, Hančák, Tabaček, Pavličko, V. Vlk, Jendek - R. Školiak, Halaj, Cíger - Kuľha, Hujsa, D. Pašek - T. Višňovský, Macho, Jánoš
Košice: Sopko - Kledrowetz, Frühauf, Topoli, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi, Šterbák, Fabian - Köver, Kmiť, Kroták - Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Hvila, Caban, K. Kováč - Dravecký, Holečko, Rusič

Repríza vlaňajšieho finále príliš veľa pekného hokeja nepriniesla. Na oboch stranách viazla kombinačná hra. Slovan síce začal aktívnejšie, ale ako prví sa z gólu tešili Košičania. V 8. min využil Kováč zaváhanie celej bratislavskej obrany i brankára Rybára - 0:1. O dve minúty však pri signalizovanom vylúčení poslal Pašek z vlastného obranného pásma ideálnu prihrávku na útočnú modrú Kuľhovi, ktorý spoza brániaceho hráča prestrelil Sopka. V 12. min sa Kroták preštrikoval cez domácu obranu, stroskotal však na Rybárovi. Onedlho Sabol pri početnej výhode stiahol na seba troch hráčov súpera, na dvakrát prihral Ihnačákovi a ten opäť posunul do vedenia hostí. Potom chvíľu na ľade úradoval hlavný rozhodca D. Konc, ktorý počas necelých troch minút vylúčil šiestich hráčov. V poslednej minúte úvodnej časti hry napálil Halaj puk do pravej žŕdky košickej bránky a od Sopkovho chrbáta sa puk odrazil za bránkovú čiaru - 2:2. V ďalších dvoch tretinách tempo hry ešte viac upadlo, na ľade chýbal vzruch a hralo sa predovšetkým v strednom {+l6322,200x246}pásme. Oba tímy síce mali niekoľko šancí na skórovanie, ale brankári už neinkasovali. Rozhodnutie neprinieslo ani predĺženie a tak si súperi podelili body po remíze 2:2.

Hlasy trénerov:

Ľubomír Pokovič (tréner Slovana): "V prvej tretine sa zdalo, že padne veľa gólov. Bolo na to aj dosť šancí. Potom už hrali oba tímy pozornejšie, dobre zachytali aj brankári. Záver bol dramatický, príležitosti sa zrodili na oboch stranách. Myslím si, že oba tímy sú spokojné s remízou. Chcem poďakovať chlapcom za obetavý výkon. V obrane nám citeľne chýbali Sejejs, Hecl a v závere zápasu i Tabaček, ktorý po desiatich dňoch choroby včera prvýkrát trénoval. Pre Hecla sa sezóna už skončila."

Milan Jančuška (tréner Košíc): "Bol to takticky vedený zápas. Vychádzali sme z pozornej defenzívy, pokrývali sme stredné pásmo. Škoda inkasovaného gólu za stavu 2:1 v náš prospech, ktorý padol v závere prvej tretiny a bol veľmi šťastný. Moji zverenci podali vysoko taktický a disciplinovaný výkon a z Bratislavy si odvážame zaslúžený bod."